Fot. CCC Sprandi

Kolarze Tinkoff wygrali drużynową jazdę na czas wyścigu Tour of Croatia. Trzecie miejsce zajęła ekipa CCC Sprandi Polkowice! Liderem imprezy jest Matija Kvasina (Synergy Baku Cycling Project).

W przedostatnim dniu wyścigu Tour of Croatia na kolarzy czekała drużynowa jazda na czas. Liczyła ona ponad 40 kilometrów i miała ona niebagatelne znaczenie w walce o klasyfikację generalną.

croatia 5 etap

Trasa była dość pagórkowata, techniczna, a na dodatek przez padający deszcz było bardzo ślisko. W korespondencyjnym pojedynku polskich drużyn lepsza okazała się zdecydowanie CCC Sprandi Polkowice.

Ekipa Piotra Wadeckiego okazała się gorsza tylko do Tinkoff i Gazprom – Rusvelo.

Liderem imprezy jest Matija Kvasina (Synergy Baku Cycling Project).

Wyniki piątego etapu:

1 TINKOFF 0:49:36
2 GAZPROM – RUSVELO 0:00:04
3 CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:10
4 SYNERGY BAKU C.P. 0:00:31
5 ONE PRO CYCLING 0:00:42
6 VERANDA’S WILLEMS CYCLING 0:00:58
7 C.T. JOIN-S DE RIJKE 0:01:13
8 DIMENSION DATA 0:01:19
9 ADRIA MOBIL 0:01:29
10 VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI 0:02:00
11 TEAM WIGGINS 0:02:13
12 TREK – SEGAFREDO 0:02:21
13 TEAM FELBERMAYR SIMPLON W 0:02:38
14 CYCLING ACADEMY TEAM 0:03:08
15 TEAM NOVO NORDISK 0:03:08
16 ASTANA PRO TEAM 0:03:15
17 IAM CYCLING 0:03:16
18 MERIDIANA KAMEN TEAM 0:03:29
19 ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE 0:03:37
20 RADENSKA – LJUBLJANA 0:03:54
21 BARDIANI CSF 0:04:00

