Niedziela w Mistrzostwach Polski to najbardziej emocjonujący z wyścigów, czyli start wspólny elity mężczyzn!

Relacja na żywo od startu do mety na naszej stronie od 10:15. Zapraszamy!

logo-Mistrzostwa-Polski-w-kolarstwie-szosowym-2016

 

Program czwartego dnia Mistrzostw Polski:

09:00 – 10:00 – zbiórka uczestników  ze startu wspólnego  Świdnica  ul. Polna Droga
10:15 – START kat. Elita Mężczyzn  dyst. 222,0 km 16:15 +/- META kat. Elita Mężczyzn
16:30 –  dekoracja medalistów w kat. Elita Mężczyzn  scena główna
17:00 –   konferencja prasowa pierwsza trójka elity mężczyzn

Trasa:

Długość rundy to 37 kilometrów, a start i meta ponownie przy “Witoszówce”. Elita mężczyzn do przejechania ma w sumie sześć okrążeń, co łącznie da dystans 222 kilometrów.

Ostatni wyścig mistrzostw, zaraz po starcie uda się w kierunku Gór Sowich, jednak nie najkrótszą drogą, ale przez Witoszów Dolny. Dalej przez Burkatów, Bystrzycę Górną i Lubachów, dojada do Zagórza Śląskiego. To właśnie tam zacznie się “prawdziwa zabawa”.

Profil:

runda Świdnica elita profil

 

Mapa:

runda Świdnica elita

W Zagórzu rozpocznie się wspinaczka pod Przełęcz Palczyk. Jest to niespełna 4 kilometrowy podjazd, jednak w pewnym momencie nachylenie zbliża się do około 30 %. Chwilę później czeka bardzo niebezpieczny zjazd do Dziećmorowic, gdzie znajduje się kilka groźnych zakrętów na stromych odcinkach.

Chwila spokoju nastąpi na odcinku Dziećmorowice-Złoty Las. Jest to moment, by jak najszybciej zregenerować się przed kolejnym podjazdem. Piękny, nowy asfalt prowadzi w dół przed 5 kilometrów i na próżno szukać tam niebezpiecznych zakrętów.

Kolejna zmiana tempa nastąpi w Złotym Lesie, gdzie trasa odbija w lewo w stronę Modliszowa. To drugi, ciężki podjazd na mistrzowskiej rundzie. Wniesienie nieco krótsze niż Palczyk, ponieważ liczy około 2 kilometry. Średnie nachylenie to około 6 %, jednak w końcówce wartość wzrasta do ponad 10 %. Na szczycie skręt w prawo i zjazd do Świdnicy. Na zjeździe czeka kilka niebezpiecznych zakrętów w tym jeden bardzo długi łuk w prawo, “wynoszący” w stronę lewego pobocza.

Końcówka wyścigu ze startu wspólnego będzie tym samym odcinkiem, który do pokonania był w trakcie jazdy indywidualnej na czas.

Faworyci: 

Na liście startowej zabraknie ubiegłorocznego triumfatora Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal). Sądząc po tym jak ułożył się dzisiejsze wyścigi orlików i kobiet – faworyt numer jeden wydaje się być tylko jeden. Rafał Majka (Tinkoff) będzie miał niepowtarzalną okazję, by wywalczyć trykot mistrza Polski. Bardzo trudna trasa oraz pomocnicy – Paweł Poljański, Maciej Bodnar z pewnością są po jego stronie.

Plotki o absencji Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) w wyścigu o mistrzostwo Polski wydają się być niepotwierdzone. Były mistrz świata pojawił się na liście startowej i wszystko wskazuje na to, że w Świdnicy będzie walczyć o medal. Podobnie jak jego klubowy kolega – Michał Gołaś.

Na tak ciężkiej rundzie swojej szansy będą szukać również: Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Karol Domagalski (One Pro Cycling) i przede wszystkim Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), który wychował się w Sobótce, ale urodził właśnie w Świdnicy!

Skład CCC Sprandi Polkowice na liście startowej jest wypełniony przez przez czternastu kolarzy. Bez wątpienia będzie to najliczniejszy zespół w peletonie, ale wiele wskazuje na to, że z Majką, Kwiatkowskim i pozostałymi „zagraniczniakami” na tak ciężkiej trasie – walkę nawiąże jedynie Maciej Paterski. Cennym wsparciem dla niego będzie Łukasz Owsian.

Podobna sytuacja klaruje się w Verva ActiveJet Team. Tam liderem będzie Paweł Cieślik, który prezentował ostatnio wysoką formę w Tour de Suisse. Drużyna Wibatech Fuji stawia na swój niezwykle skuteczny duet – Dariusz Batek, Marek Rutkiewicz.

Lista startowa >  tutaj

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments