Tinkoff Team / teamtinkoff.com

Polak sprawdzi formę po przejechanym Giro d’Italia w wyścigu, który odbędzie się w dniach 16-19 czerwca.

Wyścig w Słowenii powinien rozstrzygnąć się na górskim etapie na Golte oraz podczas jazdy indywidualnej na czas, również zakończonej wspinaczką. W składzie Tinkoff, obok Pawła, znaleźli się Michal Kolar i Erik Baska, którzy spróbują pokazać się w sprinterskich końcówkach, a także Adam Blythe, Pavel Brutt, Jesus Hernandez i Michael Gogl.

Liczymy na to, że Paweł zdążył się zregenerować po Giro. Czasówka i górski etap będą dla niego znakomitym treningiem. – powiedział Tristan Hoffman, dyrektor sportowy Tinkoff

Skład Tinkoff na Tour of Slovenia (2.1 UCI):

Paweł Poljański, Michal Kolar, Erik Baska, Jesus Hernandez, Adam Blythe, Pavel Brutt, Michael Gogl

Cztery etapy wyścigu powinny zadowolić większość specjalistów od krótkich “etapówek”. Pierwszego dnia najprawdopodobniej czeka nas walka sprinterów, chociaż kilka krótkich podjazdów może pozwolić na zaskakującą akcję harcowników.

Drugi dzień zawiera królewski etap. 217.7km i meta na szczycie Golte – 15km wspinaczki ze średnim nachyleniem 7.3% i maksymalnym aż 23%. Wcześniej kolarze podjadą też na trzy premie górskie – po jednej z trzeciej, drugiej i pierwszej kategorii.

Tour-of-Slovenia-Stage-2

Trzeci etap to jazda indywidualna na czas o długości 16.8km. Ostatnie 6km to dość trudna wspinaczka – średnie nachylenie 6.4% i maksymalne 16%.

Tour-of-Slovenia-Stage-3

Ostatniego dnia z kolei powinni pokazać się sprinterzy. W środkowej części czekają trzy podjazdy trzeciej kategorii, ale końcowe okrążenia są już płaskie.