Fot. Instagram

Książę Bahrajnu Nasser bin Hamad Al Khalifa potwierdził informację o powołaniu nowej drużyny kolarskiej World Tour. Zrobił to za pośrednictwem miejscowej agencji prasowej oraz Instagrama.

W piątek pisaliśmy o nowych informacjach dotyczących rzekomego składu z Bahrajnu, ujawnionych przez brytyjski tygodnik „Cycling Weekly”.

Teraz wiadomo już, że nowa drużyna będzie nazywała się Bahrain Cycling Team i zadebiutuje na światowych arenach już niedługo.

Królestwo Bahrajnu stało się domem triatlonu i motorsportu w tej części świata. Mam nadzieję, że teraz będzie także domem kolarstwa. Bahrain Cycling Team już niedługo zadebiutuje na scenie międzynarodowej. Mamy zamiar osiągać dobre rezultaty i zdobywać doświadczenie – powiedział Nasser bin Hamad Al Khalifa.

Szejk Nasser znany jest z zamiłowania do sportu, przede wszystkim do triatlonu, kolarstwa i wyścigów konnych. Ale ostatnio było o nim głośno także z powodu oskarżeń o torturowanie prodemokratycznych protestujących podczas arabskiej wiosny w 2011 roku – miał to robić z pięcioma innymi członkami swojej rodziny. Wszyscy temu zaprzeczają.