Marek Bala / naszosie.pl

Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step) wygrał już swój drugi etap na tegorocznym Tour de Pologne. Trzeci w Rzeszowie był Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak jest już wiceliderem wyścigu!

Czwarty etap tegorocznego Tour de Pologne był nowością w harmonogramie wyścigu. Kolarze z Nowego Sącza wyruszyli do Rzeszowa, a po drodze czekało na nich kilka krótkich, ale bardzo stromych podjazdów. Wszystkie znajdowały się na ostatnich 60 kilometrach, a rok temu testowali je amatorzy podczas Tauron Lang Team Race. Tym razem zmierzyli się na nich najlepsi kolarze na świecie.

Ucieczkę dnia utworzyli: Alessandro De Marchi (BMC), Jens Keukeleire (Orica-Greenedge), Adam Stachowiak (VERVA Activejet), Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), Szymon Rekita (Polska), Igor Boev (Gazprom-Rusvelo), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF). Ich przewaga maksymalnie wzrosła do 7 minut i 15 sekund.

Na górskich premiach najaktywniejszy był Tonelli i to Włoch do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera tej klasyfikacji. Z kolei zawodnik BMC Racing bez wątpienia miał dziś najwięcej zdrowia do ścigania i zgubił pozostałych rywali.

35 kilometrów przed metą De Marchi miał około 2 minuty przewagi nad peletonem. Pomiędzy nim, a zasadniczą grupą – zawieszeni byli jego wcześniejsi towarzysze ucieczki.

Jak można było się spodziewać rozpędzony przez Etixx-Quick Step peleton doścignął zawodnika BMC przy wjeździe na finałowe rundy w Rzeszowie. Chwilę później lotną premię wygrał Michał Kwiatkowski (Team Sky), inkasując tym samym kilka sekund bonifikaty!

Na ostatnim kilometrze popisowy pociąg ustawili kolarze Etixx-Quick Step. Jadący w żółtej koszulce lidera – Fernando Gaviria dzięki temu mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Drugi był Luka Mezgec (Orica-BikeExchange), a trzeci Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak zaatakował z bardzo dalekiej pozycji i gdyby meta była kawałeczek dalej, mógłby pokusić się nawet o zwycięstwo!

Dzięki bonifikatom, Kwiatkowski awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzi sprinter Gaviria, który ma 19 sekund zapasu nad byłym mistrzem świata. Trzeci Diego Ulissi (Lampre-Merida) traci 22 sekundy.

Wyniki czwartego etapu:

Zawodnik Nr start. Team Bon. Czas Kary
1 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS – 10s 05h 12′ 56” 20p
2 MEZGEC Luka 106 OGE – 6s + 00′ 00” 19p
3 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY – 7s + 00′ 00” 18p
4 HAUSSLER Heinrich 164 IAM + 00′ 00” 17p
5 VAN POPPEL Boy 68 TFS + 00′ 00” 16p
6 WAEYTENS Zico 117 TGA + 00′ 00” 15p
7 BENOOT Tiesj 141 LTS + 00′ 00” 14p
8 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ + 00′ 00” 13p
9 SBARAGLI Kristian 57 DDD + 00′ 00” 12p
10 REZA Kevin 178 FDJ + 00′ 00” 11p
11 BETTIOL Alberto 46 CPT + 00′ 00” 10p
12 SMITH Dion 227 ONE + 00′ 00” 9p
13 SIMONI Jordi 186 VAT + 00′ 00” 8p
14 MAIKIN Roman 236 GAZ + 00′ 00” 7p
15 MODOLO Sacha 85 LAM + 00′ 00” 6p
16 BENNATI Daniele 3 TNK + 00′ 00” 5p
17 MOHORIC Matej 88 LAM + 00′ 00” 4p
18 OFFREDO Yoann 177 FDJ + 00′ 00” 3p
19 HOULE Hugo 154 ALM + 00′ 00” 2p
20 ZIELIуSKI Kamil 208 POL + 00′ 00” 1p
21 DOMAGALSKI Karol 223 ONE + 00′ 00”
22 DE KORT Koen 113 TGA + 00′ 00”
23 GERTS Floris 93 BMC + 00′ 00”
24 ULISSI Diego 81 LAM – 2s + 00′ 00”
25 JUNGELS Bob 23 EQS + 00′ 00”
26 VLIEGEN Loic 97 BMC + 00′ 00”
27 GILBERT Philippe 92 BMC + 00′ 00”
28 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ + 00′ 00”
29 MAES Nikolas 28 EQS + 00′ 00”
30 CLARKE Simon 43 CPT + 00′ 00”
31 CATALDO Dario 33 AST + 00′ 00”
32 ROCHE Nicolas 77 SKY + 00′ 00”
33 KEUKELEIRE Jens 104 OGE + 00′ 00”
34 CIEŚLIK Paweł 183 VAT + 00′ 00”
35 PATERSKI Maciej 191 CCC + 00′ 00”
36 URAN Rigoberto 41 CPT + 00′ 00”
37 MAESTRI Mirco 244 BAR + 00′ 00”
38 ZEITS Andrey 38 AST + 00′ 00”
39 WARBASSE Lawrence 168 IAM + 00′ 00”
40 HAIG Jack 103 OGE + 00′ 00”
41 FERNANDEZ Ruben 14 MOV + 00′ 00”
42 MONFORT Maxime 145 LTS + 00′ 00”
43 LAGUTIN Sergey 123 KAT + 00′ 00”
44 HERMANS Ben 94 BMC + 00′ 00”
45 DE CLERCQ Bart 143 LTS + 00′ 00”
46 TAARAMAE Rein 127 KAT + 00′ 00”
47 WELLENS Tim 148 LTS – 1s + 00′ 00”
48 HNIK Karel 188 VAT + 00′ 00”
49 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ + 00′ 00”
50 ELISSONDE Kenny 171 FDJ + 00′ 00”
51 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV + 00′ 00”
52 QUINTANA Dayer 15 MOV + 00′ 00”
53 CHERNETSKI Sergei 121 KAT + 00′ 00”
54 STYBAR Zdenek 26 EQS + 00′ 00”
55 DE PLUS Laurens 21 EQS + 00′ 00”
56 PERAUD Jean Christophe 158 ALM + 00′ 00”
57 FELLINE Fabio 66 TFS + 00′ 00”
58 GOŁAŚ Michał 71 SKY + 00′ 00”
59 CARDOSO Andre 42 CPT + 00′ 00”
60 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV + 00′ 00”
61 HANSEN Jesper 2 TNK + 00′ 00”
62 VISCONTI Giovanni 18 MOV + 00′ 00”
63 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD + 00′ 00”
64 AMADOR Andrey 11 MOV + 00′ 00”
65 KONIG Leopold 74 SKY + 00′ 00”
66 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT + 00′ 00”
67 SPILAK Simon 126 KAT + 00′ 00”
68 ROGLIC Primoz 136 TLJ + 00′ 00”
69 BIDARD Francois 152 ALM + 00′ 00”
70 PUCCIO Salvatore 76 SKY + 00′ 00”
71 MANZIN Lorenzo 176 FDJ + 00′ 00”
72 ORAM James 226 ONE + 00′ 00”
73 BERARD Julien 151 ALM + 00′ 00”
74 BRUTT Pavel 1 TNK + 00′ 00”
75 MORI Manuele 84 LAM + 00′ 00”
76 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN + 00′ 00”
77 PETILLI Simone 87 LAM + 00′ 00”
78 MINARD Sebastien 156 ALM + 00′ 00”
79 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ + 00′ 00”
80 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS + 00′ 00”
81 FORMOLO Davide 44 CPT + 00′ 00”
82 DENIFL Stefan 162 IAM + 00′ 00”
83 CAPECCHI Eros 32 AST + 00′ 00”
84 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC + 00′ 00”
85 DE LA PARTE Victor 197 CCC + 00′ 00”
86 DENZ Nico 153 ALM + 00′ 00”
87 YATES Simon 101 OGE + 00′ 00”
