Fot. Astana

Od kilku dni nie przestają pojawiać się informacje o znajdującej się w zarodku drużynie Bahrain Cycling Team. Europejskie media spekulują między innymi na temat składu oraz sprzętu, jakiego będą używali jej kolarze.

Tegoroczna edycja Giro d`Italia dobiegła końca, więc agenci Vincenzo Nibalego mogą usiąść do rozmów o przyszłości swojego podopiecznego. W poniedziałek Alex i Jonny Carera spotkali się z szefem Astany Darkanem Mangeldievem, z którym ustalili, że Rekin z Messyny wystartuje w Tour de France, aby przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio, a przy okazji pomóc także Fabio Aru, który będzie celował w klasyfikację generalną. W zamian za to, wschodząca gwiazda Astany ma jechać na rzecz starszego kolegi w Brazylii.

Do 1 sierpnia, czyli do momentu otwarcia kolarskiego okna transferowego, nie można oficjalnie mówić o transferach, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że Vincenzo Nibali będzie jedną z najważniejszych postaci w nowo powstającej Bahrain Cycling Team. Włoch ma być niekwestionowanym liderem, a także decydować o tym, kogo książę Bahrajnu Nasser bin Hamad Al Khalifa, zatrudni.

Kompletowanie zespołu trwa. Prawą ręką szejka jest Słoweniec Milan Erzen, były kolarz, trener i menedżer drużyny Adria Mobil, który współpracował już z nim przy wyścigach konnych, które to są jedną z jego z ulubionych sportowych dyscyplin. Wpływ na decyzje będzie miał także Carera. Jeśli zaś chodzi o kolarzy, to bardzo prawdopodobne jest, że w drużynie z Bahrajnu będą ścigali się: Alessandro Vanotti, Valerio Agnoli, Daniele Benatti, Rafał Majka, Sony Colbrelli, a także jeśli nie przedłużą kontraktów z obecnymi drużynami, Nicolas Roche i Diego Ulissi. Fakt, iż z końcem sezonu 2016 działalność zakończą dwie drużyny World Tour – Tinkoff oraz IAM Cycling – Bahrain Cycling Team nie powinna mieć problemu ani z naborem zawodników, ani z otrzymaniem licencji World Tour.

Podopieczni Nassera bin Hamada Al Khalify będą ścigać się najprawdopodobniej na rowerach którejś z trzech następujących marek: Bianchi, Argon 18 lub Meridy. Raczej wykluczone jest, aby była to marka Specialized, ponieważ zamierza ona nawiązać ścisłą współpracę z Peterem Saganem, który nie jest wiązany z tym składem.

Według włoskiej „La Gazzetty” oficjalna prezentacja drużyny, podczas której zostaną nakreślone plany i cele działalności, odbędzie w dniu przerwy Tour de France.