Fot. Graham Watson

W składzie brytyjskiej drużyny znaleźli się również dwaj Polacy – Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Sky wystartuje w “staruszce” w silnym składzie, dzięki czemu będzie mogła rozegrać wyścig na wiele sposobów. 

Stało się zatem jasne, że Michał Kwiatkowski nie będzie kolarzem, któremu w L-B-L podporządkuje się cała drużyna. Nie ma wątpliwości, że najlepiej chronionym zawodnikiem będzie dwukrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome, który mówił we wcześniejszych wywiadach, że chciałby mieć na koncie zwycięstwo w jednym z prestiżowych wyścigów jednodniowych.

W ośmioosobowym składzie jest także Wout Poels, który pokazał wysoką dyspozycję w Walońskiej Strzale, zajmując czwartą pozycję, czyli o wiele lepszą niż Michał Kwiatkowski w Amstel Gold Race – pierwszym, i jak na razie, ostatnim występie w tzw. ardeńskim tryptyku (Kwiatkowski nie startował w Walońskiej Strzale).

Pełny skład Teamu Sky na Liege-Bastogne-Liege 2016: 

Chris Froome, Wout Poels, Michał Kwiatkowski, Ben Swift, Michał Gołaś, Sebastian Henao, Salvatore Puccio oraz Lars Petter Nordhaug.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments