Michał Kapusta / naszosie.pl

Drużyna młodzieżowa ma łączyć starty w Europie, treningi i naukę na uniwersytecie.

Trudne wymieszanie studiów i sportu zawodowego jest celem Drapac Capital Partners i Slipstream Sports. Firmy chcą zarejestrować w Australii ekipę UCI Continental. Zawodnicy będą startowali również w Europie, ale ich głównym zadaniem będzie nauka – na studiach lub w szkole zawodowej.

Widziałem zbyt wielu wspaniałych ludzi, którzy poświęcili swoje życie kolarstwu i kompletnie zignorowali wszystko inne. Potem coś się dzieje – kraksa czy po prostu brak awansu. Takie osoby mają ogromne problemy z powrotem do rzeczywistości. Chcemy tego uniknąć. – powiedział Michael Drapac, założyciel ekipy Drapac.

Współpraca jest naturalnym rozwinięciem ideałów obu organizacji. Geneza pomysłu powstała z chęci rozwijania sportowców na kilku płaszczyznach, nie tylko sportowych.

Michael i ja jesteśmy przyjaciółmi od ponad pięciu lat. Dzielimy te same filozofie i wizje, pracowaliśmy razem nad różnymi projektami. Nie mogę się doczekać współpracy i stworzenia wyjątkowej drużyny dla kolarzy, którzy chcą dzielić czas pomiędzy studia i walkę o awans do WorldTour. – powiedział dyrektor Slipstream Jonathan Vaughters

Dobrym przykładem kolarza, który łączył studia ze sportem jest Mike Woods, który w wieku 29 lat przeszedł na zawodowstwo w Cannondale Pro Cycling po skończeniu nauki na Uniwersytecie w Michigan. Co ciekawe, początkowo był znakomitym biegaczem, ale kontuzja stopy zmusiła go do przeniesienia się do kolarstwa. Również Larry Warbasse skończył ten sam uniwersytet i jest kolarzem IAM Cycling.

Więcej informacji o współpracy Drapac Capital Partners i Slipstream Sports ma zostać opublikowane w czerwcu.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Proxy
Proxy

Benoot z lotto też studiuje i jeździ.

Grzegorz
Grzegorz

Daleko nie trzeba szukać 😉 Świetny przykład – Maja Włoszczowska! 🙂