Boris Vallée (Fortuneo – Vital Concept) był najszybszy na drugim etapie Tour de Wallonie. Drugi finiszował lider wyścigu Tom Boonen (Etixx-Quick Step), a trzeci był Roman Maikin (Gazprom-RusVelo). 

W drugim dniu Tour de Wallonie kolarze mieli do przejechania 180 kilometrów z Saint-Ghislain do Le Roeulx. Tym razem na trasie były cztery górskie i trzy lotne premie.

tour-de-wallonie-2016-stage-2-1469211422

Po kilku kilometrach ścigania utworzyła się ucieczka w składzie: Franck Bonnamour (Fortunéo – Vital Concept), Mamyr Stash (Gazprom-RusVelo) , Boris Dron (Wanty – Groupe Gobert) , Ludovic Robeet (Color Code-Arden’Beef) i Antoine Warnier (Wallonie – Bruxelles). Podjazd pod Côte du Beau Site spowodował, że uciekająca grupa podzieliła się. Na czele kręcili Robeet i Warnier.

Pozostali harcownicy dość szybko zostali wchłonięci przez peleton. Prowadząca dwójka trzymała się na czele bardzo długo, ale ich zapędy skasowano na 18 kilometrów przed metą.

Drugi dzień z rzędu o triumfie zadecydował więc sprint z dużej grupy. Tym razem najszybszy okazał się Boris Vallée (Fortuneo – Vital Concept).

Wyniki drugiego etapu:

