fot. verva-activejet.com

Drugi odcinek chorwackiej etapówki, po finiszu z peletonu, wygrał Mark Cavendish (Dimension Data). Karol Domagalski (One Pro Cycling) był dziesiąty.

Drugi etap chorwackiego wyścigu zaczynał się w miejscowości Plitvice, a kończył w Splicie. Tym samym kolarze mieli do pokonania aż 240 kilometrów. Naturalnie, początek rywalizacji był niezwykle nerwowy. Wielu zawodników próbowało oderwać się od peletonu, lecz udało się to dopiero szóstce w składzie Łukasz Bodnar (Verva Activejet), Nicola Boem (Bardiani), Kevin De Mesmaeker (Novo Nordisk), Joshua Hunt (One Pro Cycling), Aviv Yechezkel (Cycling Academy Team) i Johannes Schinnagel (Team Felbermayr).

Maksymalna przewaga ucieczki wynosiła 5 minut, co przy takiej długości etapu, nie dawało najmniejszych nadziei na dojazd do mety. Ostatecznie akcja została skasowana niecałe 10 kilometrów przed metą, a etap zakończył się sprinterskim finiszem. Jako pierwszy linię mety w Splicie przekroczył Mark Cavendish (Dimension Data), który w bezpośredniej walce pokonał Giacomo Nizzolo (Trek – Segafredo). Podium uzupełnił rozprowadzający Manxmana Mark Renshaw (Dimension Data). Najlepszy z Polaków, Karol Domagalski był 10.

 

Czołowa “10”
1º Cavendish
2º Nizzolo m.t.
3º Renshaw m.t.
4º Kolar m.t.
5º Guardini m.t.
6º Naji¡kin m.t.
7º Ruffono m.t.
8º Savitskiy mt.
9º Dupont m.t.
10º Domagalski m.t.

Klasyfikacja generalna
1º Cavendish
2º Nizzolo m.t.
3º Renshaw a 10″
4ª Dupont a 12″
5ª Ruffoni a 13″
6ª Kurbatov a 15″
7ª Guardini a 16″
8º Tamouridis a 16″
9º Franczak a 16″
10º Pelucchi a 16″