fot. Brian Hodes

Sacha Modolo (Lampre – Merida) wygrał przedostatni etap Tour of Turkey. Liderem pozostał José Gonçalves (Caja Rural – Seguros RGA).

W siódmym dniu tureckiej imprezy na kolarzy czekał etap z Fethiye do Marmaris o długości ponad 128 kilometrów. Odcinek był dość pagórkowaty, ale raczej można się było w końcówce spodziewać sprinterskich pojedynków.

turcja 7 etap

W ucieczkę dnia zabrali się: Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice), Paweł Cieślik (VERVA ActiveJet), David Belda (Team Roth), Florian Gaugl (Team Hrinkow Advarics Cycleang) i Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg CT). Jedyną górską premię wygrał Cieślik, ale koszulkę w tej klasyfikacji po tym etapie utrzymał Przemysław Niemiec (Lampre – Merida).

Cieślik i Pluciński kilka razy próbowali samotnych ataków, ale niestety peleton skasował ten odjazd na 16 kilometrów przed metą.

Ostatni podjazd przed kreską spowodował, że duża grupa bardzo się naciągnęła. Na zjeździe swoich sił próbował Gregory Henderson (Lotto Soudal). Zawodnik z Nowej Zelandii został doścignięty już na ostatnim kilometrze.

Finiszowe metry najlepiej rozegrał Sacha Modolo (Lampre – Merida). Drugi był Manuel Belletti (Southeast – Venezuela), a trzeci Marco Zanotti (Parkhotel Valkenburg CT).

Tuż za podium finiszował Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki siódmego etapu:

1 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 3:15:14
2 Manuel Belletti (Ita) Southeast – Venezuela 0:00:00
3 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:00
4 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
5 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
6 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth 0:00:00
7 Ahmet Örken (Tur) Torku Seker Spor 0:00:00
8 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
9 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 0:00:00
10 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
11 Christophe Laborie (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
12 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:00:00
13 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
14 Mauro Finetto (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:00
15 Liam Bertazzo (Ita) Southeast – Venezuela 0:00:00
16 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 0:00:00
17 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:04
18 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:04
19 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:04
20 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:04
21 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:04
22 Stig Broeckx (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
23 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:04
24 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 0:00:04
25 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
26 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
27 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:04
28 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
29 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:04
30 Fatih Keles (Tur) Torku Seker Spor 0:00:04
31 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:04
32 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
33 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
34 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:04
35 Nazim Bakirci (Tur) Torku Seker Spor 0:00:04
36 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 0:00:04
37 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:04
38 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City 0:00:04
39 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:04
40 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:04
41 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:04
42 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:04
43 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:04
44 Antonio Piedra Perez (Esp) Funvic Soul Cycles – Carrefour 0:00:04
45 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:00:04
46 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:04
47 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:00:12
48 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 0:00:15
49 Eugert Zhupa (Alb) Southeast – Venezuela 0:00:33
50 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:01:18
51 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:18
52 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 0:01:59
53 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:20
54 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:30
55 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:02:38
56 Alexander Meier (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:02:38
57 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:02:38
58 Jakub Mareczko (Ita) Southeast – Venezuela 0:03:50
59 Feritcan Samli (Tur) Torku Seker Spor 0:03:50
60 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles – Carrefour 0:03:50
61 Colin Stüssi (SUI) Team Roth 0:03:50
62 Raphael Hammerschmid (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:03:50
63 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:50
64 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Seker Spor 0:03:50
65 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City 0:03:50
66 Matteo Draperi (Ita) Southeast – Venezuela 0:04:27
67 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:27
68 Grischa Janorschke (GER) Team Roth 0:04:27
69 Adrian Banaszek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:04:27
70 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 0:04:27
71 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 0:04:27
72 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:27
73 Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:27
74 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:27
75 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:04:27
76 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:27
77 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:05:01
78 Antonio Viola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:05:01
79 Muhammet Atalay (Tur) Torku Seker Spor 0:05:01
80 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:01
81 Florian Gaugl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:01
82 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:05:01
83 Pablo Urtasun Perez (Esp) Funvic Soul Cycles – Carrefour 0:05:01
84 David Belda Garcia (Esp) Team Roth 0:05:01
85 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles – Carrefour 0:05:01
86 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City 0:05:39
87 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:05:39
88 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City 0:05:39
89 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City 0:05:40
90 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth 0:07:38
91 Enrico Salvador (Ita) Unieuro – Wilier 0:07:38
92 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:07:38
93 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast – Venezuela 0:07:41
94 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro – Wilier 0:08:57
95 Marco Molteni (Ita) Unieuro – Wilier 0:08:57
96 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:08:57
DNF Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Roberto Pinheiro Da Silva (Bra) Funvic Soul Cycles – Carrefour
DNF Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
DNS Gang Xu (Chn) Lampre – Merida
DNS Matvey Nikitin (Kaz) Astana City

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie:

1 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 26:45:15
2 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:18
3 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City 0:00:46
4 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:13
5 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:04:21
6 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:06:46
7 Stig Broeckx (Bel) Lotto – Soudal 0:09:22
8 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:12:46
9 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:58
10 Mauro Finetto (Ita) Unieuro – Wilier 0:13:04
11 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:34
12 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:13:57
13 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro – Wilier 0:15:22
14 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:16:06
15 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:16:25
16 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:19:28
17 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:20:27
18 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:07
19 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:23:13
20 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:23:50
21 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:17
22 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:26:19
23 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City 0:26:58
24 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:27:09
25 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:30:34
26 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:31:07
27 Antonio Piedra Perez (Esp) Funvic Soul Cycles – Carrefour 0:31:52
28 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:32:57
29 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:33:00
30 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 0:33:43
31 Nazim Bakirci (Tur) Torku Seker Spor 0:34:09
32 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 0:34:46
33 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth 0:35:26
34 Fatih Keles (Tur) Torku Seker Spor 0:37:04
35 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:37:52
36 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:39:21
37 David Belda Garcia (Esp) Team Roth 0:40:50
38 Ahmet Örken (Tur) Torku Seker Spor 0:41:22
39 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 0:43:22
40 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 0:45:16
41 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:46:46
42 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:46:56
43 Christophe Laborie (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:48:44
44 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:48:59
45 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:50:25
46 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:50:28
47 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:51:17
48 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:52:11
49 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:52:16
50 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:52:28
51 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:53:09
52 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:54:06
53 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City 0:54:23
54 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:54:30
55 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast – Venezuela 0:55:02
56 Feritcan Samli (Tur) Torku Seker Spor 0:56:09
57 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko – Marseille Provence KTM 0:56:17
58 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City 0:56:36
59 Liam Bertazzo (Ita) Southeast – Venezuela 0:56:44
60 Eugert Zhupa (Alb) Southeast – Venezuela 0:56:53
61 Manuel Belletti (Ita) Southeast – Venezuela 0:57:22
62 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Seker Spor 0:57:39
63 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 0:58:11
64 Daniel Diaz (Arg) Delko – Marseille Provence KTM 0:58:23
65 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:59:29
66 Alexander Meier (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 1:00:32
67 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 1:00:43
68 Pablo Urtasun Perez (Esp) Funvic Soul Cycles – Carrefour 1:02:10
69 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 1:02:20
70 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 1:03:43
71 Grzegorz Stepniak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 1:04:23
72 Muhammet Atalay (Tur) Torku Seker Spor 1:04:28
73 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro – Wilier 1:05:41
74 Adrian Banaszek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 1:06:27
75 Jakub Mareczko (Ita) Southeast – Venezuela 1:06:58
76 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City 1:07:04
77 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth 1:07:24
78 Colin Stüssi (SUI) Team Roth 1:08:47
79 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:10:10
80 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 1:10:15
81 Enrico Salvador (Ita) Unieuro – Wilier 1:11:45
82 Raphael Hammerschmid (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 1:12:14
83 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City 1:13:33
84 Florian Gaugl (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 1:13:37
85 Antonio Viola (Ita) Nippo – Vini Fantini 1:14:15
86 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles – Carrefour 1:16:42
87 Matteo Draperi (Ita) Southeast – Venezuela 1:16:44
88 Grischa Janorschke (GER) Team Roth 1:24:11
89 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro – Wilier 1:25:15
90 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 1:25:36
91 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City 1:27:59
92 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 1:28:27
93 Marco Molteni (Ita) Unieuro – Wilier 1:31:36
94 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 1:31:58
95 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic – Maratoni.lv 1:35:18
96 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles – Carrefour 1:36:30