BMC Racing Team / Tim de Waele

Szwajcarski talent upadł podczas mistrzostw kraju w jeździe indywidualnej na czas i wypadł z drużyny olimpijskiej.

Küng jest czterokrotnym medalistą mistrzostw świata na torze oraz brązowym medalistą mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas w Ponferradzie w kategorii do lat 23. W zeszłym roku był częścią ekipy BMC, która zdobyła złoty medal w “drużynówce” w Richmond.

Wczoraj młody kolarz BMC był jednym z faworytów obok Fabiana Cancellary do zdobycia tytułu. Küng dość szybko jednak wypadł z rywalizacji przez upadek. Zabrany do szpitala usłyszał bolesną diagnozę.

Stefan złamał lew obojczyk i lewą kość biodrową. Jutro zostanie przetransportowany do specjalisty Szwajcarskiej Drużyny Olimpijskiej w St. Gallen, gdzie zostanie podjęta decyzja o ewentualnej operacji. Żeby zaleczyć oba złamania Stefan będzie potrzebował 4-6 tygodni bez roweru. Będziemy więcej wiedzieć w najbliższych dniach – powiedział lekarz BMC Max Testa.

Wcześniej Küng też miał sporo problemów ze zdrowiem. W zeszłym sezonie, po dobrym występie w Tour de Romandie (wygrany etap) podczas Giro d’Italia Szwajcar złamał jeden z kręgów, a początek 2016 roku był nieudany przez wirusa Epsteina-Barra.

Kontuzja niedługo przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro oznacza, że kolarz BMC wypadnie z drużyny, która miała walczyć o medal na torze.