Fot.

W Warszawie, na Służewcu, na terenie Wyścigów Konnych zainaugurowano serię szosowych wyścigów “Kolarskie Czwartki”. Pierwsza edycja tego cyklu to walka z czasem.

Kolarskie Czwartki plakat

63 osoby stanęły na starcie jazdy indywidualnej na czas, pierwszej edycji Kolarskich Czwartków 2016. Ośmioro najmłodszych uczestników ścigało się na dystansie 2 rund (około 4700 m), a pozostali do przejechania mieli 4 okrążenia, czyli ok. 9400 metrów.

Przez długi czas najlepszym czasem mógł pochwalić się Łukasz Pierzynowski (Ośka Warszawa), który startował jako jeden z pierwszych zawodników i uzyskał wynik 13:09. Wśród kobiet złudzeń po swoim występie nie pozostawiła Agnieszka Sikora (ActiveJet Team), która z czasem 14:09 wysłała paniom wyraźny sygnał, że tego dnia najwyższy stopień podium będzie należał do niej.

Sytuacja wśród panów zmieniła się mniej więcej w połowie rywalizacji, kiedy na pozycję lidera wskoczył Grzegorz Golonko (Velo Art Cycling Club), który startował w jednej grupie z Krzysztofem Jarzyną (Team Danielo) i obaj wyprzedzili Łukasza, kolejno o 10 i 3 sekundy. Na zwycięzcę przyszło nam jednak poczekać niemal do samego końca, ponieważ w ostatniej grupie startował Paweł Czarnecki z KK Żoliber. Stały bywalec Kolarskich Czwartków okazał się tego dnia najszybszy na trasie wykręcając czas 12:48.

Drugie miejsce na podium kobiet wywalczyła Magdalena Chmielewska z WKK Warszawa, trzecia była Monika Wójtowicz (Team Obst Chełm).

Najlepsze czasy na dystansie 2 okrążeń uzyskali Julian Kot (07:29) oraz Katarzyna Średnicka (08:20) z ekipy NOSiR BDC Nowy Dwór Mazowiecki.

Pełne wyniki > tutaj

Tak przedstawia się kalendarz imprez na ten rok:

1. edycja – 21 kwietnia
2. edycja – 16 czerwca
3. edycja – 7 lipca
4. edycja – 14 lipca
5. edycja – 4 sierpnia
6. edycja – 11 sierpnia
7. edycja – 1 września (FINAŁ)

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie > www.kolarskieczwartki.pl