Fot. LottoNL-Jumbo

Drużyna LottoNL-Jumbo przyjedzie do Polski z celem wygrania jazdy indywidualnej na czas w Krakowie. Ma tego dokonać Primoz Roglic, który wygrał pierwszy etap tegorocznego Giro d`Italia. 

Holendrzy przywiozą na Tour de Pologne dwóch specjalistów od walki z czasem – Primoza Roglica i Victora Campenaertsa. Na sprinterskich etapach będzie walczył Moreno Hofland.

Ostatni etap to wyzwanie dla Roglica i Campenaertsa. Obaj wygrali „czasówki” w krajowych mistrzostwach i zdecydowanie są specjalistami w tej dyscyplinie. W Tour de Pologne zazwyczaj różnice w klasyfikacji generalnej są niewielkie, zatem zwycięzcę wyłoni szósty, królewski etap i jazda na czas – uważa dyrektor sportowy LottoNL Addy Engels.

Primoz Roglic zadebiutuje w największym polskim wyścigu. Odpoczął po Giro d`Italia, wziął udział w mistrzostwach Słowenii i przygotował się do Tour de Pologne.

Królewski etap jest trudny, ale traktuję go jako wyzwanie. Dzień później jest jazda na czas, podczas której chcę pokazać mój piękny trykot mistrza Słowenii. To jest płaska „czasówka”, pracowałem nad tym, aby dobrze się w niej zaprezentować, więc jestem ciekawy czy to się opłaci – zapowiedział Roglic.

Pełny skład drużyny LottoNL-Jumbo na Tour de Pologne 2016:

Enrico Battaglin, Koen Bouwman, Victor Campenaerts, Moreno Hofland, Tom Leezer, Primoz Roglic, Alexey Vermeulen oraz Dennis van Winden.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments