Fot. Orica-BikeExchange

Australijczyk z drużyny ORICA-BikeExchange po finiszu z ucieczki wygrał dziesiąty etap wyścigu Tour de France. Liderem pozostał Chris Froome (Team Sky). 

Na początku dziesiątego etapu kolarze wjechali na najwyżej położony punkt w tegorocznym Tour de France – szczyt Port d`Envalira (2408 m.n.p.m.). Pierwszy na tej premii górskiej był Rui Costa (Lampre-Merida), który otrzymał specjalną nagrodę imienia Henri Desgrange`a w wysokości pięciu tysięcy euro. 

Teoretycznie eliminująca tak zwanych czystych sprinterów górska premia trzeciej kategorii znajdująca się niedaleko przed metą, zachęciła do zabrania się w ucieczkę wielu dobrych kolarzy, określanych mianem “puncheur”. Pełny skład wyglądał następująco: Peter Sagan (Tinkoff), Michael Matthews, Luke Durbridge, Daryl Impey (Orica-BikeExchange), Damiano Caruso (BMC), Edvald Boasson Hagen, Steve Cummings (Dimension Data), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Samuel Dumoulin (AG2R), Rui Costa (Lampre-Merida), Jon Izagirre (Movistar), Vincenzo Nibali (Astana), Greg Van Avermaet (BMC), Mikel Landa (Sky), Sylvain Chavanel (Direct Energie).

Harcownicy wypracowali sobie odpowiednio dużą przewagę, by rozstrzygnąć między sobą walkę o etapowe zwycięstwo. 20 kilometrów przed metą wynosiła prawie pięć minut.

W końcówce odjazd się podzielił i na czele znalazło się trzech kolarzy Orici, Sagan, Dumoulin, Van Avermaet i Boasson Hagen. Kolarzom australijskiego składu udało się wykorzystać przewagę liczebną w grupce. Dzięki pracy na ostatnich kilometrach Impeya, a wcześniej zainicjowania akcji odłączenia się od pozostałych z ucieczki, najszybciej finiszować mógł Matthews, który wyczekał do ostatniej chwili i “objechał” między innymi Sagana i Boassona Hagena.

Peleton wyglądający jak podczas startu honorowego przyjechał prawie dziesięć minut po Michaelu Matthewsie.

Wyniki dziesiątego etapu:

1 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange 4:22:38
2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
6 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange 0:00:02
7 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange 0:01:10
8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:03:01
9 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team 0:03:10
10 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
11 Rui Costa (Por) Lampre – Merida
12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
13 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky 0:03:14
14 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
15 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 0:05:35
16 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:09:39
17 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
18 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
19 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step
20 Luke Rowe (GBr) Team Sky
21 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
22 Ian Stannard (GBr) Team Sky
23 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
24 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
25 Christopher Froome (GBr) Team Sky
26 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
27 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
28 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
29 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step
30 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
31 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
32 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
33 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
34 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
35 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
36 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
37 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
38 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
39 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
40 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida
41 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
43 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
44 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
45 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
46 Sergio Henao (Col) Team Sky
47 Arthur Vichot (Fra) FDJ
48 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
49 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
50 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
51 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
52 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
53 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
54 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
55 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
56 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
57 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
58 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
59 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
60 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
61 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
62 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
63 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
64 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
65 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
66 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
67 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
68 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida
69 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
70 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo – Vital Concept
71 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
72 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept
73 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
74 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
75 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
76 Anthony Roux (Fra) FDJ
77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
78 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept
79 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
80 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
81 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida
82 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
83 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
84 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept
85 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
86 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
87 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
88 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
89 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step
90 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
91 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
92 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
93 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
94 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
95 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
96 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
97 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
98 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
99 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
100 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
101 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
102 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
103 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
104 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
106 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
107 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
108 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
109 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
111 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
112 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
113 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
114 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
115 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step
116 Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step
117 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
118 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
119 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
120 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept
121 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
122 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
123 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
124 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
125 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
126 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
127 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
128 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
129 Winner Anacona (Col) Movistar Team
130 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
131 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
132 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
133 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
134 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
135 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
136 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
137 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
138 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
139 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
140 Wouter Poels (Ned) Team Sky
141 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
142 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
143 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
144 Jérémy Roy (Fra) FDJ
145 William Bonnet (Fra) FDJ
146 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
147 Steve Morabito (Swi) FDJ
148 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
149 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
150 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team
151 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
152 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
153 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
154 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
155 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
156 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
157 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
158 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
159 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
160 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
161 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
162 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
163 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
164 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
165 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
167 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
168 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
169 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
170 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
171 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
172 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step
173 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
174 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
175 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
176 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
177 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
178 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step
179 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
180 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:10:13
181 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
182 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:38
183 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
184 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
185 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
186 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
187 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:42
188 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 0:11:38
189 Marco Haller (Aut) Team Katusha
190 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept
191 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
192 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:12:17
DNF Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac

Klasyfikacja generalna:

1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 49:08:20
2 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:00:16
3 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:00:19
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:00:23
5 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:00:37
6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:44
7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
8 Sergio Henao (Col) Team Sky
9 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:00:55
10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:01
11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team 0:01:16
13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:01:23
14 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:02:10
15 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin 0:02:51
16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:03:20
17 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:04:01
18 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:05:22
19 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:05:28
20 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha 0:05:33
21 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:05:35
22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:07:30
23 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18 0:08:48
24 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo 0:11:20
25 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:12:00
26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:15:30
27 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:15:39
28 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:16:57
29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:44
30 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:20:50
31 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:21:42
32 Rafal Majka (Pol) Tinkoff Team 0:25:56
33 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:26:37
34 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange 0:27:26
35 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky 0:27:28
36 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:27:49
37 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:28:04
38 Steve Morabito (Swi) FDJ 0:29:40
39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling 0:34:35
40 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling 0:35:47
41 Rui Costa (Por) Lampre – Merida 0:35:58
42 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin 0:36:27
43 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:37:33
44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:39:19
45 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:40:03
46 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:40:24
47 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx – Quick-Step 0:40:37
48 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin 0:42:03
49 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:42:05
50 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:42:38
51 Wouter Poels (Ned) Team Sky 0:42:46
52 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:43:08
53 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18 0:44:58
54 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team 0:45:40
55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:45:45
56 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:45:48
57 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:45:53
58 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team 0:48:44
59 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:54:13
60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:55:09
61 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:55:23
62 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:56:28
63 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18 0:57:33
64 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange 0:57:49
65 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:59:43
66 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:59:57
67 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin 1:01:48
68 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 1:02:20
69 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 1:02:31
70 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac 1:02:36
71 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1:03:21
72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:04:19
73 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 1:06:18
74 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team 1:06:25
75 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 1:07:02
76 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 1:07:49
77 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:07:57
78 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
79 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 1:09:38
80 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 1:10:32
81 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team 1:12:39
82 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1:12:44
83 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team 1:14:22
84 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:15:24
85 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 1:15:36
86 Jérémy Roy (Fra) FDJ 1:16:24
87 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale 1:16:41
88 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:16:49
89 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 1:16:52
90 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 1:17:26
91 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling 1:18:48
92 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling 1:19:45
93 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:20:50
94 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 1:22:25
95 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:22:26
96 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team 1:22:38
97 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 1:24:34
98 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:24:48
99 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 1:24:55
100 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange 1:25:18
101 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18 1:25:19
102 Luka Pibernik (Slo) Lampre – Merida 1:26:03
103 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 1:26:55
104 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 1:27:10
105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:28:49
106 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 1:29:18
107 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 1:30:28
108 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange 1:30:30
109 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18 1:30:40
110 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 1:32:05
111 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo – Vital Concept 1:32:27
112 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 1:33:18
113 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 1:33:27
114 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:33:34
115 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 1:35:34
116 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:35:54
117 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:36:13
118 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac 1:36:56
119 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie 1:37:19
120 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 1:37:26
121 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 1:37:28
122 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 1:37:29
123 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 1:37:40
124 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange 1:38:07
125 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 1:38:29
126 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 1:38:38
127 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 1:38:41
128 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 1:39:02
129 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 1:39:05
130 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo 1:39:23
131 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 1:39:30
132 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha 1:39:37
133 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo 1:40:31
134 William Bonnet (Fra) FDJ
135 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac 1:41:42
136 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange 1:41:58
137 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:43:17
138 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 1:43:23
139 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling 1:43:42
140 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:43:52
141 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick-Step 1:44:03
142 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 1:44:15
143 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:44:16
144 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange 1:45:19
145 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 1:46:23
146 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:46:27
147 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team 1:46:28
148 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 1:46:46
149 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo 1:48:41
150 Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step 1:48:45
151 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
152 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:49:03
153 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
154 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin 1:49:07
155 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 1:49:35
156 Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
157 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18 1:50:10
158 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 1:50:22
159 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 1:50:32
160 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 1:50:44
161 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal 1:51:27
162 Yohann Gene (Fra) Direct Energie 1:51:47
163 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 1:52:24
164 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 1:52:28
165 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:52:29
166 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin 1:52:31
167 Ian Stannard (GBr) Team Sky 1:52:32
168 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick-Step 1:52:40
169 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 1:53:09
170 Luke Rowe (GBr) Team Sky
171 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha 1:53:11
172 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
173 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:53:51
174 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
175 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:53:54
176 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
177 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team 1:54:39
178 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team 1:55:03
179 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:55:06
180 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin 1:55:19
181 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:55:49
182 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:56:03
183 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 1:56:55
184 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 1:57:06
185 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 1:59:34
186 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 2:00:03
187 Marco Haller (Aut) Team Katusha 2:00:15
188 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 2:02:41
189 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 2:05:16
190 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18 2:05:31
191 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 2:18:16
192 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18 2:23:10