Fot. Tinkoff/Bettini

Informację tę podał portal cyclingnews.com, który powołuje się na agenta i jednocześnie brata Alberto Contadora – Frana. 

Plotka dotycząca transferu Contadora do amerykańskiej drużyny Trek-Segafredo krążyła od jakiegoś czasu. Brytyjski portal znajduje się blisko osób, które posiadają tego typu informacje, mimo że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zabrania ich podawania do 1 sierpnia każdego roku.

Podpisanie kontraktu z gwiazdą hiszpańskiego kolarstwo nastąpiło w Andorrze, podczas dnia przerwy w wyścigu Tour de France. Tego samego dnia Trek-Segafredo ogłosiła, że przedłużyła kontrakty z Bauke Mollemą, Markelem Irizarem i Gregorym Rastem.

Contador oznajmił także, że nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich, ale postara się wyleczyć i wystartować w hiszpańskiej Vuelcie. Przypomnijmy, kolarz Tinkoff wycofał się na dziewiątym etapie Tour de France oficjalnie z powodu gorączki, ale najprawdopodobniej dawały mu się we znaki także skutki dwóch kraks, w których uczestniczył na pierwszym i drugim etapie.