88 FIRSANOV Sergey 234 GAZ + 00′ 00”
89 ROTA Lorenzo 245 BAR + 00′ 00”
90 KENNAUGH Peter 73 SKY + 00′ 00”
91 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ + 00′ 00”
92 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ + 00′ 00”
93 TROFIMOV Yury 8 TNK + 00′ 00”
94 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST + 00′ 00”
95 KOCH Jonas 187 VAT + 00′ 00”
96 NIEMIEC Przemysław 86 LAM + 00′ 00”
97 QUINZIATO Manuel 95 BMC + 00′ 00”
98 VILLELLA Davide 47 CPT + 00′ 00”
99 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD + 00′ 00”
100 OWSIAN Łukasz 192 CCC + 00′ 00”
101 FUMEAUX Jonathan 163 IAM + 00′ 00”
102 SERRY Pieter 25 EQS + 00′ 00”
103 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST + 00′ 00”
104 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK + 00′ 00”
105 DETKO Dariusz 202 POL + 00′ 00”
106 WYSS Danilo 98 BMC + 00′ 00”
107 VELITS Peter 96 BMC + 00′ 00”
108 MAMYKIN Matvey 124 KAT + 00′ 00”
109 MARTINELLI Davide 24 EQS + 00′ 00”
110 TACIAK Mateusz 194 CCC + 00′ 00”
111 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD + 00′ 21”
112 SUTHERLAND Rory 16 MOV + 00′ 30”
113 VOROBYEV Anton 128 KAT + 00′ 30”
114 COLBRELLI Sonny 241 BAR + 00′ 40”
115 BOEV Igor 235 GAZ + 00′ 43”
116 LE BON Johan 175 FDJ + 00′ 56”
117 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA + 01′ 14”
118 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD + 02′ 38”
119 TONELLI Alessandro 248 BAR + 03′ 02”
120 MARYCZ Jarosław 193 CCC + 03′ 02”
121 DE MARCHI Alessandro 91 BMC + 04′ 53”
122 SKUJINS Toms 45 CPT + 05′ 13”
123 OVECHKIN Artem 238 GAZ + 06′ 10”
124 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL + 12′ 52”
125 HOFLAND Moreno 134 TLJ + 12′ 52”
126 BEPPU Fumiyuki 62 TFS + 12′ 52”
127 DE BACKER Bert 112 TGA + 12′ 52”
128 AREGGER Marcel 161 IAM + 12′ 52”
129 VERMUELEN Alexey 137 TLJ + 12′ 52”
130 FROHLINGER Johannes 114 TGA + 12′ 52”
131 SZELĄG Gracjan 207 POL + 12′ 52”
132 REKITA Szymon 205 POL + 12′ 52”
133 DOWSETT Alex 13 MOV + 12′ 52”
134 WILLIAMS Peter 228 ONE + 12′ 52”
135 VIVIANI Elia 78 SKY + 12′ 52”
136 SAGAN Juraj 4 TNK + 12′ 52”
137 PALUTA Michał 195 CCC + 12′ 52”
138 SAMOILAU Branislau 198 CCC + 12′ 52”
139 BARKER Yanto 221 ONE + 12′ 52”
140 STACHOWIAK Adam 185 VAT + 12′ 52”
141 BARBIN Enrico 242 BAR + 12′ 52”
142 RUFFONI Nicola 246 BAR + 12′ 52”
143 SMUKULIS Gatis 35 AST + 12′ 52”
144 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ + 12′ 52”
145 JIM Songezo 54 DDD + 12′ 52”
146 KONWA Piotr 204 POL + 12′ 52”
147 PETROV Evgeny 7 TNK + 12′ 52”
148 BEWLEY Sam 108 OGE + 12′ 57”
149 FISCHER Murilo 172 FDJ + 12′ 57”
150 ARNDT Nikias 111 TGA + 12′ 57”
151 COLEDAN Marco 64 TFS + 17′ 38”
152 SIMION Paolo 247 BAR + 17′ 38”
153 BOEM Nicola 243 BAR + 17′ 38”
154 WALSCHEID Max 118 TGA + 17′ 38”
155 AGNOLI Valerio 31 AST + 17′ 38”
156 DEVOLDER Stijn 65 TFS + 17′ 38”
157 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM + 17′ 38”
158 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS + 17′ 38”
159 BATEK Dariusz 201 POL + 17′ 38”
160 WILLIAMS Christopher 217 TNN + 17′ 38”
161 VERSCHOOR Martijin 212 TNN + 17′ 38”
162 STAMSNIJDER Tom 116 TGA + 17′ 38”
163 FOURNIER Marc 173 FDJ + 17′ 38”
164 ALAFACI Eugenio 61 TFS + 17′ 38”
165 DE BUYST Jasper 142 LTS + 17′ 38”
166 PELUCCHI Matteo 166 IAM + 17′ 38”
167 GUARDINI Andrea 34 AST + 17′ 38”
168 FRANCZAK Paweł 181 VAT + 17′ 38”
169 LOZANO RIBA David 214 TNN + 17′ 38”
170 PLANET Charles 213 TNN + 17′ 38”
171 GRADEK Kamil 182 VAT + 17′ 38”
172 ARMEE Sander 144 LTS + 17′ 38”
173 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE + 17′ 38”
174 OPIE Chris 225 ONE + 17′ 38”
175 BOUWMAN Koen 132 TLJ + 17′ 38”
176 CLANCY Stephen 218 TNN + 17′ 38”
177 LEEZER Thomas 135 TLJ + 17′ 38”
178 VERVAEKE Louis 147 LTS + 17′ 38”
179 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD + 17′ 38”
180 FERRARI Roberto 83 LAM + 17′ 38”
181 GOSS Matthew 224 ONE + 17′ 38”
182 DOCKER Mitchell 107 OGE + 17′ 38”
183 HESJEDAL Ryder 67 TFS + 17′ 38”
184 TUFT Svein 105 OGE + 17′ 38”
185 WOODS Michael 48 CPT + 17′ 38”
186 EWAN Caleb 102 OGE + 19′ 38”
BODNAR Łukasz 184 VAT DNF
PERON Andrea 215 TNN DNF
KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT DNS
REGUIGUI Youcef 56 DDD DNF
KLUGE Roger 165 IAM DNF
MONTAGUTI Matteo 157 ALM DNF
KADRI Biel 155 ALM DNF

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

Zawodnik Nr start. Team Czas Strata
1 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS 17h 19′ 22”
2 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY 17h 19′ 41” + 00′ 19”
3 ULISSI Diego 81 LAM 17h 19′ 44” + 00′ 22”
4 WELLENS Tim 148 LTS 17h 19′ 47” + 00′ 25”
5 HAUSSLER Heinrich 164 IAM 17h 19′ 48” + 00′ 26”
6 MAIKIN Roman 236 GAZ 17h 19′ 48” + 00′ 26”
7 MODOLO Sacha 85 LAM 17h 19′ 48” + 00′ 26”
8 GERTS Floris 93 BMC 17h 19′ 48” + 00′ 26”
9 GILBERT Philippe 92 BMC 17h 19′ 48” + 00′ 26”
10 ZIELIуSKI Kamil 208 POL 17h 19′ 48” + 00′ 26”
11 BENOOT Tiesj 141 LTS 17h 19′ 48” + 00′ 26”
12 MANZIN Lorenzo 176 FDJ 17h 19′ 48” + 00′ 26”
13 FERNANDEZ Ruben 14 MOV 17h 19′ 48” + 00′ 26”
14 SIMONI Jordi 186 VAT 17h 19′ 48” + 00′ 26”
15 JUNGELS Bob 23 EQS 17h 19′ 48” + 00′ 26”
16 CLARKE Simon 43 CPT 17h 19′ 48” + 00′ 26”
17 CATALDO Dario 33 AST 17h 19′ 48” + 00′ 26”
18 CHERNETSKI Sergei 121 KAT 17h 19′ 48” + 00′ 26”
19 ZEITS Andrey 38 AST 17h 19′ 48” + 00′ 26”
20 KONIG Leopold 74 SKY 17h 19′ 48” + 00′ 26”
21 STYBAR Zdenek 26 EQS 17h 19′ 48” + 00′ 26”
22 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT 17h 19′ 48” + 00′ 26”
23 DE PLUS Laurens 21 EQS 17h 19′ 48” + 00′ 26”
24 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST 17h 19′ 48” + 00′ 26”
25 KEUKELEIRE Jens 104 OGE 17h 19′ 48” + 00′ 26”
26 SERRY Pieter 25 EQS 17h 19′ 48” + 00′ 26”
27 YATES Simon 101 OGE 17h 19′ 54” + 00′ 32”
28 HOULE Hugo 154 ALM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
29 DE KORT Koen 113 TGA 17h 19′ 57” + 00′ 35”
