Fot. Tinkoff/Bettini

Szef amerykańskiej drużyny Luca Guercilena potwierdził w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem “Cycling Weekly”, że trwają rozmowy z agentem i jednocześnie bratem kolarza w sprawie podpisania kontraktu.

W tym momencie jesteśmy daleko od jakiegokolwiek porozumienia. Rozmowy są we wstępnej fazie. Będziemy się starali wynegocjować wszystko, co jest możliwe, by podpisać kontrakt z Alberto Contadorem – zadeklarował Guercilena.

Luca Guercilena dodał także, że “El Pistolero” powinien dobrze czuć się w Treku i być zadowolonym ze sprzętu, jakiego ta drużyna używa. Na rowerach marki Trek dwukrotnie wygrał Tour de France, gdy ścigał się w Discovery Channel i Astanie.

Contador jest nami zainteresowany. Zna naszych sponsorów i drużynę. Ponadto powinien wiedzieć, że jeśli szuka spokoju i stabilnego otoczenia, to dla niego dobre miejsce. Myślę, że to powinno być naszą przewagą, ale jeszcze o niczym nie przesądza – zakończył Guercilena.

Gazeta “Cycling Weekly”, powołując się na anonimową osobę ze środka drużyny Trek, twierdzi, że podpisała ona już kontrakt z Johnem Degenkolbem, który obecnie ściga się w barwach ekipy Giant-Alpecin.