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 KVASINA, Matija (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 19:43:58
2 HANSEN, Jesper (TINKOFF) 0:00:32
3 DE LA PARTE, Víctor (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:32
4 GROSSHATNER, Felix (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:00:55
5 ROGINA, Radoslav (ADRIA MOBIL) 0:01:24
6 NOVAK, Domen (ADRIA MOBIL) 0:01:55
7 ZOIDL, Riccardo (TREK FACTORY RACING) 0:02:09
8 POZDNYAKOV, Kiryll (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:02:19
9 EIBEGGER, Markus (TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:03:40
10 DAVIES, Scott (TEAM WIGGINS) 0:03:46
11 PEARSON, Daniel (TEAM WIGGINS) 0:03:58
12 ARREDONDO, Julian D. (TREK FACTORY RACING) 0:04:00
13 SIMON, Jordi (VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:04:05
14 HANDLEY, Richard (ONE PRO CYCLING) 0:05:16
15 AVERIN, Maxim (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:05:23
16 MCCARTHY, Jay (TINKOFF) 0:05:47
17 KISERLOVSKI, Emanuel (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:06:28
18 PAVLIC, Marko (CYCLING ACADEMY TEAM) 0:06:45
19 DHAENE, Brecht (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:07:06
20 BARBIN, Enrico (BARDIANI CSF) 0:07:09
21 RABITSCH, Stephan (TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:07:12
22 ORAM, James (ONE PRO CYCLING) 0:07:33
23 DOMAGALSKI, Karol (ONE PRO CYCLING) 0:08:27
24 GOLCER, Jure (ADRIA MOBIL) 0:09:33
25 BOL, Jetse (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:10:17
26 DE GREEF, Robbert (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:10:17
27 MUCELLI, Davide (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:10:23
28 FUMEAUX, Jonathan (IAM CYCLING) 0:10:40
29 DE VREESE, Laurens (ASTANA PRO TEAM) 0:11:10
30 ASADOV, Elchin (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:11:41
31 PLANET, Charles (TEAM NOVO NORDISK) 0:11:43
32 SANTORO, Antonio (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:12:05
33 HOLOHAN, Liam (TEAM WIGGINS) 0:12:31
34 J.V.RENSBURG, Reinardt (DIMENSION DATA) 0:12:32
35 PENKO, Izidor (RADENSKA – LJUBLJANA) 0:12:43
36 TUREK, Daniel (CYCLING ACADEMY TEAM) 0:13:00
37 PIASKOWY, Emanuel (CYCLING ACADEMY TEAM) 0:13:26
38 HOLST ENGER, Sondre (IAM CYCLING) 0:13:26
39 CORDEEL, Sander (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:13:53
40 SAVITSKIY, Ivan (RUSVELO) 0:14:04
41 LOZANO, David (TEAM NOVO NORDISK) 0:14:07
42 PATERSKI, Maciej (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:14:10
43 OWSIAN, Lukasz (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:14:10
44 RATTO, Daniele (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:14:23
45 TAMOURIDIS, Ioannis (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:14:31
46 MUGERLI, Matej (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:14:31
47 MOL, Wouter (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:14:45
48 GRUZDEV, Dmitriy (ASTANA PRO TEAM) 0:14:48
49 MAESTRI, Mirco (BARDIANI CSF) 0:15:01
50 RUCIGAJ, Ziga (RADENSKA – LJUBLJANA) 0:16:01
51 TONELLI, Alessandro (BARDIANI CSF) 0:16:24
52 ZAKARIN, Aydar (RUSVELO) 0:17:04
53 POLNICKY, Jiri (VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:17:06
54 CHRISTIAN, Mark (TEAM WIGGINS) 0:17:42
55 MALTAR, Bruno (RADENSKA – LJUBLJANA) 0:17:54
56 MAIKIN, Roman (RUSVELO) 0:21:02
57 HONKISZ, Adrian (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:21:43
58 MEGIAS, Javier (TEAM NOVO NORDISK) 0:22:08
59 DUPONT, Timothy (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:22:15
60 KAMYSHEV, Arman (ASTANA PRO TEAM) 0:22:28
61 PAULINHO, Sergio (TINKOFF) 0:22:34
62 NARDIN, Alberto (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:23:36
63 KURBATOV, Alexey (RUSVELO) 0:23:55
64 SCHORN, Daniel (TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:24:05
65 TRUSOV, Nikolay (TINKOFF) 0:24:15
66 THEUNS, Edward (TREK FACTORY RACING) 0:24:39
67 AREGGER, Marcel (IAM CYCLING) 0:24:43
68 BASKA, Erik (TINKOFF) 0:24:43
69 VAN ZUMMEREN, Stef (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:24:50
