Marianne Vos (Rabobank-Liv) triumfowała na pierwszym etapie Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen.

20 ekip stanęło dziś na starcie Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Wśród nich były dwie Polki: Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Panie miały łącznie do pokonania siedem etapów, w tym jedną indywidualną czasówkę.

Pierwszy etap liczył 67 kilometrów i prowadził wokół Gotha. Profil był dość pagórkowaty, a do pokonania były dwie górskie premie.

internationale-thuringen-rundfahrt-der-frauen-2016-stage-1

Pierwszą lotną premię wygrała Lotta Lepistö (Cervélo-Bigla Pro Cycling), przed Chantal Blaak (Boels – Dolmans) i Emmą Johansson (Wiggle High5). Inne zawodniczki walczyły o punkty na podjeździe. Tam pierwsza była Elena Kuchinskaya (Rosja), druga Urša Pintar (BTC City Ljubljana), a trzecia Katie Hall (UnitedHealthcare).

Swoich sił w ucieczce próbowała Janneke Ensing (Parkhotel Valkenburg), ale peleton nie pozwolił jej na wiele. Kolejne bonusowe sekundy na premii wygrała Lepistö. Także ostatni podjazd nie podzielił zbytnio peletonu i o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy.

Najszybsza okazała się Marianne Vos (Rabobank-Liv). Druga finiszowała Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing), a trzecia Coryn Rivera (UnitedHealthcare).

Eugenia Bujak zajęła 33. miejsce, a Katarzyna Pawłowska była 45.

W generalce prowadzi oczywiście Vos, w klasyfikacji sprinterskiej Lepistö, a w górskiej Kuchinskaya.

Wyniki pierwszego etapu:

1 VOS, Marianne (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 1:40:47
2 BRENNAUER, Lisa (GER) CANYON SRAM RACING 0:00:01
3 RIVERA, Coryn (USA) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:01
4 NUMAINVILLE, Joelle (CAN) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:01
5 GUARISCHI, Barbara (ITA) CANYON SRAM RACING 0:00:01
6 BARNES, Hannah (GBR) CANYON SRAM RACING 0:00:01
7 LEPISTÖ, Lotta (FIN) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:01
8 MUSTONEN, Sara (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:01
9 PENUELA, Diana (COL) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:01
10 WALLE, Brianna (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:01
11 JOHANSSON, Emma (SWE) WIGGLE HIGH 5 0:00:01
12 RYAN, Alexis (USA) CANYON SRAM RACING 0:00:01
13 ERIC, Jelena (SER) BTC City Ljubljana 0:00:01
14 RADOTIC, Mia (CRO) BTC City Ljubljana 0:00:01
15 POST, Jermaine (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:01
16 BUURMAN, Eva (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:01
17 VAN DIJK, Ellen (NED) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:01
18 ZABELINSKAYA, Olga (RUS) Nationalteam Russland 0:00:01
19 PIETERS, Amy (NED) WIGGLE HIGH 5 0:00:01
20 TROMP, Esra (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:01
21 BARNES, Alice (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:01
22 VAN VLEUTEN, Annemiek (NED) ORICA  AIS 0:00:01
23 CECCHINI, Elena (ITA) CANYON SRAM RACING 0:00:01
24 BLAAK, Chantal (NED) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:01
25 KOREVAAR, Jeanne (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:01
26 KASPER, Romy (GER) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:01
27 DE JONG, Demi (NED) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:01
28 VALENTINI, Elena (ITA) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:01
29 MOLLMAN-PASIO, Ashleigh (RSA) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:01
30 BRONZINI, Giorgia (ITA) WIGGLE HIGH 5 0:00:01
31 FAHLIN, Emilia (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:01
32 PENTON, Sara (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:01
33 BUJAK, Eugenia (POL) BTC City Ljubljana 0:00:01
34 BITTO, Irene (ITA) Nationalteam Italien 0:00:01
35 SOLOVEI, Ganna (UKR) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:01
36 LIPPERT, Liane (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:01
37 LECHNER, Corinna (GER) BTC City Ljubljana 0:00:01
38 PERCHTOLD, Christina (AUT) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:01
39 GAFINOVIZ, Rotem (ISR) Nationalteam Israel 0:00:01
40 PAVLUKHINA, Olena (AZE) BTC City Ljubljana 0:00:01
41 McVITTY, Keira (GBR) Team WNT 0:00:01
42 KUCHINSKAYA, Elena (RUS) Nationalteam Russland 0:00:01
43 ENSING, Janneke (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:01
44 LECHNER, Eva (ITA) Nationalteam Italien 0:00:01
45 PAWLOWSKA, Katarzyna (POL) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:01
46 RYAN, Kendall (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:01
47 SCHIFF, Carolin (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:01
48 BARTELLONI, Beatrice (ITA) Nationalteam Italien 0:00:01
49 LONGO BORGHINI, Elisa (ITA) WIGGLE HIGH 5 0:00:01
50 LACHER, Sophie (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:01
51 MASSEY, Laura (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:01
52 KOZONCHUK, Oksana (RUS) Nationalteam Russland 0:00:01
53 ZANNER, Beate (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:01
54 KOSTER, Anouska (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:01
55 KING, Danielle (GBR) WIGGLE HIGH 5 0:00:01
56 ROWNEY, Loren (AUS) ORICA  AIS 0:00:01
57 KNETEMANN, Roxane (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:01
58 STEPHENS, Lauren (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:01
59 VILLUMSEN, Linda (NZL) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:19
60 PINTAR, Ursa (SLO) BTC City Ljubljana 0:00:19
61 FRAPPORTI, Simona (ITA) Nationalteam Italien 0:00:19
62 GRINCZER, Natalie (GBR) Team WNT 0:00:19
63 WILES, Tayler (USA) ORICA  AIS 0:00:19
64 SHAPIRA, Omer (ISR) Nationalteam Israel 0:00:19
65 PILOTE-FORTIN, Gabrielle (CAN) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:19
66 BÜCHLER, Elena (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:19
67 SLAPPENDEL, Iris (NED) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:19
68 BLOC, Shani (ISR) Nationalteam Israel 0:00:19
69 ADRIAN, Vera (NAM) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:19
70 SPRATT, Amanda (AUS) ORICA  AIS 0:00:19
71 TINDLEY, Jo (GBR) Team WNT 0:00:19
72 HAMMES, Kathrin (GER) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:19
73 WORRACK, Trixi (GER) CANYON SRAM RACING 0:00:19
74 KIESANOWSKI, Joanne Marie (NZL) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:19
75 HALL, Lauren (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:19
76 DE BOER, Sophie (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:19
77 BOYLAN, Lydia (IRL) Team WNT 0:00:19
78 OLSSON, Sara (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:19
79 KLEIN, Theres (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:19
80 POTOKINA, Anna (RUS) Nationalteam Russland 0:00:19
81 MAES, Elise (LUX) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:19
82 WESSELHOEFT, Benita (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:19
83 NESSMAR, Alexandra (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:19
84 LORCH, Dorothee (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:19
85 HALL, Katharine (USA) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:19
86 MOE, Ingrid (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:19
87 PAUL, Stefanie (GER) Team WNT 0:00:19
88 BERNHARD, Bianca (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:19
89 AALERUD, Katrine (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:19
90 SIMMONDS, Hayley (GBR) Team WNT 0:00:26
91 GUDERZO, Tatiana (ITA) Nationalteam Italien 0:00:26
92 KOEP, Christina (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:26
93 PATTARO, Francesca (ITA) Nationalteam Italien 0:00:26
94 HAGIWARA, Mayuko (JPN) WIGGLE HIGH 5 0:00:26
95 BOYARSKAYA, Natalia (RUS) Nationalteam Russland 0:00:26
96 PIERCE, Amber (USA) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:26
97 HANSELMANN, Nicole (SUI) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:26
98 BJÖRNSRUD, Miriam (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:26
99 YIZHAK, Hila (ISR) Nationalteam Israel 0:00:26
100 HEINE, Vita (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:26
101 POHL, Stephanie (GER) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:26
102 POOLEY, Emma (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:26
103 NEYLAN, Rachel (AUS) ORICA  AIS 0:00:26
104 ERNGREN, Ida (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:26
105 ELVIN, Gracie (AUS) ORICA  AIS 0:00:26
106 MICKEY, Abigail (USA) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:26
107 DENTUS, Abigail (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:26
108 JOHNSEN, Cecilie Gotaas (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:26
109 LORVIK, Ingrid (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:26
110 TCYMBALIUK, Kseniia (RUS) Nationalteam Russland 0:00:26
111 PARK, Annasley (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:01
112 TENNIGLO, Moniek (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:01
113 GASSNER, Astrid (AUT) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:01
114 BAR-ON, Miriam (ISR) Nationalteam Israel 0:05:54
115 BADEGRUBER, Anna (AUT) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:05:54
116 GAZ, Avital (ISR) Nationalteam Israel 0:09:01

