Pierwszym liderem 73. Tour de Pologne został Davide Martinelli (Etixx – Quick Step). Włoch okazał się najsprytniejszym kolarzem w końcówce etapu w Warszawie.

Pierwszy etap 73. Tour de Pologne startował w Radzyminie, a kończył się na Placu Teatralnym w Warszawie. Do pokonania było 138 kilometrów. Po starcie kolarze przejechali przez Wołomin, Kobyłkę, Zielonkę i Ząbki, a następnie pojawili się na rundach w stolicy.

Do pokonania było osiem okrążeń po 13,8 km. Na rundzie na kolarzy czekały dwa krótkie podjazdy – na Agrykoli oraz ulicy Karowej. Organizatorzy przygotowali także jedną lotną premię.

Ucieczkę dnia utworzyli dziś: Alessandro De Marchi (BMC), Marc Fournier (FDJ), Jonas Koch (VERVA), Jarosław Marycz (CCC Sprandi), Peter Williams (ONE Procycling) oraz Szymon Rekita (Polska).

Czołówka zgodnie współpracowała, ale peleton nie odpuszczał i już na 60 kilometrów przed kreską ich przewaga wynosiła niecałe 2 minuty. Mocnego tempa pod pierwszą premię górską na Agrykoli nie wytrzymał Szymon Rekita. Wkrótce wrócił do peletonu. Na szczycie pierwszy zameldował się Jarosław Marycz.

Sprint po koszulkę lidera klasyfikacji najaktywniejszego wygrał Fournier przed Maryczem i Kochem.

Wkrótce zasadnicza grupa coraz mocniej zaczęła dochodzić harcowników. Zaatakował De Marchi i Włoch rozpoczął samotną jazdę w kierunku linii mety. Gdy zawodnik BMC Racing miał zaledwie 10 sekund przewagi z peletonu wyskoczył Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet Team). Niestety akcja doświadczonego Polaka nie trwała zbyt długo i chwilę po De Marchim został skasowany.

15 kilometrów przed metą, na premii górskiej na ulicy Karowej zaatakował Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Reprezentant “pomarańczowych” wypracował nawet 20 sekund przewagi i walczył dzielnie, ale 8 kilometrów przed kreską doścignęła go Katusha.

Tuż przed ostatnim kilometrem na podjeździe pod ulicę Karową – zaatakował Michał Kwiatkowski (Team Sky). Na kole Polaka pojawiło się kilku kolarzy m.in Philippe Gilbert (BMC Racing) oraz Davide Martinelli (Etixx-Quick Step). Włoch “poprawił” byłym mistrzom świata i samotnie ruszył w kierunku linii mety.

Martinelli nie dał się dogonić, a finisz po drugie miejsce wygrał Caleb Ewan (Orica GreenEdge). Trzeci był Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step). W czołówce był także Michał Kwiatkowski (Team Sky), który ostatecznie zajął ósme miejsce.

Davide Martinelli pojedzie jutro w żółtej koszulce lidera.

Wyniki pierwszego etapu:

