Fot: CCCsport.eu

Po zeszłorocznym pechu, kiedy to przez upadek Davide Rebellin stracił miejsce na podium klasyfikacji generalnej, Włoch wraca na Tour of Turkey (2.HC) z nadziejami na szczęśliwsze zakończenie wyścigu.

Trasa tureckiej etapówki została nieznacznie zmieniona w porównaniu z 2015 rokiem. Tym razem wyścig rozpoczyna się w Stambule, a kończy znanym już kolarzom podjazdem pod Selcuk. Dopiero tam wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca.

Podczas 8-dniowych zmagań zawodnicy odwiedzą m.in. Kapadocję, Alanyę, Konya, Kemer, Marmaris oraz wspinać się będą pod Elmali, gdzie przed rokiem imponujące zwycięstwo wywalczył Rebellin. Objął tam również prowadzenie w generalce.

Ciężkie podjazdy pod Elmali oraz Selcuk będą kluczowe w kontekście walki o klasyfikację generalną. Z tego powodu dyrektor sportowy Piotr Wadecki, desygnował bardzo dobrych górali, takich jak Rebellin, Jan Hirt, czy też Sylwester Szmyd. Do rywalizacji, po poważnej kontuzji odniesionej podczas Dubai Tour, wraca Branislau Samoilau. Na płaskich odcinkach o dobre lokaty walczyć będzie sprinter, Grzegorz Stępniak. W poprzednich latach bardzo często etapy kończyły się masowymi finiszami, więc również tym razem najszybsi będą mieli kilka okazji, by się wykazać. Skład uzupełnią Mateusz Taciak, Nikolay Mihaylov oraz Leszek Pluciński.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Turkey (24.04-1.05, 2.HC): Davide Rebellin, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Jan Hirt, Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Nikolay Mihaylov, Grzegorz Stępniak.