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 VOS, Marianne (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 1:40:37
2 BRENNAUER, Lisa (GER) CANYON SRAM RACING 0:00:05
3 LEPISTÖ, Lotta (FIN) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:05
4 RIVERA, Coryn (USA) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:07
5 NUMAINVILLE, Joelle (CAN) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:09
6 JOHANSSON, Emma (SWE) WIGGLE HIGH 5 0:00:09
7 BLAAK, Chantal (NED) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:09
8 GUARISCHI, Barbara (ITA) CANYON SRAM RACING 0:00:11
9 BARNES, Hannah (GBR) CANYON SRAM RACING 0:00:11
10 MUSTONEN, Sara (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:11
11 PENUELA, Diana (COL) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:11
12 WALLE, Brianna (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:11
13 RYAN, Alexis (USA) CANYON SRAM RACING 0:00:11
14 ERIC, Jelena (SER) BTC City Ljubljana 0:00:11
15 RADOTIC, Mia (CRO) BTC City Ljubljana 0:00:11
16 POST, Jermaine (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
17 BUURMAN, Eva (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
18 VAN DIJK, Ellen (NED) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:11
19 ZABELINSKAYA, Olga (RUS) Nationalteam Russland 0:00:11
20 PIETERS, Amy (NED) WIGGLE HIGH 5 0:00:11
21 TROMP, Esra (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
22 BARNES, Alice (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:11
23 VAN VLEUTEN, Annemiek (NED) ORICA  AIS 0:00:11
24 CECCHINI, Elena (ITA) CANYON SRAM RACING 0:00:11
25 KOREVAAR, Jeanne (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:11
26 KASPER, Romy (GER) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:11
27 DE JONG, Demi (NED) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:11
28 VALENTINI, Elena (ITA) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:11
29 MOLLMAN-PASIO, Ashleigh (RSA) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:11
30 BRONZINI, Giorgia (ITA) WIGGLE HIGH 5 0:00:11
31 FAHLIN, Emilia (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:11
32 PENTON, Sara (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:11
33 BUJAK, Eugenia (POL) BTC City Ljubljana 0:00:11
34 BITTO, Irene (ITA) Nationalteam Italien 0:00:11
35 SOLOVEI, Ganna (UKR) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
36 LIPPERT, Liane (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:11
37 LECHNER, Corinna (GER) BTC City Ljubljana 0:00:11
38 PERCHTOLD, Christina (AUT) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:11
39 GAFINOVIZ, Rotem (ISR) Nationalteam Israel 0:00:11
40 PAVLUKHINA, Olena (AZE) BTC City Ljubljana 0:00:11
41 McVITTY, Keira (GBR) Team WNT 0:00:11
42 KUCHINSKAYA, Elena (RUS) Nationalteam Russland 0:00:11
43 ENSING, Janneke (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:11
44 LECHNER, Eva (ITA) Nationalteam Italien 0:00:11
45 PAWLOWSKA, Katarzyna (POL) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:11
46 RYAN, Kendall (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:11
47 SCHIFF, Carolin (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:11
48 BARTELLONI, Beatrice (ITA) Nationalteam Italien 0:00:11
49 LONGO BORGHINI, Elisa (ITA) WIGGLE HIGH 5 0:00:11
50 LACHER, Sophie (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:11
51 MASSEY, Laura (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:11
52 KOZONCHUK, Oksana (RUS) Nationalteam Russland 0:00:11
53 ZANNER, Beate (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:11
54 KOSTER, Anouska (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:11
55 KING, Danielle (GBR) WIGGLE HIGH 5 0:00:11
56 ROWNEY, Loren (AUS) ORICA  AIS 0:00:11
57 KNETEMANN, Roxane (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:11
58 STEPHENS, Lauren (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:11
59 PARK, Annasley (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:11
60 TENNIGLO, Moniek (NED) RABOLIV WOMEN CYCLING TEAM 0:00:11
61 GASSNER, Astrid (AUT) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:11
62 VILLUMSEN, Linda (NZL) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:29
63 PINTAR, Ursa (SLO) BTC City Ljubljana 0:00:29
64 FRAPPORTI, Simona (ITA) Nationalteam Italien 0:00:29
65 GRINCZER, Natalie (GBR) Team WNT 0:00:29
66 WILES, Tayler (USA) ORICA  AIS 0:00:29
67 SHAPIRA, Omer (ISR) Nationalteam Israel 0:00:29
68 PILOTE-FORTIN, Gabrielle (CAN) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:29
69 BÜCHLER, Elena (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:29
70 SLAPPENDEL, Iris (NED) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:29
71 BLOC, Shani (ISR) Nationalteam Israel 0:00:29
72 ADRIAN, Vera (NAM) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:29
73 SPRATT, Amanda (AUS) ORICA  AIS 0:00:29
74 TINDLEY, Jo (GBR) Team WNT 0:00:29
75 HAMMES, Kathrin (GER) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:29
76 WORRACK, Trixi (GER) CANYON SRAM RACING 0:00:29
77 KIESANOWSKI, Joanne Marie (NZL) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:29
78 HALL, Lauren (USA) Team Tibco  Silicon Valley Bank 0:00:29
79 DE BOER, Sophie (NED) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:29
80 BOYLAN, Lydia (IRL) Team WNT 0:00:29
81 OLSSON, Sara (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:29
82 KLEIN, Theres (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:29
83 POTOKINA, Anna (RUS) Nationalteam Russland 0:00:29
84 MAES, Elise (LUX) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:29
85 WESSELHOEFT, Benita (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:29
86 NESSMAR, Alexandra (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:29
87 LORCH, Dorothee (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:29
88 HALL, Katharine (USA) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:29
89 MOE, Ingrid (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:29
90 PAUL, Stefanie (GER) Team WNT 0:00:29
91 BERNHARD, Bianca (GER) Nationalteam Deutschland 0:00:29
92 AALERUD, Katrine (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:29
93 SIMMONDS, Hayley (GBR) Team WNT 0:00:36
94 GUDERZO, Tatiana (ITA) Nationalteam Italien 0:00:36
95 KOEP, Christina (GER) Team maxx-Solar Women Cycling Team 0:00:36
96 PATTARO, Francesca (ITA) Nationalteam Italien 0:00:36
97 HAGIWARA, Mayuko (JPN) WIGGLE HIGH 5 0:00:36
98 BOYARSKAYA, Natalia (RUS) Nationalteam Russland 0:00:36
99 PIERCE, Amber (USA) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:00:36
100 HANSELMANN, Nicole (SUI) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:36
101 BJÖRNSRUD, Miriam (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:36
102 YIZHAK, Hila (ISR) Nationalteam Israel 0:00:36
103 HEINE, Vita (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:36
104 POHL, Stephanie (GER) CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM 0:00:36
105 POOLEY, Emma (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:36
106 NEYLAN, Rachel (AUS) ORICA  AIS 0:00:36
107 ERNGREN, Ida (SWE) Nationalteam Schweden 0:00:36
108 ELVIN, Gracie (AUS) ORICA  AIS 0:00:36
109 MICKEY, Abigail (USA) United Healthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:36
110 DENTUS, Abigail (GBR) Nationalteam Großbritannien 0:00:36
111 JOHNSEN, Cecilie Gotaas (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:36
112 LORVIK, Ingrid (NOR) Nationalteam Norwegen 0:00:36
113 TCYMBALIUK, Kseniia (RUS) Nationalteam Russland 0:00:36
114 BAR-ON, Miriam (ISR) Nationalteam Israel 0:06:04
115 BADEGRUBER, Anna (AUT) Vitalogic Astrokalb Radunion Niederösterreich 0:06:04
116 GAZ, Avital (ISR) Nationalteam Israel 0:09:11