Dirka po Sloveniji / siol.net

Ostatni etap padł łupem Alexandra Porseva (Katusha).

Niedzielny odcinek miał długość 179.8km i prowadził przez pagórkowaty teren z Rogaska Slatina do Novo Mesto. Niestety podobnie jak w większości Europy również w Słowenii padał deszcz.

Ucieczkę chwilę po starcie stworzyli Michele Gazzara (Norda), Jens Wallays (Topsport), Sergej Nikolajev (Rusvelo), Daniele Colii (Vini Fantini) i Jon Božič (Adria Mobil). Piątka uzyskała około czterech minut przewagi, a na podjazdach spore problemy z utrzymaniem tempa kolegów miał Božič.

25km przed metą z czołówki odpadł też Wallays i trzech kolarzy kontynuowało ucieczkę z niewielką przewagą nad peletonem. Harcownicy zostali złapani dwa okrążenia przed końcem. Do mety dojechał peleton, a na trudnym finiszu (lekko pod górę, deszcz i kostka brukowa) najmocniejszy był Alexander Porsev (Katusha). Wygrana Reina Taaramae w klasyfikacji generalnej oznaczała podwójne zwycięstwo dla rosyjskiej grupy.

1PORSEVAlexanderTeam Katusha 04:27:46
2SELIGRüdigerBora-Argon 18 ,,
3SBARAGLIKristianDimension Data ,,
4VAN LERBERGHEBertTopsport Vlaanderen – Baloise ,,
5FENNAndrewTeam Sky ,,
6PERDavidAdria Mobil ,,
7MAIKINRomanGazprom-RusVelo ,,
8MODOLOSachaLampre – Merida ,,
9VIOLAMicheleMeridiana Kamen Team  ,,
10VIVIANIEliaTeam Sky  ,,
11BAJCAndiAmplatz – BMC  ,,
12MALTARBrunoRadenska Ljubljana  ,,
13RENSHAWMarkDimension Data  ,,
14BERLATOGiacomoNippo – Vini Fantini  ,,
15GROSELJZigaSlovenia  ,,
16KUENMaximilianAmplatz – BMC  ,,
17LIETAEREliotTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
18HAIGJackOrica GreenEDGE  ,,
19KOLARMichaelTinkoff  ,,
20KUSZTORPeterAmplatz – BMC  ,,
21CHEUNGKing LokOrica GreenEDGE  ,,
22BRAJKOVIČJanezSlovenia  ,,
23ZAHÁLKAMatejSKC Tufo Prostējov  ,,
24BERNALEgan ArleyAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
25MENDESJoséBora-Argon 18  ,,
26THWAITESScottBora-Argon 18  ,,
27GAZZARAMicheleNorda-MG.Kvis Vega  ,,
28PELLIZOTTIFrancoAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
29PERNSTEINERHermannAmplatz – BMC  ,,
30KOCHETKOVPavelTeam Katusha  ,,
31SCARTEZZINIMicheleNorda-MG.Kvis Vega  ,,
32BÁRTAJanBora-Argon 18  ,,
33TAARAMÄEReinTeam Katusha  ,,
34GAFFURININicolaNorda-MG.Kvis Vega  ,,
35SOLOMENNIKOVAndreiGazprom-RusVelo  ,,
36GOLCERJureAdria Mobil  ,,
37PERGorazdAdria Mobil  ,,
38TORRESRodolfo AndresAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
39FRANKOVICMateoMeridiana Kamen Team  ,,
40ROGINARadoslavAdria Mobil  ,,
41DE TIERFlorisTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
42TALIANIAlessioAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
43KISERLOVSKIEmanuelMeridiana Kamen Team  ,,
44NARDELLIStefanoNorda-MG.Kvis Vega  0:13
45JENKORobertRadenska Ljubljana  ,,
46CANECKYMarekAmplatz – BMC  0:15
47SELVAGGIMirkoAndroni Giocattoli – Sidermec  0:19
48FRAPPORTIMarcoAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
49BRUTTPavelTinkoff  ,,
50EISELBernhardDimension Data  0:23
51KOUDELATomasSKC Tufo Prostējov  0:25
52BAŠKAErikTinkoff  ,,
53GAVAZZIFrancescoAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
54ULISSIDiegoLampre – Merida  ,,
55RABOTTINIMatteoMeridiana Kamen Team  ,,
56FERRARIRobertoLampre – Merida  0:35
57PETERSAlexTeam Sky  0:38
58MOSCONGianniTeam Sky  0:49
59POLJANSKIPawelTinkoff  ,,
60ROTALorenzoBardiani – CSF  1:10
61FRAILEOmarDimension Data  ,,
62PIBERNIKLukaLampre – Merida  1:17
63RUČIGAJZigaRadenska Ljubljana  ,,
64GROŠELJMaticSlovenia  ,,
65VENTERJacoDimension Data  1:19
66ZAKARINAydarGazprom-RusVelo  1:23
67ERSHOVArturGazprom-RusVelo  ,,
68SIPOSMarekSKC Tufo Prostējov  1:33
69KEUKELEIREJensOrica GreenEDGE  ,,
70SCHILLINGERAndreasBora-Argon 18  1:38
71MOHORICMatejLampre – Merida  2:24
72BOLEGregaNippo – Vini Fantini  2:53
73CUNEGODamianoNippo – Vini Fantini  ,,
74COLLIDanieleNippo – Vini Fantini  ,,
75DRINOVECMatejAdria Mobil  ,,
76MÜHLBERGERGregorBora-Argon 18  3:01
77ZANDIOXabierTeam Sky  ,,
78SVABJernejSlovenia  3:40
79HAMPLPetrSKC Tufo Prostējov  ,,
80REPSEUrosMeridiana Kamen Team  ,,
81JABUKADavidMeridiana Kamen Team  ,,
82BOŽIČJonAdria Mobil  ,,
83UMHALLERAndreasAmplatz – BMC  ,,
84LOGARTadejSlovenia  ,,
85ZURLOFedericoLampre – Merida  ,,
86MATULALukasSKC Tufo Prostējov  ,,
87DOCKERMitchellOrica GreenEDGE  ,,
88KOROŠECRokRadenska Ljubljana  ,,
89PSZCZOLARSKIWojciechSKC Tufo Prostējov  ,,
90VOROBYEVAntonTeam Katusha  ,,
91VELASCOSimoneBardiani – CSF  ,,
92DE KETELEKennyTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
93POLITTNilsTeam Katusha  ,,
94WALLAYSJensTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
95HERNÁNDEZJesúsTinkoff  ,,
96FOLIFOROVAlexanderGazprom-RusVelo  ,,
97EVTUSHENKOAlexanderGazprom-RusVelo  ,,
98NIKOLAEVSergeyGazprom-RusVelo  3:48
99ZILIOLIGianfrancoNippo – Vini Fantini  ,,
100DE NEGRIPier PaoloNippo – Vini Fantini  ,,
101BISOLTIAlessandroNippo – Vini Fantini  ,,
102DOUGALLNickDimension Data  3:49
103VAN HECKEPrebenTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
104TRATNIKJanAmplatz – BMC  ,,
105TONELLIAlessandroBardiani – CSF  ,,
106KATRAŠNIKGašperAdria Mobil  3:54
107FILOSIIuriNippo – Vini Fantini  ,,
108OVECHKINArtemGazprom-RusVelo  ,,
109KUMPMarkoLampre – Merida  3:57
110INTXAUSTIBeñatTeam Sky  ,,
111DECLERCQTimTopsport Vlaanderen – Baloise  5:21
112MISKULINJureRadenska Ljubljana  6:49
113PENKOIzidorRadenska Ljubljana  ,,
114FINKSTTilenRadenska Ljubljana  ,,
115ISAYCHEVVladimirTeam Katusha  6:53
116BELKOVMaximTeam Katusha  ,,
117GIULIANIGiacomoNorda-MG.Kvis Vega  7:10
118DI FRANCESCOGian MarcoNorda-MG.Kvis Vega  7:12
119LICHNOVSKÝLudekSKC Tufo Prostējov  7:23
120BARBINEnricoBardiani – CSF  7:29
121STIBINGRMatejSKC Tufo Prostējov  ,,
122CHIRICOLucaBardiani – CSF  ,,