30 SMITH Dion 227 ONE 17h 19′ 57” + 00′ 35”
31 BETTIOL Alberto 46 CPT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
32 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV 17h 19′ 57” + 00′ 35”
33 DOMAGALSKI Karol 223 ONE 17h 19′ 57” + 00′ 35”
34 HAIG Jack 103 OGE 17h 19′ 57” + 00′ 35”
35 VLIEGEN Loic 97 BMC 17h 19′ 57” + 00′ 35”
36 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
37 QUINTANA Dayer 15 MOV 17h 19′ 57” + 00′ 35”
38 HERMANS Ben 94 BMC 17h 19′ 57” + 00′ 35”
39 SBARAGLI Kristian 57 DDD 17h 19′ 57” + 00′ 35”
40 DE CLERCQ Bart 143 LTS 17h 19′ 57” + 00′ 35”
41 HANSEN Jesper 2 TNK 17h 19′ 57” + 00′ 35”
42 URAN Rigoberto 41 CPT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
43 CIEŚLIK Paweł 183 VAT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
44 MONFORT Maxime 145 LTS 17h 19′ 57” + 00′ 35”
45 MORI Manuele 84 LAM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
46 LAGUTIN Sergey 123 KAT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
47 ROCHE Nicolas 77 SKY 17h 19′ 57” + 00′ 35”
48 WARBASSE Lawrence 168 IAM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
49 SPILAK Simon 126 KAT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
50 CARDOSO Andre 42 CPT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
51 PERAUD Jean Christophe 158 ALM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
52 FELLINE Fabio 66 TFS 17h 19′ 57” + 00′ 35”
53 DENIFL Stefan 162 IAM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
54 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC 17h 19′ 57” + 00′ 35”
55 PATERSKI Maciej 191 CCC 17h 19′ 57” + 00′ 35”
56 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
57 MINARD Sebastien 156 ALM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
58 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS 17h 19′ 57” + 00′ 35”
59 FORMOLO Davide 44 CPT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
60 HNIK Karel 188 VAT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
61 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV 17h 19′ 57” + 00′ 35”
62 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD 17h 19′ 57” + 00′ 35”
63 CAPECCHI Eros 32 AST 17h 19′ 57” + 00′ 35”
64 FUMEAUX Jonathan 163 IAM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
65 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD 17h 19′ 57” + 00′ 35”
66 BIDARD Francois 152 ALM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
67 ELISSONDE Kenny 171 FDJ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
68 ROGLIC Primoz 136 TLJ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
69 DE LA PARTE Victor 197 CCC 17h 19′ 57” + 00′ 35”
70 OFFREDO Yoann 177 FDJ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
71 BRUTT Pavel 1 TNK 17h 19′ 57” + 00′ 35”
72 VILLELLA Davide 47 CPT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
73 FIRSANOV Sergey 234 GAZ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
74 VISCONTI Giovanni 18 MOV 17h 19′ 57” + 00′ 35”
75 VELITS Peter 96 BMC 17h 19′ 57” + 00′ 35”
76 ROTA Lorenzo 245 BAR 17h 19′ 57” + 00′ 35”
77 AMADOR Andrey 11 MOV 17h 19′ 57” + 00′ 35”
78 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ 17h 19′ 57” + 00′ 35”
79 TAARAMAE Rein 127 KAT 17h 19′ 57” + 00′ 35”
80 PUCCIO Salvatore 76 SKY 17h 19′ 57” + 00′ 35”
81 KENNAUGH Peter 73 SKY 17h 19′ 57” + 00′ 35”
82 ORAM James 226 ONE 17h 19′ 57” + 00′ 35”
83 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN 17h 19′ 57” + 00′ 35”
84 NIEMIEC Przemysław 86 LAM 17h 19′ 57” + 00′ 35”
85 MAES Nikolas 28 EQS 17h 20′ 17” + 00′ 55”
86 MAESTRI Mirco 244 BAR 17h 20′ 21” + 00′ 59”
87 BENNATI Daniele 3 TNK 17h 20′ 43” + 01′ 21”
88 QUINZIATO Manuel 95 BMC 17h 20′ 43” + 01′ 21”
89 BERARD Julien 151 ALM 17h 20′ 58” + 01′ 36”
90 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ 17h 20′ 58” + 01′ 36”
91 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK 17h 20′ 58” + 01′ 36”
92 PETILLI Simone 87 LAM 17h 21′ 18” + 01′ 56”
93 OWSIAN Łukasz 192 CCC 17h 21′ 33” + 02′ 11”
94 GOŁAŚ Michał 71 SKY 17h 21′ 39” + 02′ 17”
95 TROFIMOV Yury 8 TNK 17h 21′ 48” + 02′ 26”
96 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ 17h 21′ 48” + 02′ 26”
97 MAMYKIN Matvey 124 KAT 17h 22′ 18” + 02′ 56”
98 MEZGEC Luka 106 OGE 17h 22′ 24” + 03′ 02”
99 SUTHERLAND Rory 16 MOV 17h 22′ 34” + 03′ 12”
100 MARYCZ Jarosław 193 CCC 17h 22′ 57” + 03′ 35”
101 WYSS Danilo 98 BMC 17h 22′ 59” + 03′ 37”
102 LE BON Johan 175 FDJ 17h 23′ 51” + 04′ 29”
103 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA 17h 24′ 07” + 04′ 45”
104 REZA Kevin 178 FDJ 17h 25′ 00” + 05′ 38”
105 SKUJINS Toms 45 CPT 17h 25′ 43” + 06′ 21”
106 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD 17h 26′ 23” + 07′ 01”
107 MOHORIC Matej 88 LAM 17h 27′ 50” + 08′ 28”
108 OVECHKIN Artem 238 GAZ 17h 28′ 09” + 08′ 47”
109 TACIAK Mateusz 194 CCC 17h 28′ 17” + 08′ 55”
110 MARTINELLI Davide 24 EQS 17h 28′ 52” + 09′ 30”
111 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ 17h 29′ 10” + 09′ 48”
112 BOEV Igor 235 GAZ 17h 29′ 21” + 09′ 59”
113 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD 17h 29′ 21” + 09′ 59”
114 DENZ Nico 153 ALM 17h 29′ 47” + 10′ 25”
115 VAN POPPEL Boy 68 TFS 17h 29′ 59” + 10′ 37”
116 WAEYTENS Zico 117 TGA 17h 30′ 27” + 11′ 05”
117 DETKO Dariusz 202 POL 17h 31′ 29” + 12′ 07”
118 COLBRELLI Sonny 241 BAR 17h 32′ 06” + 12′ 44”
119 HOFLAND Moreno 134 TLJ 17h 32′ 34” + 13′ 12”
120 SAGAN Juraj 4 TNK 17h 32′ 40” + 13′ 18”
121 PALUTA Michał 195 CCC 17h 32′ 49” + 13′ 27”
122 BEPPU Fumiyuki 62 TFS 17h 32′ 49” + 13′ 27”
123 VOROBYEV Anton 128 KAT 17h 32′ 49” + 13′ 27”
124 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST 17h 33′ 01” + 13′ 39”
125 TONELLI Alessandro 248 BAR 17h 33′ 09” + 13′ 47”
126 BARBIN Enrico 242 BAR 17h 33′ 14” + 13′ 52”
127 FROHLINGER Johannes 114 TGA 17h 33′ 57” + 14′ 35”
128 KOCH Jonas 187 VAT 17h 34′ 17” + 14′ 55”
129 STACHOWIAK Adam 185 VAT 17h 34′ 26” + 15′ 04”
130 SAMOILAU Branislau 198 CCC 17h 35′ 16” + 15′ 54”
131 DE MARCHI Alessandro 91 BMC 17h 36′ 38” + 17′ 16”
132 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS 17h 37′ 16” + 17′ 54”
133 BOUWMAN Koen 132 TLJ 17h 37′ 35” + 18′ 13”
134 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ 17h 38′ 42” + 19′ 20”
135 EWAN Caleb 102 OGE 17h 39′ 18” + 19′ 56”
136 LEEZER Thomas 135 TLJ 17h 40′ 16” + 20′ 54”
137 ARNDT Nikias 111 TGA 17h 40′ 40” + 21′ 18”
138 SMUKULIS Gatis 35 AST 17h 40′ 44” + 21′ 22”
139 KONWA Piotr 204 POL 17h 40′ 44” + 21′ 22”
140 VERMUELEN Alexey 137 TLJ 17h 40′ 44” + 21′ 22”
141 BARKER Yanto 221 ONE 17h 40′ 44” + 21′ 22”
142 WILLIAMS Peter 228 ONE 17h 40′ 44” + 21′ 22”
143 SZELĄG Gracjan 207 POL 17h 41′ 30” + 22′ 08”
144 DOWSETT Alex 13 MOV 17h 41′ 30” + 22′ 08”
145 PETROV Evgeny 7 TNK 17h 41′ 30” + 22′ 08”
146 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL 17h 41′ 52” + 22′ 30”
147 DE BACKER Bert 112 TGA 17h 42′ 19” + 22′ 57”
148 AREGGER Marcel 161 IAM 17h 42′ 21” + 22′ 59”
149 VIVIANI Elia 78 SKY 17h 42′ 58” + 23′ 36”
150 VERVAEKE Louis 147 LTS 17h 43′ 12” + 23′ 50”
151 JIM Songezo 54 DDD 17h 43′ 40” + 24′ 18”
152 REKITA Szymon 205 POL 17h 43′ 50” + 24′ 28”
153 FISCHER Murilo 172 FDJ 17h 44′ 46” + 25′ 24”
154 RUFFONI Nicola 246 BAR 17h 45′ 02” + 25′ 40”
155 FRANCZAK Paweł 181 VAT 17h 45′ 21” + 25′ 59”
156 DE BUYST Jasper 142 LTS 17h 45′ 30” + 26′ 08”
157 HESJEDAL Ryder 67 TFS 17h 45′ 30” + 26′ 08”
158 DEVOLDER Stijn 65 TFS 17h 45′ 30” + 26′ 08”
159 ALAFACI Eugenio 61 TFS 17h 46′ 16” + 26′ 54”
160 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE 17h 46′ 38” + 27′ 16”
161 GRADEK Kamil 182 VAT 17h 47′ 00” + 27′ 38”
162 OPIE Chris 225 ONE 17h 47′ 28” + 28′ 06”
163 WALSCHEID Max 118 TGA 17h 47′ 37” + 28′ 15”
164 WOODS Michael 48 CPT 17h 47′ 37” + 28′ 15”
165 BATEK Dariusz 201 POL 17h 47′ 37” + 28′ 15”
166 SIMION Paolo 247 BAR 17h 48′ 18” + 28′ 56”
167 BOEM Nicola 243 BAR 17h 48′ 22” + 29′ 00”
168 PLANET Charles 213 TNN 17h 48′ 23” + 29′ 01”
169 AGNOLI Valerio 31 AST 17h 48′ 44” + 29′ 22”
170 STAMSNIJDER Tom 116 TGA 17h 48′ 57” + 29′ 35”
171 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD 17h 49′ 14” + 29′ 52”
172 PELUCCHI Matteo 166 IAM 17h 49′ 43” + 30′ 21”
173 ARMEE Sander 144 LTS 17h 49′ 56” + 30′ 34”
174 GUARDINI Andrea 34 AST 17h 49′ 57” + 30′ 35”
175 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM 17h 50′ 31” + 31′ 09”
176 FOURNIER Marc 173 FDJ 17h 50′ 39” + 31′ 17”
177 CLANCY Stephen 218 TNN 17h 50′ 43” + 31′ 21”
178 LOZANO RIBA David 214 TNN 17h 51′ 05” + 31′ 43”
179 VERSCHOOR Martijin 212 TNN 17h 51′ 05” + 31′ 43”
180 FERRARI Roberto 83 LAM 17h 51′ 16” + 31′ 54”
181 DOCKER Mitchell 107 OGE 17h 51′ 25” + 32′ 03”
182 GOSS Matthew 224 ONE 17h 51′ 25” + 32′ 03”
183 TUFT Svein 105 OGE 17h 51′ 27” + 32′ 05”
184 WILLIAMS Christopher 217 TNN 17h 52′ 00” + 32′ 38”
185 COLEDAN Marco 64 TFS 17h 53′ 29” + 34′ 07”
186 BEWLEY Sam 108 OGE 17h 54′ 01” + 34′ 39”