70 CAVENDISH, Mark (DIMENSION DATA) 0:24:52
71 NIZZOLO, Giacomo (TREK FACTORY RACING) 0:25:00
72 FAVILLI, Elia (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:25:01
73 VIOLA, Michele (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:25:01
74 RENSHAW, Mark (DIMENSION DATA) 0:25:05
75 VERMELTFOORT, Coen (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:25:05
76 SAGAN, Juraj (TINKOFF) 0:25:14
77 KATRASNIK, Gasper (ADRIA MOBIL) 0:25:21
78 ALAFACI, Eugenio (TREK FACTORY RACING) 0:25:25
79 FRANCZAK, Pawel (VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:25:52
80 OVECHKIN, Artem (RUSVELO) 0:26:03
81 JABRAYILOV, Samir (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:26:15
82 PER, David (ADRIA MOBIL) 0:26:38
83 STACHOWIAK, Adam (VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:26:43
84 TENNANT, Andrew (TEAM WIGGINS) 0:26:56
85 GRADEK, Kamil (VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:27:00
86 VANGENECHTEN, Jonas (IAM CYCLING) 0:27:08
87 PERON, Andrea (TEAM NOVO NORDISK) 0:27:51
88 RUFFONI, Nicola (BARDIANI CSF) 0:27:52
89 LANG, Pirmin (IAM CYCLING) 0:28:06
90 PACIONI, Luca (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:28:20
91 GUARDINI, Andrea (ASTANA PRO TEAM) 0:28:23
92 HENTTALA, Joonas (TEAM NOVO NORDISK) 0:28:29
93 OMIRZAKOV, Dias (ASTANA PRO TEAM) 0:28:36
94 FINKST, Tilen (RADENSKA – LJUBLJANA) 0:28:37
95 DALL’ANTONIA, Tiziano (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:28:53
96 BENFATTO, Marco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:29:05
97 VAN BREUSSEGEM, Elias (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:29:10
98 MEIJERS, Daan (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:29:20
99 VAN DER HOORN, Taco (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:29:21
100 BOIVIN, Guillaume (CYCLING ACADEMY TEAM) 0:29:22
101 EVTUSHENKO, Alexander (RUSVELO) 0:29:29
102 SVESHNIKOV, Kirill (RUSVELO) 0:29:29
103 BUGTER, Luuc (C.T. JOIN-S DE RIJKE) 0:29:34
104 ZAKHAROV, Artyom (ASTANA PRO TEAM) 0:29:34
105 ERSHOV, Artur (RUSVELO) 0:29:49
106 CERNY, Josef (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:30:00
107 SIMION, Paolo (BARDIANI CSF) 0:30:05
108 PATTEN, Daniel (TEAM WIGGINS) 0:30:26
109 BOZIC, Jon (ADRIA MOBIL) 0:30:27
110 GHYSELINCK, Jan (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:30:39
111 MROZEK, Mercin (CCC SPRANDI POLKOWICE) 0:31:35
112 KOLÁR, Michal (TINKOFF) 0:31:42
113 RAST, Grégory (TREK FACTORY RACING) 0:31:47
114 KRUOPIS, Aidis (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:31:52
115 HOWARD, Leigh (IAM CYCLING) 0:32:07
116 DRINOVEC, Matej (ADRIA MOBIL) 0:32:11
117 CALLEEUW, Joeri (VERANDA’S WILLEMS CYCLING) 0:32:26
118 VERSCHOOR, Martijn (TEAM NOVO NORDISK) 0:32:33
119 REPSE, Uros (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:32:48
120 BERNARD, Julien (TREK FACTORY RACING) 0:33:11
121 DOUGALL, Nick (DIMENSION DATA) 0:33:16
122 JENKO, Robert (RADENSKA – LJUBLJANA) 0:33:19
123 VANOTTI, Alessandro (ASTANA PRO TEAM) 0:33:19
124 SCHINNAGEL, Johannes (TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:33:36
125 JABUKA, David (MERIDIANA KAMEN TEAM) 0:33:56
126 BOEM, Nicola (BARDIANI CSF) 0:34:37
127 YECHZKEL, Aviv (CYCLING ACADEMY TEAM) 0:34:58
128 BODNAR, Lukasz (VERVA ACTIVEJET PRO CYCLI) 0:36:18
129 BIALOBLOCKI, Marcin (ONE PRO CYCLING) 0:36:31
130 EISEL, Bernhard (DIMENSION DATA) 0:36:32
131 DE MESMAEKER, Kevin (TEAM NOVO NORDISK) 0:37:15
132 AYAZBAYEV, Maxat (ASTANA PRO TEAM) 0:37:50
133 RUMAC, Josip (SYNERGY BAKU CYCLING PROJ) 0:37:54
134 KOROSEC, Rok (RADENSKA – LJUBLJANA) 0:38:08
135 BANDIERA, Marco (ANDRONI GIOCATTOLI – SIDE) 0:38:54
136 THOMSON, Jay Robert (DIMENSION DATA) 0:39:01
137 HUNT, Joshua (ONE PRO CYCLING) 0:39:14
138 BIEDERMANN, Daniel (TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:39:47
139 LEFRANCOIS, Nicolas (TEAM NOVO NORDISK) 0:40:32
140 PELLAUD, Simon (IAM CYCLING) 0:42:46
141 WALZEL, Andreas (TEAM FELBERMAYR SIMPLON W) 0:42:59
142 HAAS, Nathan (DIMENSION DATA) 0:43:19
143 BUTLER, Chris (CYCLING ACADEMY TEAM) 0:44:55