123COTARLukaSlovenia  ,,
124STERBINISimoneBardiani – CSF  ,,
DNFSALVIETTINiccolòNorda-MG.Kvis Vega  
DNFTSATEVICHAlexeyTeam Katusha  ,,
DNFMUCELLIDavideMeridiana Kamen Team  ,,
DNFPAVLICMarkoSlovenia  ,,
DNFVERGAERDEOttoTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
DNFNORDHAUGLars PetterTeam Sky  ,,
DNFNOVAKDomenAdria Mobil  ,,
Klasyfikacja końcowa:
1(1)TAARAMÄEReinTeam Katusha 15:10:29
2(2)HAIGJackOrica GreenEDGE 1:42
3(3)BÁRTAJanBora-Argon 18 2:38
4(4)BERNALEgan ArleyAndroni Giocattoli – Sidermec 2:47
5(5)GOLCERJureAdria Mobil 2:48
6(6)LIETAEREliotTopsport Vlaanderen – Baloise 2:57
7(7)MENDESJoséBora-Argon 18 3:00
8(8)KOCHETKOVPavelTeam Katusha 3:14
9(10)BRAJKOVIČJanezSlovenia 3:15
10(11)PELLIZOTTIFrancoAndroni Giocattoli – Sidermec 3:27
11(12)GAZZARAMicheleNorda-MG.Kvis Vega 3:28
12(13)DE TIERFlorisTopsport Vlaanderen – Baloise 3:45
13(9)MOSCONGianniTeam Sky 4:04
14(15)TORRESRodolfo AndresAndroni Giocattoli – Sidermec 4:17
15(17)TALIANIAlessioAndroni Giocattoli – Sidermec 4:53
16(14)ROTALorenzoBardiani – CSF 5:04
17(19)PERNSTEINERHermannAmplatz – BMC 5:12
18(20)GAFFURININicolaNorda-MG.Kvis Vega ,,
19(18)BRUTTPavelTinkoff 5:13
20(16)PIBERNIKLukaLampre – Merida 5:56
21(22)ROGINARadoslavAdria Mobil 5:57
22(25)SBARAGLIKristianDimension Data 7:19
23(27)THWAITESScottBora-Argon 18 7:49
24(24)FRAILEOmarDimension Data 7:57
25(29)KUSZTORPeterAmplatz – BMC 9:04
26(28)POLJANSKIPawelTinkoff  9:23
27(30)NARDELLIStefanoNorda-MG.Kvis Vega  9:35
28(26)TONELLIAlessandroBardiani – CSF  11:17
29(33)ULISSIDiegoLampre – Merida  11:54
30(34)SELVAGGIMirkoAndroni Giocattoli – Sidermec  12:49
31(36)GAVAZZIFrancescoAndroni Giocattoli – Sidermec  13:08
32(21)BARBINEnricoBardiani – CSF  13:11
33(37)MAIKINRomanGazprom-RusVelo  13:51
34(31)BISOLTIAlessandroNippo – Vini Fantini  14:53
35(40)FRAPPORTIMarcoAndroni Giocattoli – Sidermec  15:15
36(41)RABOTTINIMatteoMeridiana Kamen Team  15:51
37(38)SCHILLINGERAndreasBora-Argon 18  16:09
38(42)KOUDELATomasSKC Tufo Prostējov  16:25
39(43)RUČIGAJZigaRadenska Ljubljana  17:39
40(48)KUENMaximilianAmplatz – BMC  17:49
41(35)DECLERCQTimTopsport Vlaanderen – Baloise  18:02
42(44)KEUKELEIREJensOrica GreenEDGE  18:06
43(32)CHIRICOLucaBardiani – CSF  18:52
44(47)ZANDIOXabierTeam Sky  20:47
45(45)POLITTNilsTeam Katusha  21:04
46(50)MOHORICMatejLampre – Merida  21:06
47(49)ZILIOLIGianfrancoNippo – Vini Fantini  22:11
48(52)NIKOLAEVSergeyGazprom-RusVelo  22:54
49(64)SCARTEZZINIMicheleNorda-MG.Kvis Vega  23:13
50(65)ZAHÁLKAMatejSKC Tufo Prostējov  23:31
51(54)HERNÁNDEZJesúsTinkoff  23:35
52(67)KISERLOVSKIEmanuelMeridiana Kamen Team  23:38
53(68)MALTARBrunoRadenska Ljubljana  23:52
54(55)WALLAYSJensTopsport Vlaanderen – Baloise  24:03
55(72)PERDavidAdria Mobil  25:29
56(57)REPSEUrosMeridiana Kamen Team  26:06
57(59)DE NEGRIPier PaoloNippo – Vini Fantini  26:26
58(58)OVECHKINArtemGazprom-RusVelo  26:29
59(51)STERBINISimoneBardiani – CSF  ,,
60(66)MÜHLBERGERGregorBora-Argon 18  26:37
61(70)VENTERJacoDimension Data  26:39
62(62)DOCKERMitchellOrica GreenEDGE  26:40
63(63)VELASCOSimoneBardiani – CSF  ,,
64(74)CHEUNGKing LokOrica GreenEDGE  27:05
65(76)GROSELJZigaSlovenia  27:22
66(56)PENKOIzidorRadenska Ljubljana  27:39
67(77)MODOLOSachaLampre – Merida  27:40
68(78)VAN LERBERGHEBertTopsport Vlaanderen – Baloise  27:48
69(80)VIVIANIEliaTeam Sky  28:14
70(69)KOROŠECRokRadenska Ljubljana  28:56
71(71)VAN HECKEPrebenTopsport Vlaanderen – Baloise  29:16
72(83)BERLATOGiacomoNippo – Vini Fantini  29:36
73(61)ISAYCHEVVladimirTeam Katusha  29:51
74(86)PORSEVAlexanderTeam Katusha  30:22
75(79)CUNEGODamianoNippo – Vini Fantini  30:55
76(75)FILOSIIuriNippo – Vini Fantini  31:02
77(96)SOLOMENNIKOVAndreiGazprom-RusVelo  31:40
78(97)SELIGRüdigerBora-Argon 18  31:57
79(95)EISELBernhardDimension Data  31:58
80(81)TRATNIKJanAmplatz – BMC  32:03
81(99)PERGorazdAdria Mobil  32:28
82(82)FOLIFOROVAlexanderGazprom-RusVelo  32:32
83(93)SIPOSMarekSKC Tufo Prostējov  33:02
84(105)RENSHAWMarkDimension Data  33:33
85(104)CANECKYMarekAmplatz – BMC  33:35
86(91)BOLEGregaNippo – Vini Fantini  33:36
87(85)SVABJernejSlovenia  33:50
88(88)VOROBYEVAntonTeam Katusha  34:10
89(92)DRINOVECMatejAdria Mobil  34:12
90(90)DE KETELEKennyTopsport Vlaanderen – Baloise  34:18
91(106)ERSHOVArturGazprom-RusVelo  35:05
92(109)FERRARIRobertoLampre – Merida  35:13
93(107)ZAKARINAydarGazprom-RusVelo  35:25
94(108)GROŠELJMaticSlovenia  35:42
95(102)COLLIDanieleNippo – Vini Fantini  35:54
96(98)KATRAŠNIKGašperAdria Mobil  36:10
97(100)HAMPLPetrSKC Tufo Prostējov  36:14
98(101)ZURLOFedericoLampre – Merida  36:19
99(87)BELKOVMaximTeam Katusha  37:19
100(116)BAŠKAErikTinkoff  37:29
101(89)DI FRANCESCOGian MarcoNorda-MG.Kvis Vega  37:48
102(118)BAJCAndiAmplatz – BMC  37:56
103(119)KOLARMichaelTinkoff  38:13
104(110)KUMPMarkoLampre – Merida  39:10
105(112)LOGARTadejSlovenia  39:20
106(122)FENNAndrewTeam Sky  40:07
107(121)PETERSAlexTeam Sky  40:08
108(113)MATULALukasSKC Tufo Prostējov  40:09
109(103)GIULIANIGiacomoNorda-MG.Kvis Vega  40:12
110(114)UMHALLERAndreasAmplatz – BMC  40:24
111(115)PSZCZOLARSKIWojciechSKC Tufo Prostējov  40:36
112(124)FRANKOVICMateoMeridiana Kamen Team  41:39
113(111)COTARLukaSlovenia  42:57
114(126)VIOLAMicheleMeridiana Kamen Team  43:59
115(123)BOŽIČJonAdria Mobil  44:08
116(127)JENKORobertRadenska Ljubljana  44:13
117(117)STIBINGRMatejSKC Tufo Prostējov  45:10
118(120)MISKULINJureRadenska Ljubljana  46:02
119(128)JABUKADavidMeridiana Kamen Team  48:01
120(125)FINKSTTilenRadenska Ljubljana  48:42
121(129)EVTUSHENKOAlexanderGazprom-RusVelo  48:57
122(131)DOUGALLNickDimension Data  50:08
123(132)INTXAUSTIBeñatTeam Sky  50:39
124(130)LICHNOVSKÝLudekSKC Tufo Prostējov  53:36