1 MARTINELLI Davide 24 EQS – 10s 03h 01′ 10” 20p
2 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS – 6s + 00′ 00” 19p
3 EWAN Caleb 102 OGE – 4s + 00′ 00” 18p
4 STYBAR Zdenek 26 EQS + 00′ 00” 17p
5 HOFLAND Moreno 134 TLJ + 00′ 00” 16p
6 GILBERT Philippe 92 BMC + 00′ 00” 15p
7 REZA Kevin 178 FDJ + 00′ 00” 14p
8 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY + 00′ 00” 13p
9 WELLENS Tim 148 LTS + 00′ 00” 12p
10 MODOLO Sacha 85 LAM + 00′ 00” 11p
11 MANZIN Lorenzo 176 FDJ + 00′ 00” 10p
12 BENOOT Tiesj 141 LTS + 00′ 00” 9p
13 ARNDT Nikias 111 TGA + 00′ 00” 8p
14 MAIKIN Roman 236 GAZ + 00′ 00” 7p
15 FERNANDEZ Ruben 14 MOV + 00′ 00” 6p
16 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS + 00′ 00” 5p
17 CHERNETSKI Sergei 121 KAT + 00′ 00” 4p
18 FRANCZAK Paweł 181 VAT + 00′ 00” 3p
19 REGUIGUI Youcef 56 DDD + 00′ 00” 2p
20 GERTS Floris 93 BMC + 00′ 00” 1p
21 KONIG Leopold 74 SKY + 00′ 00”
22 ULISSI Diego 81 LAM + 00′ 00”
23 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST + 00′ 00”
24 RUFFONI Nicola 246 BAR + 00′ 00”
25 SAGAN Juraj 4 TNK + 00′ 00”
26 CLARKE Simon 43 CPT + 00′ 00”
27 OPIE Chris 225 ONE + 00′ 00”
28 KEUKELEIRE Jens 104 OGE + 00′ 00”
29 JUNGELS Bob 23 EQS + 00′ 00”
30 ZIELIуSKI Kamil 208 POL + 00′ 00”
31 GOŁAŚ Michał 71 SKY + 00′ 00”
32 ZEITS Andrey 38 AST + 00′ 00”
33 DE PLUS Laurens 21 EQS + 00′ 00”
34 HAUSSLER Heinrich 164 IAM + 00′ 00”
35 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT + 00′ 00”
36 SIMONI Jordi 186 VAT + 00′ 00”
37 CATALDO Dario 33 AST + 00′ 00”
38 SERRY Pieter 25 EQS + 00′ 00”
39 MAES Nikolas 28 EQS + 00′ 00”
40 DE KORT Koen 113 TGA + 00′ 09”
41 HOULE Hugo 154 ALM + 00′ 09”
42 DE CLERCQ Bart 143 LTS + 00′ 09”
43 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV + 00′ 09”
44 HAIG Jack 103 OGE + 00′ 09”
45 QUINTANA Dayer 15 MOV + 00′ 09”
46 SMITH Dion 227 ONE + 00′ 09”
47 RUTKIEWICZ Marek 206 POL + 00′ 09”
48 BOUWMAN Koen 132 TLJ + 00′ 09”
49 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ + 00′ 09”
50 HANSEN Jesper 2 TNK + 00′ 09”
51 PALUTA Michał 195 CCC + 00′ 09”
52 MONFORT Maxime 145 LTS + 00′ 09”
53 DENIFL Stefan 162 IAM + 00′ 09”
54 DOCKER Mitchell 107 OGE + 00′ 09”
55 MONTAGUTI Matteo 157 ALM + 00′ 09”
56 WALSCHEID Max 118 TGA + 00′ 09”
57 FUMEAUX Jonathan 163 IAM + 00′ 09”
58 CIEŚLIK Paweł 183 VAT + 00′ 09”
59 HERMANS Ben 94 BMC + 00′ 09”
60 SPILAK Simon 126 KAT + 00′ 09”
61 FELLINE Fabio 66 TFS + 00′ 09”
62 ROTA Lorenzo 245 BAR + 00′ 09”
63 MORI Manuele 84 LAM + 00′ 09”
64 YATES Simon 101 OGE + 00′ 09”
65 GRADEK Kamil 182 VAT + 00′ 09”
66 BOEV Igor 235 GAZ + 00′ 09”
67 KONWA Piotr 204 POL + 00′ 09”
68 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD + 00′ 09”
69 DE BUYST Jasper 142 LTS + 00′ 09”
70 VLIEGEN Loic 97 BMC + 00′ 09”
71 SAROMOTINS Aleksejs 167 IAM + 00′ 09”
72 CARDOSO Andre 42 CPT + 00′ 09”
73 VAN POPPEL Boy 68 TFS + 00′ 09”
74 DOMAGALSKI Karol 223 ONE + 00′ 09”
75 FORMOLO Davide 44 CPT + 00′ 09”
76 PATERSKI Maciej 191 CCC + 00′ 09”
77 BERARD Julien 151 ALM + 00′ 09”
78 ROCHE Nicolas 77 SKY + 00′ 09”
79 SKUJINS Toms 45 CPT + 00′ 09”
80 BEPPU Fumiyuki 62 TFS + 00′ 09”
81 BRUTT Pavel 1 TNK + 00′ 09”
82 VILLELLA Davide 47 CPT + 00′ 09”
83 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD + 00′ 09”
84 HNIK Karel 188 VAT + 00′ 09”
85 VELITS Peter 96 BMC + 00′ 09”
86 CAPECCHI Eros 32 AST + 00′ 09”
87 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS + 00′ 09”
88 BETTIOL Alberto 46 CPT + 00′ 09”
89 DE LA PARTE Victor 197 CCC + 00′ 09”
90 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC + 00′ 09”
91 KENNAUGH Peter 73 SKY + 00′ 09”
92 HESJEDAL Ryder 67 TFS + 00′ 09”
93 AMADOR Andrey 11 MOV + 00′ 09”
94 GUARDINI Andrea 34 AST + 00′ 09”
95 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ + 00′ 09”
96 WARBASSE Lawrence 168 IAM + 00′ 09”
97 PERAUD Jean Christophe 158 ALM + 00′ 09”
98 BIDARD Francois 152 ALM + 00′ 09”
99 MINARD Sebastien 156 ALM + 00′ 09”
100 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ + 00′ 09”
101 FIRSANOV Sergey 234 GAZ + 00′ 09”
102 URAN Rigoberto 41 CPT + 00′ 09”
103 LOZANO RIBA David 214 TNN + 00′ 09”
104 PETILLI Simone 87 LAM + 00′ 09”
105 MOHORIC Matej 88 LAM + 00′ 09”
106 WOODS Michael 48 CPT + 00′ 09”
107 KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT + 00′ 09”
108 TROFIMOV Yury 8 TNK + 00′ 09”
109 ROGLIC Primoz 136 TLJ + 00′ 09”
110 SMUKULIS Gatis 35 AST + 00′ 09”
111 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV + 00′ 09”
112 ALAFACI Eugenio 61 TFS + 00′ 09”
113 VISCONTI Giovanni 18 MOV + 00′ 09”
114 DENZ Nico 153 ALM + 00′ 09”
115 ORAM James 226 ONE + 00′ 09”
116 VERMUELEN Alexey 137 TLJ + 00′ 09”
117 VALLS FERRI Rafael 146 LTS + 00′ 09”
118 BARKER Yanto 221 ONE + 00′ 09”
119 ELISSONDE Kenny 171 FDJ + 00′ 09”
120 DOWSETT Alex 13 MOV + 00′ 09”
121 OWSIAN Łukasz 192 CCC + 00′ 09”
122 NIEMIEC Przemysław 86 LAM + 00′ 09”
123 LAGUTIN Sergey 123 KAT + 00′ 09”
124 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN + 00′ 09”
125 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK + 00′ 09”
126 DEVOLDER Stijn 65 TFS + 00′ 09”
127 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ + 00′ 09”
128 PUCCIO Salvatore 76 SKY + 00′ 09”
129 PLANET Charles 213 TNN + 00′ 09”
130 SUTHERLAND Rory 16 MOV + 00′ 09”
131 TACIAK Mateusz 194 CCC + 00′ 09”
132 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ + 00′ 09”
133 ARMEE Sander 144 LTS + 00′ 09”
134 BENNATI Daniele 3 TNK + 00′ 09”
135 SAMOILAU Branislau 198 CCC + 00′ 09”
136 MARYCZ Jarosław 193 CCC – 2s + 00′ 09”
137 BODNAR Łukasz 184 VAT + 00′ 09”
138 WILLIAMS Peter 228 ONE + 00′ 09”
139 LE BON Johan 175 FDJ + 00′ 09”
140 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL + 00′ 09”
141 SZELĄG Gracjan 207 POL + 00′ 09”
142 DETKO Dariusz 202 POL + 00′ 09”
143 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD + 00′ 09”
144 BARBIN Enrico 242 BAR + 00′ 09”
145 BATEK Dariusz 201 POL + 00′ 09”
146 KOCH Jonas 187 VAT – 1s + 00′ 09”
147 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD + 00′ 09”
148 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD + 00′ 09”
149 CLANCY Stephen 218 TNN + 00′ 09”
150 PETROV Evgeny 7 TNK + 00′ 09”
151 JIM Songezo 54 DDD + 00′ 09”
152 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE + 00′ 09”
153 STACHOWIAK Adam 185 VAT + 00′ 09”
154 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ + 00′ 09”
155 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 6 TNK + 00′ 09”
156 AREGGER Marcel 161 IAM + 00′ 09”
157 MAMYKIN Matvey 124 KAT + 00′ 09”
158 FROHLINGER Johannes 114 TGA + 00′ 09”
159 FOURNIER Marc 173 FDJ – 3s + 00′ 09”
160 AGNOLI Valerio 31 AST + 00′ 09”
161 PERON Andrea 215 TNN + 00′ 09”
162 SBARAGLI Kristian 57 DDD + 00′ 09”
163 OVECHKIN Artem 238 GAZ + 00′ 09”
164 KADRI Biel 155 ALM + 00′ 09”
165 GOSS Matthew 224 ONE + 00′ 09”
166 QUINZIATO Manuel 95 BMC + 00′ 09”
167 BOEM Nicola 243 BAR + 00′ 09”
168 TONELLI Alessandro 248 BAR + 00′ 09”
169 MAESTRI Mirco 244 BAR + 00′ 09”
170 VERSCHOOR Martijin 212 TNN + 00′ 09”
171 WILLIAMS Christopher 217 TNN + 00′ 39”
172 PELUCCHI Matteo 166 IAM + 00′ 49”
173 SIMION Paolo 247 BAR + 00′ 50”
174 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA + 01′ 01”
175 WAEYTENS Zico 117 TGA + 01′ 09”
176 STAMSNIJDER Tom 116 TGA + 01′ 09”
177 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM + 01′ 26”
178 DE BACKER Bert 112 TGA + 01′ 26”
179 FERRARI Roberto 83 LAM + 01′ 28”
180 COLBRELLI Sonny 241 BAR + 01′ 28”
181 LEEZER Thomas 135 TLJ + 01′ 28”
182 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST + 00′ 09”
183 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ + 01′ 52”
184 VERVAEKE Louis 147 LTS + 01′ 52”
185 MEZGEC Luka 106 OGE + 01′ 52”
186 KLUGE Roger 165 IAM + 02′ 03”
187 WYSS Danilo 98 BMC + 02′ 03”
188 OFFREDO Yoann 177 FDJ + 00′ 09”
189 VIVIANI Elia 78 SKY + 02′ 29”
190 TAARAMAE Rein 127 KAT + 00′ 09”
191 REKITA Szymon 205 POL + 02′ 29”
192 FISCHER Murilo 172 FDJ + 02′ 29”
193 SAVITSKIY Ivan 232 GAZ + 02′ 31”
194 VOROBYEV Anton 128 KAT + 02′ 31”
195 TUFT Svein 105 OGE + 02′ 31”
196 DE MARCHI Alessandro 91 BMC + 03′ 34”
197 COLEDAN Marco 64 TFS + 04′ 28”
198 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat 72 SKY + 06′ 08”
199 BEWLEY Sam 108 OGE + 06′ 26”
LEFRANCOIS Nicolas 216 TNN DNF

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 MARTINELLI Davide 24 EQS 03h 01′ 00”
2 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS 03h 01′ 04” + 00′ 04”
3 EWAN Caleb 102 OGE 03h 01′ 06” + 00′ 06”
4 STYBAR Zdenek 26 EQS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
5 HOFLAND Moreno 134 TLJ 03h 01′ 10” + 00′ 10”
6 GILBERT Philippe 92 BMC 03h 01′ 10” + 00′ 10”
7 REZA Kevin 178 FDJ 03h 01′ 10” + 00′ 10”
8 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY 03h 01′ 10” + 00′ 10”
9 WELLENS Tim 148 LTS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
10 MODOLO Sacha 85 LAM 03h 01′ 10” + 00′ 10”
11 MANZIN Lorenzo 176 FDJ 03h 01′ 10” + 00′ 10”
12 BENOOT Tiesj 141 LTS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
13 ARNDT Nikias 111 TGA 03h 01′ 10” + 00′ 10”
14 MAIKIN Roman 236 GAZ 03h 01′ 10” + 00′ 10”
15 FERNANDEZ Ruben 14 MOV 03h 01′ 10” + 00′ 10”
16 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
17 CHERNETSKI Sergei 121 KAT 03h 01′ 10” + 00′ 10”
18 FRANCZAK Paweł 181 VAT 03h 01′ 10” + 00′ 10”
19 REGUIGUI Youcef 56 DDD 03h 01′ 10” + 00′ 10”
20 GERTS Floris 93 BMC 03h 01′ 10” + 00′ 10”
21 KONIG Leopold 74 SKY 03h 01′ 10” + 00′ 10”
22 ULISSI Diego 81 LAM 03h 01′ 10” + 00′ 10”
23 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST 03h 01′ 10” + 00′ 10”
24 RUFFONI Nicola 246 BAR 03h 01′ 10” + 00′ 10”
25 SAGAN Juraj 4 TNK 03h 01′ 10” + 00′ 10”
26 CLARKE Simon 43 CPT 03h 01′ 10” + 00′ 10”
27 OPIE Chris 225 ONE 03h 01′ 10” + 00′ 10”
28 KEUKELEIRE Jens 104 OGE 03h 01′ 10” + 00′ 10”
29 JUNGELS Bob 23 EQS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
30 ZIELIуSKI Kamil 208 POL 03h 01′ 10” + 00′ 10”
31 GOŁAŚ Michał 71 SKY 03h 01′ 10” + 00′ 10”
32 ZEITS Andrey 38 AST 03h 01′ 10” + 00′ 10”
33 DE PLUS Laurens 21 EQS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
34 HAUSSLER Heinrich 164 IAM 03h 01′ 10” + 00′ 10”
35 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT 03h 01′ 10” + 00′ 10”
36 SIMONI Jordi 186 VAT 03h 01′ 10” + 00′ 10”
37 CATALDO Dario 33 AST 03h 01′ 10” + 00′ 10”
38 SERRY Pieter 25 EQS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
39 MAES Nikolas 28 EQS 03h 01′ 10” + 00′ 10”
40 FOURNIER Marc 173 FDJ 03h 01′ 16” + 00′ 16”
41 MARYCZ Jarosław 193 CCC 03h 01′ 17” + 00′ 17”
42 KOCH Jonas 187 VAT 03h 01′ 18” + 00′ 18”
43 DE KORT Koen 113 TGA 03h 01′ 19” + 00′ 19”
44 HOULE Hugo 154 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
45 DE CLERCQ Bart 143 LTS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
46 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
47 HAIG Jack 103 OGE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
48 QUINTANA Dayer 15 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
49 SMITH Dion 227 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
50 RUTKIEWICZ Marek 206 POL 03h 01′ 19” + 00′ 19”
51 BOUWMAN Koen 132 TLJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
52 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
53 HANSEN Jesper 2 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
54 PALUTA Michał 195 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
55 MONFORT Maxime 145 LTS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
56 DENIFL Stefan 162 IAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
57 DOCKER Mitchell 107 OGE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
58 MONTAGUTI Matteo 157 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
59 WALSCHEID Max 118 TGA 03h 01′ 19” + 00′ 19”
60 FUMEAUX Jonathan 163 IAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
61 CIEŚLIK Paweł 183 VAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
62 HERMANS Ben 94 BMC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
63 SPILAK Simon 126 KAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
64 FELLINE Fabio 66 TFS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
65 ROTA Lorenzo 245 BAR 03h 01′ 19” + 00′ 19”
66 MORI Manuele 84 LAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
67 YATES Simon 101 OGE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
68 GRADEK Kamil 182 VAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
69 BOEV Igor 235 GAZ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
70 KONWA Piotr 204 POL 03h 01′ 19” + 00′ 19”
71 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
72 DE BUYST Jasper 142 LTS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
73 VLIEGEN Loic 97 BMC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
74 SAROMOTINS Aleksejs 167 IAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
75 CARDOSO Andre 42 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
76 VAN POPPEL Boy 68 TFS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
77 DOMAGALSKI Karol 223 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
78 FORMOLO Davide 44 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
79 PATERSKI Maciej 191 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
80 BERARD Julien 151 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
81 ROCHE Nicolas 77 SKY 03h 01′ 19” + 00′ 19”
82 SKUJINS Toms 45 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
83 BEPPU Fumiyuki 62 TFS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
84 BRUTT Pavel 1 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
85 VILLELLA Davide 47 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
86 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
87 HNIK Karel 188 VAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
88 VELITS Peter 96 BMC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
89 CAPECCHI Eros 32 AST 03h 01′ 19” + 00′ 19”
90 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
91 BETTIOL Alberto 46 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
92 DE LA PARTE Victor 197 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
93 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
94 KENNAUGH Peter 73 SKY 03h 01′ 19” + 00′ 19”
95 HESJEDAL Ryder 67 TFS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
96 AMADOR Andrey 11 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
97 GUARDINI Andrea 34 AST 03h 01′ 19” + 00′ 19”
98 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
99 WARBASSE Lawrence 168 IAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
100 PERAUD Jean Christophe 158 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
101 BIDARD Francois 152 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
102 MINARD Sebastien 156 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
103 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
104 FIRSANOV Sergey 234 GAZ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
105 URAN Rigoberto 41 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
106 LOZANO RIBA David 214 TNN 03h 01′ 19” + 00′ 19”
107 PETILLI Simone 87 LAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
108 MOHORIC Matej 88 LAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
109 WOODS Michael 48 CPT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
110 KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
111 TROFIMOV Yury 8 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
112 ROGLIC Primoz 136 TLJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
113 SMUKULIS Gatis 35 AST 03h 01′ 19” + 00′ 19”
114 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
115 ALAFACI Eugenio 61 TFS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
116 VISCONTI Giovanni 18 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
117 DENZ Nico 153 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
118 ORAM James 226 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
119 VERMUELEN Alexey 137 TLJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
120 VALLS FERRI Rafael 146 LTS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
121 BARKER Yanto 221 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
122 ELISSONDE Kenny 171 FDJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
123 DOWSETT Alex 13 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
124 OWSIAN Łukasz 192 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
125 NIEMIEC Przemysław 86 LAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
126 LAGUTIN Sergey 123 KAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
127 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN 03h 01′ 19” + 00′ 19”
128 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
129 DEVOLDER Stijn 65 TFS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
130 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
131 PUCCIO Salvatore 76 SKY 03h 01′ 19” + 00′ 19”
132 PLANET Charles 213 TNN 03h 01′ 19” + 00′ 19”
133 SUTHERLAND Rory 16 MOV 03h 01′ 19” + 00′ 19”
134 TACIAK Mateusz 194 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
135 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
136 ARMEE Sander 144 LTS 03h 01′ 19” + 00′ 19”
137 BENNATI Daniele 3 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
138 SAMOILAU Branislau 198 CCC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
139 BODNAR Łukasz 184 VAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
140 WILLIAMS Peter 228 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
141 LE BON Johan 175 FDJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
142 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL 03h 01′ 19” + 00′ 19”
143 SZELĄG Gracjan 207 POL 03h 01′ 19” + 00′ 19”
144 DETKO Dariusz 202 POL 03h 01′ 19” + 00′ 19”
145 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
146 BARBIN Enrico 242 BAR 03h 01′ 19” + 00′ 19”
147 BATEK Dariusz 201 POL 03h 01′ 19” + 00′ 19”
148 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
149 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
150 CLANCY Stephen 218 TNN 03h 01′ 19” + 00′ 19”
151 PETROV Evgeny 7 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
152 JIM Songezo 54 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
153 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
154 STACHOWIAK Adam 185 VAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
155 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
156 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 6 TNK 03h 01′ 19” + 00′ 19”
157 AREGGER Marcel 161 IAM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
158 MAMYKIN Matvey 124 KAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
159 FROHLINGER Johannes 114 TGA 03h 01′ 19” + 00′ 19”
160 AGNOLI Valerio 31 AST 03h 01′ 19” + 00′ 19”
161 PERON Andrea 215 TNN 03h 01′ 19” + 00′ 19”
162 SBARAGLI Kristian 57 DDD 03h 01′ 19” + 00′ 19”
163 OVECHKIN Artem 238 GAZ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
164 KADRI Biel 155 ALM 03h 01′ 19” + 00′ 19”
165 GOSS Matthew 224 ONE 03h 01′ 19” + 00′ 19”
166 QUINZIATO Manuel 95 BMC 03h 01′ 19” + 00′ 19”
167 BOEM Nicola 243 BAR 03h 01′ 19” + 00′ 19”
168 TONELLI Alessandro 248 BAR 03h 01′ 19” + 00′ 19”
169 MAESTRI Mirco 244 BAR 03h 01′ 19” + 00′ 19”
170 VERSCHOOR Martijin 212 TNN 03h 01′ 19” + 00′ 19”
171 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST 03h 01′ 19” + 00′ 19”
172 OFFREDO Yoann 177 FDJ 03h 01′ 19” + 00′ 19”
173 TAARAMAE Rein 127 KAT 03h 01′ 19” + 00′ 19”
174 WILLIAMS Christopher 217 TNN 03h 01′ 49” + 00′ 49”
175 PELUCCHI Matteo 166 IAM 03h 01′ 59” + 00′ 59”
176 SIMION Paolo 247 BAR 03h 02′ 00” + 01′ 00”
177 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA 03h 02′ 11” + 01′ 11”
178 WAEYTENS Zico 117 TGA 03h 02′ 19” + 01′ 19”
179 STAMSNIJDER Tom 116 TGA 03h 02′ 19” + 01′ 19”
180 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM 03h 02′ 36” + 01′ 36”
181 DE BACKER Bert 112 TGA 03h 02′ 36” + 01′ 36”
182 FERRARI Roberto 83 LAM 03h 02′ 38” + 01′ 38”
183 COLBRELLI Sonny 241 BAR 03h 02′ 38” + 01′ 38”
184 LEEZER Thomas 135 TLJ 03h 02′ 38” + 01′ 38”
185 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ 03h 03′ 02” + 02′ 02”
186 VERVAEKE Louis 147 LTS 03h 03′ 02” + 02′ 02”
187 MEZGEC Luka 106 OGE 03h 03′ 02” + 02′ 02”
188 KLUGE Roger 165 IAM 03h 03′ 13” + 02′ 13”
189 WYSS Danilo 98 BMC 03h 03′ 13” + 02′ 13”
190 VIVIANI Elia 78 SKY 03h 03′ 39” + 02′ 39”
191 REKITA Szymon 205 POL 03h 03′ 39” + 02′ 39”
192 FISCHER Murilo 172 FDJ 03h 03′ 39” + 02′ 39”
193 SAVITSKIY Ivan 232 GAZ 03h 03′ 41” + 02′ 41”
194 VOROBYEV Anton 128 KAT 03h 03′ 41” + 02′ 41”
195 TUFT Svein 105 OGE 03h 03′ 41” + 02′ 41”
196 DE MARCHI Alessandro 91 BMC 03h 04′ 44” + 03′ 44”
197 COLEDAN Marco 64 TFS 03h 05′ 38” + 04′ 38”
198 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat 72 SKY 03h 07′ 18” + 06′ 18”
199 BEWLEY Sam 108 OGE 03h 07′ 36” + 06′ 36”