1VALLÉEBorisFortuneo – Vital Concept20304:18:50
2BOONENTomEtixx – Quick Step1018,,
3MAIKINRomanGazprom-RusVelo512,,
4TRENTINMatteoEtixx – Quick Step 7,,
5VAN GENECHTENJonasIAM Cycling 4,,
6BOECKMANSKrisLotto Soudal 3,,
7PELUCCHIMatteoIAM Cycling 2,,
8ISAYCHEVVladimirTeam Katusha 1,,
9HOFSTETTERHugoCofidis, Solutions Crédits ,,
10VAN LERBERGHEBertTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
11SHALUNOVEvgenyGazprom-RusVelo ,,
12DANIELMaximeAG2R La Mondiale ,,
13SPRENGERSThomasTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
14TAMINAUXLionel Color Code – Arden ‘Beef’ ,,
15KREDERMichelRoompot – Oranje Peloton ,,
16MASSONChristopheVeranclassic – AGO ,,
17BOUHANNIRayaneCofidis, Solutions Crédits ,,
18BONNAFONDGuillaumeAG2R La Mondiale ,,
19VANSPEYBROUCKPieterTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
20DELFOSSESebastienWallonie – Bruxelles ,,
21STEELSStijnTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
22REYNESVicenteIAM Cycling ,,
23TSATEVICHAlexeyTeam Katusha ,,
24SÉNÉCHALFlorianCofidis, Solutions Crédits ,,
25TURGISAnthonyCofidis, Solutions Crédits ,,
26VANDERAERDENMassimoVeranclassic – AGO ,,
27MERLIERTimCrelan – Vastgoedservice ,,
28DE TIERFlorisTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
29VAN HECKEPrebenTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
30KUZNETSOVViacheslavTeam Katusha ,,
31MEERSMANGianniEtixx – Quick Step ,,
32LAMPAERTYvesEtixx – Quick Step ,,
33DUIJNHuubRoompot – Oranje Peloton ,,
34DUVALJulienEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
35LOOIJAndreRoompot – Oranje Peloton ,,
36VAN GESTELDriesTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
37DE ROOZENielsVeranclassic – AGO ,,
38CALMEJANELilianDirect Energie ,,
39LEVASSEURJordanEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
40ERSHOVArturGazprom-RusVelo ,,
41VAN EMPELEtienneRoompot – Oranje Peloton ,,
42ZAUGGOliverIAM Cycling ,,
43DEVENYNSDriesIAM Cycling ,,
44HOOGERLANDJohnnyRoompot – Oranje Peloton ,,
45LENNERTZSamVeranclassic – AGO ,,
46CHEVRIERClémentIAM Cycling ,,
47PORSEVAlexanderTeam Katusha ,,
48ANDERSONRyanDirect Energie ,,
49WARNIERAntoineWallonie – Bruxelles ,,
50DEGANDThomasWanty – Groupe Gobert ,,
51MEURISSEXandroCrelan – Vastgoedservice ,,
52LIGTHARTPimLotto Soudal ,,
53WALLAYSJelleLotto Soudal ,,
54SOLOMENNIKOVAndreiGazprom-RusVelo ,,
55DOMONTAxelAG2R La Mondiale ,,
56RUIJGHRobCrelan – Vastgoedservice ,,
57KOLOBNEVAlexandrGazprom-RusVelo ,,
58PEYSKENSDimitriVeranclassic – AGO ,,
59CLAEYSDimitriWanty – Groupe Gobert ,,
60DRUYTSGerryCrelan – Vastgoedservice ,,
61POLITTNilsTeam Katusha ,,
62PICHOTAlexandreDirect Energie ,,
63QUEMENEURPerrigDirect Energie ,,
64KOCHETKOVPavelTeam Katusha ,,
65GRETSCHPatrickAG2R La Mondiale ,,
66NAULEAUBryanDirect Energie ,,
67STASSENJulienWallonie – Bruxelles ,,
68VAN AERTWoutCrelan – Vastgoedservice ,,
69DERNIESTomWallonie – Bruxelles ,,
70BAGDONASGediminasAG2R La Mondiale ,,
71MAINARDJeromeEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
72FRISONFrederikLotto Soudal ,,
73VANENDERTJelleLotto Soudal ,,
74GERARDArnaudFortuneo – Vital Concept ,,
75HONIGReinierRoompot – Oranje Peloton ,,
76ADAMSJensCrelan – Vastgoedservice ,,
77DOCKXGertLotto Soudal ,,
78LANGPirminIAM Cycling ,,
79STASHMamyrGazprom-RusVelo ,,
80HIVERTJonathanFortuneo – Vital Concept ,,
81DE LA CRUZDavidEtixx – Quick Step ,,
82PALMMartinColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
83BIDEAUJean MarcFortuneo – Vital Concept ,,
84VAN STAEYENMichaelCofidis, Solutions Crédits ,,
85GUYOTYannEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
86LOYAntoineColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
87ALAPHILIPPEBryanEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
88DELAGEMickaëlFDJ ,,
89SARREAUMarcFDJ ,,
90VANDENBERGHStijnEtixx – Quick Step ,,
91JAUREGUIQuentinAG2R La Mondiale ,,
92HURELTonyDirect Energie ,,
93MERTZRemyColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
94KUSTADINCHEVRomanGazprom-RusVelo ,,
95LEBRETONKévinEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
96CAMMaximeFortuneo – Vital Concept ,,
97SIMONJulienCofidis, Solutions Crédits 0:20
98LE GACOlivierFDJ 0:00
99PICHONLaurentFDJ ,,
100COENENDennisCrelan – Vastgoedservice ,,
101BONNAMOURFranckFortuneo – Vital Concept ,,
102HUTAROVICHYauheniFortuneo – Vital Concept ,,
103VANBILSENKennethCofidis, Solutions Crédits 0:20
104FOLIFOROVAlexanderGazprom-RusVelo 0:00
105KAISEJulienColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
106SILINEgorTeam Katusha ,,
107BODIOTAlexisEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
108CHETOUTLoïcCofidis, Solutions Crédits ,,
109HEMROULLEJohanColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
110DERUETTEThomasWallonie – Bruxelles ,,
111BELKOVMaximTeam Katusha ,,
112PEETERSRobCrelan – Vastgoedservice 2:37
113RIBLONChristopheAG2R La Mondiale 0:00
114GAUDINDamienAG2R La Mondiale ,,
115ASSELMANJesperRoompot – Oranje Peloton ,,
116PLANCKAERTBaptisteWallonie – Bruxelles ,,
117DE WINTERLudwigWallonie – Bruxelles ,,
118PICOUXMaximilienColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
119BOUDATThomasDirect Energie 3:01
120ISTAKevynWallonie – Bruxelles 0:00
121LIETAEREliotTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
122JARRIERBenoitFortuneo – Vital Concept ,,
123REUSKaiRoompot – Oranje Peloton ,,
124VAN DER SANDEToshLotto Soudal ,,
125DÉMAREArnaudFDJ ,,
126ROBEETLudovicColor Code – Arden ‘Beef’ 3:30
127DE BIESeanLotto Soudal 3:39
128VOSSArnaudVeranclassic – AGO 0:00
129SINNERBenoitEquipe Cycliste Armée de Terre 4:54
130CARDISRomainDirect Energie 4:56
131HOELGAARDDanielFDJ 4:58
132VAN KEIRSBULCKGuillaumeEtixx – Quick Step ,,
133TERPSTRANikiEtixx – Quick Step 5:56
134MAYERYannickVeranclassic – AGO 6:09
135JULESJustinVeranclassic – AGO 0:00
136DEHAESKennyWanty – Groupe Gobert ,,
137DRONBorisWanty – Groupe Gobert ,,
138VAN MELSENKevinWanty – Groupe Gobert ,,
139BILLEGaetanWanty – Groupe Gobert ,,
140BAUGNIESJeromeWanty – Groupe Gobert ,,
141KONOVALOVASIgnatasFDJ 20:58
142EIKINGOdd ChristianFDJ 0:00
143GASPAROTTOEnricoWanty – Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna:

1(1)BOONENTomEtixx – Quick Step58:34:06
2(13)VALLÉEBorisFortuneo – Vital Concept 0:06
3(3)KUZNETSOVViacheslavTeam Katusha 0:09
4(2)VAN GENECHTENJonasIAM Cycling 0:10
5(89)WARNIERAntoineWallonie – Bruxelles 0:11
6(42)MAIKINRomanGazprom-RusVelo 0:12
7(5)BONNAFONDGuillaumeAG2R La Mondiale ,,
8(50)STASHMamyrGazprom-RusVelo ,,
9(4)DÉMAREArnaudFDJ ,,
10(6)CHETOUTLoïcCofidis, Solutions Crédits 0:13
11(40)MEERSMANGianniEtixx – Quick Step 0:14
12(7)KOLOBNEVAlexandrGazprom-RusVelo ,,
13(8)DERUETTEThomasWallonie – Bruxelles ,,
14(116)BONNAMOURFranckFortuneo – Vital Concept ,,
15(9)LIETAEREliotTopsport Vlaanderen – Baloise 0:15
16(101)DRONBorisWanty – Groupe Gobert ,,
17(10)TRENTINMatteoEtixx – Quick Step 0:16
18(14)VAN LERBERGHEBertTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
19(18)DANIELMaximeAG2R La Mondiale ,,
20(25)PELUCCHIMatteoIAM Cycling ,,
21(20)SPRENGERSThomasTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
22(28)TAMINAUXLionel Color Code – Arden ‘Beef’ ,,
23(24)VANSPEYBROUCKPieterTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
24(37)BOECKMANSKrisLotto Soudal ,,
25(23)TSATEVICHAlexeyTeam Katusha ,,
26(26)VANDERAERDENMassimoVeranclassic – AGO ,,
27(22)LOOIJAndreRoompot – Oranje Peloton ,,
28(32)VAN HECKEPrebenTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
29(44)BOUHANNIRayaneCofidis, Solutions Crédits ,,
30(36)TURGISAnthonyCofidis, Solutions Crédits ,,
31(34)MERLIERTimCrelan – Vastgoedservice ,,
32(54)MASSONChristopheVeranclassic – AGO ,,
33(48)REYNESVicenteIAM Cycling ,,
34(53)DELFOSSESebastienWallonie – Bruxelles ,,
35(16)DRUYTSGerryCrelan – Vastgoedservice ,,
36(39)CALMEJANELilianDirect Energie ,,
37(62)KREDERMichelRoompot – Oranje Peloton ,,
38(57)STEELSStijnTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
39(41)HOOGERLANDJohnnyRoompot – Oranje Peloton ,,
40(43)DEVENYNSDriesIAM Cycling ,,
41(78)SHALUNOVEvgenyGazprom-RusVelo ,,
42(51)VAN EMPELEtienneRoompot – Oranje Peloton ,,
43(58)VAN GESTELDriesTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
44(49)PORSEVAlexanderTeam Katusha ,,
45(63)DUIJNHuubRoompot – Oranje Peloton ,,
46(47)MEURISSEXandroCrelan – Vastgoedservice ,,
47(15)ALAPHILIPPEBryanEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
48(19)VAN STAEYENMichaelCofidis, Solutions Crédits ,,
49(35)BAGDONASGediminasAG2R La Mondiale ,,
50(31)HONIGReinierRoompot – Oranje Peloton ,,
51(38)VAN AERTWoutCrelan – Vastgoedservice ,,
52(77)DE TIERFlorisTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
53(74)LAMPAERTYvesEtixx – Quick Step ,,
54(83)SÉNÉCHALFlorianCofidis, Solutions Crédits ,,
55(61)ANDERSONRyanDirect Energie ,,
56(75)DUVALJulienEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
57(55)RUIJGHRobCrelan – Vastgoedservice ,,
58(70)ERSHOVArturGazprom-RusVelo ,,
59(68)CHEVRIERClémentIAM Cycling ,,
60(30)HURELTonyDirect Energie ,,
61(66)DOMONTAxelAG2R La Mondiale ,,
62(84)DE ROOZENielsVeranclassic – AGO ,,
63(80)ZAUGGOliverIAM Cycling ,,
64(11)PLANCKAERTBaptisteWallonie – Bruxelles ,,
65(76)LIGTHARTPimLotto Soudal ,,
66(120)ISAYCHEVVladimirTeam Katusha ,,
67(33)COENENDennisCrelan – Vastgoedservice ,,
68(69)GRETSCHPatrickAG2R La Mondiale ,,
69(85)DEGANDThomasWanty – Groupe Gobert ,,
70(71)KOCHETKOVPavelTeam Katusha ,,
71(126)HOFSTETTERHugoCofidis, Solutions Crédits ,,
72(12)DEHAESKennyWanty – Groupe Gobert ,,
73(86)CLAEYSDimitriWanty – Groupe Gobert ,,
74(59)DELAGEMickaëlFDJ ,,
75(73)GERARDArnaudFortuneo – Vital Concept ,,
76(17)JULESJustinVeranclassic – AGO ,,
77(97)WALLAYSJelleLotto Soudal ,,
78(91)POLITTNilsTeam Katusha ,,
79(98)SOLOMENNIKOVAndreiGazprom-RusVelo ,,
80(67)SARREAUMarcFDJ ,,
81(111)LENNERTZSamVeranclassic – AGO ,,
82(88)VANENDERTJelleLotto Soudal ,,
83(45)PICOUXMaximilienColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
84(27)BAUGNIESJeromeWanty – Groupe Gobert ,,
85(102)PICHOTAlexandreDirect Energie ,,
86(79)VANDENBERGHStijnEtixx – Quick Step ,,
87(93)DOCKXGertLotto Soudal ,,
88(90)PALMMartinColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
89(105)DERNIESTomWallonie – Bruxelles ,,
90(135)LEVASSEURJordanEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
91(104)MAINARDJeromeEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
92(92)LOYAntoineColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
93(72)SILINEgorTeam Katusha ,,
94(52)VOSSArnaudVeranclassic – AGO ,,
95(96)BIDEAUJean MarcFortuneo – Vital Concept ,,
96(94)JAUREGUIQuentinAG2R La Mondiale ,,
97(64)VAN DER SANDEToshLotto Soudal ,,
98(123)QUEMENEURPerrigDirect Energie ,,
99(121)NAULEAUBryanDirect Energie ,,
100(103)GUYOTYannEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
101(130)PEYSKENSDimitriVeranclassic – AGO ,,
102(112)ADAMSJensCrelan – Vastgoedservice ,,
103(107)DE LA CRUZDavidEtixx – Quick Step ,,
104(114)LANGPirminIAM Cycling ,,
105(99)KUSTADINCHEVRomanGazprom-RusVelo ,,
106(113)HIVERTJonathanFortuneo – Vital Concept ,,
107(100)LEBRETONKévinEquipe Cycliste Armée de Terre ,,
108(87)HEMROULLEJohanColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
109(56)GASPAROTTOEnricoWanty – Groupe Gobert ,,
110(81)DE WINTERLudwigWallonie – Bruxelles ,,
111(60)BILLEGaetanWanty – Groupe Gobert ,,
112(106)MERTZRemyColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
113(134)STASSENJulienWallonie – Bruxelles ,,
114(82)JARRIERBenoitFortuneo – Vital Concept ,,
115(110)PICHONLaurentFDJ ,,
116(115)CAMMaximeFortuneo – Vital Concept ,,
117(109)KAISEJulienColor Code – Arden ‘Beef’ ,,
118(119)FOLIFOROVAlexanderGazprom-RusVelo ,,
119(127)LE GACOlivierFDJ ,,
120(125)BELKOVMaximTeam Katusha ,,
121(122)GAUDINDamienAG2R La Mondiale ,,
122(124)RIBLONChristopheAG2R La Mondiale ,,
123(118)ISTAKevynWallonie – Bruxelles ,,
124(108)VAN MELSENKevinWanty – Groupe Gobert ,,
125(132)ASSELMANJesperRoompot – Oranje Peloton ,,
126(137)FRISONFrederikLotto Soudal 0:33
127(133)SIMONJulienCofidis, Solutions Crédits 0:36
128(139)BODIOTAlexisEquipe Cycliste Armée de Terre 0:45
129(140)REUSKaiRoompot – Oranje Peloton 0:56
130(143)HUTAROVICHYauheniFortuneo – Vital Concept 2:46
131(142)VANBILSENKennethCofidis, Solutions Crédits 2:53
132(136)PEETERSRobCrelan – Vastgoedservice 3:10
133(131)BOUDATThomasDirect Energie 3:17
134(29)ROBEETLudovicColor Code – Arden ‘Beef’ 3:43
135(117)SINNERBenoitEquipe Cycliste Armée de Terre 5:10
136(21)CARDISRomainDirect Energie 5:12
137(65)VAN KEIRSBULCKGuillaumeEtixx – Quick Step 5:14
138(129)HOELGAARDDanielFDJ ,,
139(141)DE BIESeanLotto Soudal 5:17
140(95)MAYERYannickVeranclassic – AGO 6:25
141(138)TERPSTRANikiEtixx – Quick Step 6:36
142(46)KONOVALOVASIgnatasFDJ 21:14
143(128)EIKINGOdd ChristianFDJ