Po Katushy, Etixxie, Lampre – Merida i Team Sky, BMC Racing i FDJ są kolejnymi drużynami, które oficjalnie potwierdziły swoje składy na rozpoczynające się już 2 lipca Tour de France.

Zgodnie z oczekiwaniami, skład francuskiej ekipy na najbardziej prestiżowy z wielkich tourów został zbudowany wokół Thibauta Pinota, podczas gdy specjalizujące się w wewnętrznych rywalizacjach BMC ponownie podgrzeje atmosferę, wysyłając do boju Richiego Porte’a i Tejay’a van Garderena.

26-letni Pinot zaliczył zakrawający o katastrofę występ w niedawno zakończonym Criterium du Dauphine, jednak ciągle pozostaje obok Romaina Bardeta (Ag2r – La Mondiale) największą nadzieją Francuzów na sukces w Wielkiej Pętli.

Utalentowany lider FDJ będzie mógł liczyć w górach na wsparcie dwóch Szwajcarów: doświadczonego Steve’a Morabito oraz odnotowującego coraz lepsze wyniki Sebastiena Reichenbacha. Na płaskich etapach od niebezpieczeństw chronić go będą William Bonnet, Cedric Pineau i Matthieu Ladagnous, a skład uzupełnią wszechstronni Arthur Vichot, Jeremy Roy i Anthony Roux.

Skład ekipy FDJ na Tour de France 2016:

Thibaut Pinot, Cedric Pineau, William Bonnet, Matthieu Ledagnous, Anthony Roux, Jeremy Roy, Steve Morabito, Sebastien Reichenbach, Arthur Vichot

Chociaż doświadczenia z ostatnich lat powinny sugerować poszukiwanie innego rozwiązania, drużyna BMC Racing ponownie przystąpi do rywalizacji w wielkiej imprezie nie rozstrzygając jednoznacznie, kto będzie pełnił rolę lidera.

„Richie i Tejay cieszyć się będą jednakowym wsparciem pozostałych zawodników i pracowników drużyny. Podczas wyścigu Richie będzie także pełnił rolę kapitana BMC Racing, występując w imieniu naszych kolarzy zarówno na szosie, jak również poza nią,” – powiedział menedżer drużyny, Jim Ochowicz.

„Dysponujemy wszechstronną grupą kolarzy reprezentujących siedem różnych nacji, z których każdy będzie miał do odegrania określoną rolę. Doświadczeni pomocnicy jak Marcus Burghardt czy Michael Schär wspierać będą liderów, podczas gdy Greg Van Avermaet i Rohan Dennis powalczą o etapowe zwycięstwa. Będą z nami także Brent Bookwalter, Damiano Caruso i Amaël Moinard, których zadaniem będzie udzielenie koniecznej pomocy w górach oraz upewnienie się, że Richie i Tejay zawsze znajdują się na właściwej pozycji w peletonie.”

Skład ekipy BMC Racing na Tour de France 2016:

Brent Bookwalter, Marcus Burghgardt, Damiano Caruso, Rohan Dennis, Amaël Moinard, Richie Porte, Michael Schär, Greg Van Avermaet, Tejay van Garderen

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments