Po blisko dwumiesięcznej przerwie powracają Kolarskie Czwartki na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

Tym razem odbędzie się seria wyścigów ze startu wspólnego na dystansie kolejno: 19, 28 i 37,5 km. Pierwszy start, tzw. wyścig C, przewidziany jest na godzinę 17:15, a biuro zawodów czynne będzie godzinę wcześniej. Wyścig A rozpocznie się o 19:00, a zakończenie imprezy planowane jest około 20:15.

Zawodnicy mają prawo wystartować w jednym z wybranych wyścigów, niezależnie od płci czy wieku. Im lepsza grupa startowa, tym więcej punktów w klasyfikacji generalnej będą mogli zdobyć, choć nie można się za bardzo „połasić”, gdyż za każdym razem zdublowany zawodnik będzie otrzymywał punkty ujemne.

To druga z tegorocznych siedmiu edycji Kolarskich Czwartków i pierwsza w formule ze startu wspólnego. Podczas inaugurującej cykl czasówki najszybszy spośród 63 startujących był Paweł Czarnecki z KK Żoliber. Przejechał on niespełna 10-kilometrową trasę 11 sekund szybciej od Grzegorza Golonko (Velo Art Cycling Club). Kolejne 7 sekund stracił trzeci tego dnia Krzysztof Jarzyna z Teamu Danielo. Wśród pań pewne zwycięstwo odniosła Agnieszka Sikora z ekipy ActiveJet wyprzedzając Magdalenę Chmielewską (WKK Warszawa) oraz Monikę Wójtowicz (Obst Team Chełm).

Paweł Czarnecki, jako lider klasyfikacji generalnej, będzie jednocześnie jednym z faworytów do powtórzenia kwietniowego sukcesu, gdyż doskonale zna rundę przy służewieckim torze i wygrywał tutaj choćby w ubiegłym roku.

Kolarskie Czwartki to świetne miejsce zarówno na rozpoczęcie swojej przygody z kolarstwem szosowym, jak też na mocne przetarcie dla doświadczonych ścigantów przed poważniejszymi wyścigami. Jest to także okazja do spędzenia kilku godzin w przyjaznej atmosferze pośród sympatycznych ludzi mocno zakręconych na punkcie kolarstwa.

Szczegóły na stronie internetowej cyklu www.kolarskieczwartki.pl oraz na profilu na Facebooku –  Kolarskie Czwartki. Zapraszamy do udziału oraz kibicowania, organizatorzy jak zwykle obiecują, że zamówili słoneczne popołudnie.

Informacja prasowa