Michał Kapusta / naszosie.pl

Davide Rebellin poprowadzi grupę CCC Sprandi Polkowice w zbliżającej się polskiej etapówce, Małopolskim Wyścigu Górskim. Impreza o kategorii 2.2 rozpocznie się 10 czerwca, a poprzedzi ją Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa.

“Drodzy Czytelnicy naszosie.pl

Grupa CCC Sprandi Polkowice przestała wysyłać nam informacje prasowe, ponadto kolarze mają zakaz rozmawiania z nami. Decyzje zarządzających grupą szanujemy, acz nie rozumiemy. Prawda czasem boli. . .

Nie obawiajcie się jednak, my na nikogo się nie obrażamy i nadal będziemy pisać o „pomarańczowych””

O formę doświadczonego Włocha nie trzeba się martwić i z pewnością będzie jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa. W ostatnim czasie bardzo dobrą dyspozycję prezentowali również Adrian Honkisz i Łukasz Owsian, którzy zajmowali czołowe lokaty w CCC Tour Grody Piastowskie i Visegrad V4 Race – GP Polski oraz Mateusz Taciak, który triumfował w generalce Bałtyk – Karkonosze Tour.

6-osobową drużynę uzupełnią Leszek Pluciński i Marcin Mrożek.

54.Małopolski Wyścig Górski rozpocznie się tradycyjnie od Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. W tym roku jednak, zostanie on podzielony na dwie części. Pierwsza będzie miała formę kryterium i wyłoni „12”, która awansuje do finału. W nim zawodnicy będą się ścigać na zasadach wyścigu eliminacyjnego – kto ostatni na każdym z 10 okrążeń wokół krakowskiego rynku, odpada. Wyniki tych zmagań nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale uczestnictwo jest obowiązkowe, by przystąpić do etapówki.

1.etap poprowadzi kolarzy z Trzebini do Alwerni i liczyć będzie 131 kilometrów. Trasa jest pofałdowana i uwzględnia cztery premie górskie. Trzykrotnie punkty będą przyznawane na Łysej Górze (po raz ostatni 20 kilometrów przed końcem). Do mety na rynku w Alwerni prowadzi krótki podjazd, więc sprinterzy będą mieć utrudnione zadanie.

Kolejnego dnia wyścigu, peleton wjedzie w nieco wyżej położone tereny, na Podhale. Najprawdopodobniej to tu zapadną decydujące rozstrzygnięcia w kontekście klasyfikacji generalnej, gdyż 5 premii górskich powinno podzielić stawkę i sprawić, by na metę w Nowym Targu wpadła mniejsza grupa.

Rywalizację zakończy 146-kilometrowy odcinek z Chochołowskich Term do Starego Sącza. Tu także w programie jest 5 punktowanych wzniesień, jednak wszystkie znajdują się w pierwszej połowie dystansu, a ostatnie 40 kilometrów prowadzi w dół.

Program Małopolskiego Wyścigu Górskiego (10-12.06, 2.2):

10 czerwca – 1. etap – Trzebinia – Alwernia, 131km
11 czerwca – 2. etap – Niepołomice – Nowy Targ, 144km
12 czerwca – 3. etap – Chochołowskie Termy – Stary Sącz, 146km

Skład CCC Sprandi Polkowice: Davide Rebellin, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek