Były skoczek narciarski nie przestaje zachwycać. Przed kilkoma dniami zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Słowenii w jeździe indywidualnej na czas. Już niedługo będziemy mogli oglądać kolarza LottoNL – Jumbo podczas Tour de Pologne.

Krajowy czempionat Roglić zdobył bez większych kłopotów. 44 kilometry w Ljubljanie pokonał w niecałe 51 minut i o blisko 2 minuty wyprzedził kolarza Lampre – Merida Mateja Mohorica. Brązowy medal wywalczył były kolega klubowy świeżo upieczonego mistrza David Per (strata 2:02). Primoż Roglic nie ukrywał, że mistrzostwa Słowenii w jeździe indywidualnej na czas były jego celem na ten sezon.

“Na początku tego sezonu to zaplanowałem i cieszę się, że udało się tu wygrać. Chciałbym się specjalizować w czasówkach, ale póki co muszę odnaleźć swoje mocne strony. Jeśli okaże się, że jestem dobry w samotnej walce z czasem to właśnie na tej specjalności chciałbym się skupić. Jestem szczęśliwy, że znów wygrałem czasówkę, bo póki co za każdym razem kiedy startuję w czasówce to nie wiem czego się spodziewać.”

– zażartował Słoweniec.

Następnym startem Primoza Roglica będzie Tour de Pologne.

“Ten wyścig kończy się czasówką i chciałbym tam wygrać”

 

Źródło: cyclingnews.com