Movistar / movistarteam.com

Kolumbijczyk powraca do wysokiej formy zdobywając koszulkę lidera hiszpańskiego wyścigu. W peletonie, na 17. miejscu, dojechał Karol Domagalski (ONE ProCycling).

Pierwszy etap Vuelta a Castilla y Leon rozgrywany był w ciężkich warunkach atmosferycznych – niskiej temperaturze i deszczu. 166.3km “na papierze” nie wyglądało przerażająco, ale w takiej pogodzie stało się ciężką przeprawą.

Ucieczkę dnia stworzyło ośmiu kolarzy: Raul Alarcon (W52-FC Porto-Porto Canal) oraz Fernando Grijalba (Inteja-MMR Dominican Cycling Team) zaatakowali jako pierwsi, ale niedługo dołączyli do nich Jorge Cubero (Burgos BH), Peio Goikoetxea (Manzana Postobon), Aitor Gonzalez (Euskadi-Murias ), Antonio Barbio (Efapel), Adam Phelan (Drapac) oraz Thomas Baylis (One Pro Cycling).

Kolarze z czołówki kolejno wracali do peletonu zmęczeni walką z deszczem i podjazdami. Najdłużej z przodu utrzymał się Goikoetxea. Na podjeździe pod Alto del Castillo, 8km przed finiszem, zasadnicza grupa dogoniła Portugalczyka. Na tej sytuacji skorzystali Carlos Betancur (Movistar) i Pello Bilbao (Caja Rural). Dwójka zdołała oderwać się od rywali i uzyskać aż 45 sekund przewagi.

W końcówce zaatakował Bilbao, ale Betancur znakomicie odpowiedział i dwa kilometry przed metą dogonił rywala. W sprincie lepszy był Kolumbijczyk, dla którego było to pierwsze zwycięstwo od dwóch lat.

Wyniki:

1º 4 COL19891013 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOVISTAR TEAM (ESP) 4:27:02
2º 12 ESP19900225 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello * CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:02 m.t.
3º 14 ESP19910429 BARBERO CUESTA Carlos ** CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:48 a 46
4º 92 RUS19880319 SOKOLOV Dmitrii LOKOSPHINX (RUS) 4:27:48 m.t.
5º 2 COL19880811 ANACONA GOMEZ Winner MOVISTAR TEAM (ESP) 4:27:48 m.t.
6º 127 ESP19930110 TRUEBA DIEGO Alvaro * EFAPEL (POR) 4:27:51 a 49
7º 122 POR19901114 SILVA Rafael EFAPEL (POR) 4:27:56 a 54
8º 1 ESP19800425 VALVERDE BELMONTE Alejandro * MOVISTAR TEAM (ESP) 4:27:56 m.t.
9º 81 DOM19850710 MILAN JIMENEZ Diego INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:27:56 m.t.
10º 134 ESP19901130 EZQUERRA MUELA Jesus * SPORTING/TAVIRA (POR) 4:27:56 m.t.
11º 124 POR19860401 MESTRE Daniel EFAPEL (POR) 4:27:56 m.t.
12º 121 POR19891120 SILVA BRANDÃO Jóni EFAPEL (POR) 4:27:56 m.t.
13º 7 ESP19850608 ROJAS José Joaquim * MOVISTAR TEAM (ESP) 4:27:56 m.t.
14º 117 POR19920715 REIS Rafael W52 – FC PORTO (POR) 4:27:56 m.t.
15º 105 POR19910525 FIGUEIREDO Frederico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:27:56 m.t.
16º 132 ESP19810504 DE LA FUENTE RASILLA David * SPORTING/TAVIRA (POR) 4:27:56 m.t.
17º 31 POL19890809 DOMAGALSKI Karol ONE PRO CYCLING (GBR) 4:27:56 m.t.
18º 107 POR19861210 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:27:56 m.t.
19º 72 COL19920622 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:27:56 m.t.
20º 51 ESP19890731 BRAVO OIARBIDE Garikoitz * EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:27:56 m.t.
21º 13 POR19890213 GONÇALVES José CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:56 m.t.
22º 15 ESP19891015 MAS BONET Luis * CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:56 m.t.
23º 17 ESP19930113 ROSON GARCIA Jaime ** CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:56 m.t.
24º 16 POR19871218 VILELA Ricardo CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:56 m.t.
25º 84 ESP19910114 GRIJALBA Fernando ** INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:27:56 m.t.
26º 94 RUS19930821 VDOVIN Alexander LOKOSPHINX (RUS) 4:27:56 m.t.
27º 32 DEN19881115 EBSEN John Kronborg ONE PRO CYCLING (GBR) 4:27:56 m.t.
28º 41 GER19820916 GERDEMANN Linus STÖLTING SERVICE GROUP (GER) 4:27:56 m.t.
29º 77 COL19950130 OSORIO Juan Felipe MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:27:56 m.t.
30º 115 POR19831206 VINHAS Rui W52 – FC PORTO (POR) 4:27:56 m.t.
31º 112 POR19851130 CALDEIRA Samuel José Rodrigues W52 – FC PORTO (POR) 4:27:56 m.t.
32º 104 POR19910710 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:27:56 m.t.
33º 142 COL19930605 OCHOA Diego BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:27:56 m.t.
34º 56 ESP19901105 GONZALEZ Aitor * EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:27:56 m.t.
35º 5 GBR19881003 DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) 4:27:56 m.t.
36º 91 RUS19880206 SHILOV Sergei LOKOSPHINX (RUS) 4:27:56 m.t.
37º 106 ESP19930324 ETXEBARRIA CARRASCO Victor * RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:27:56 m.t.
38º 75 COL19950422 REYES Aldemar MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:27:56 m.t.
39º 62 ESP19900909 DEL PINO CORROCHANO Jesus * BURGOS BH (ESP) 4:27:56 m.t.
40º 93 RUS19900108 NEUSTROEV Vasilii LOKOSPHINX (RUS) 4:27:56 m.t.
41º 123 POR19911010 ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) 4:27:56 m.t.
42º 11 ESP19800107 ARROYO DURAN David * CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) 4:27:56 m.t.
43º 26 AUS19910823 PHELAN Adam DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:27:56 m.t.
44º 133 ESP19920606 GONZALEZ SALAS Mario * SPORTING/TAVIRA (POR) 4:27:56 m.t.
45º 126 POR19931216 BARBIO Antonio EFAPEL (POR) 4:27:56 m.t.
46º 73 COL19910728 PARRA Hernán MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:27:56 m.t.
47º 57 ESP19920913 GONZALEZ Adrian ** EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:27:56 m.t.
48º 25 AUS19870121 NORRIS Lachlan DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:27:56 m.t.
49º 54 ESP19890821 BIZKARRA Mikel * EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:27:56 m.t.
50º 111 POR19830911 MESTRE Ricardo W52 – FC PORTO (POR) 4:27:56 m.t.
51º 125 POR19860422 CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) 4:27:56 m.t.
52º 43 GER19900915 KOEP Thomas STÖLTING SERVICE GROUP (GER) 4:28:20 a 1:18
Pag.
2
53º 95 RUS19930315 ZHURAVLEV Vadin LOKOSPHINX (RUS) 4:28:20 m.t.
54º 71 COL19921128 SUAZA ARANGO Bernardo MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:28:24 a 1:22
55º 63 ESP19901016 MERINO Igor * BURGOS BH (ESP) 4:28:30 a 1:28
56º 101 ESP19920320 GUERRERO BONILLA Pablo * RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:28:46 a 1:44
57º 83 MEX19830715 SARABIA DIAZ Ignacio INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:28:46 m.t.
58º 85 ESP19910615 MARQUEZ RAIGON Rafael * INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:28:56 a 1:54
59º 146 COL19931111 GARCIA Nestor BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:29:48 a 2:46
60º 96 RUS19931105 SAMOLENKOV Artem LOKOSPHINX (RUS) 4:29:48 m.t.
61º 74 ESP19920214 GOIKOETXEA Peio * MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:29:48 m.t.
62º 131 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo SPORTING/TAVIRA (POR) 4:30:58 a 3:56
63º 21 NEL19920508 BRAD Evans DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:31:07 a 4:05
64º 55 ESP19930111 ESTEVEZ Imanol * EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:31:24 a 4:22
65º 76 COL19940811 SUESCA Marco MANZANA POSTOBON TEAM (COL) 4:31:24 m.t.
66º 53 ESP19950919 ARAMBURU Alex* EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:31:24 m.t.
67º 33 GBR19960103 BAYLIS Thomas ONE PRO CYCLING (GBR) 4:32:28 a 5:26
68º 114 ESP19860325 ALARCON GARCIA Raul * W52 – FC PORTO (POR) 4:33:23 a 6:21
69º 102 POR19760717 SOUSA Rui Miguel RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:33:23 m.t.
70º 67 ESP19940121 LOPEZ Daniel * BURGOS BH (ESP) 4:33:23 m.t.
71º 103 POR19920921 FERREIRA Ricardo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 4:33:23 m.t.
72º 64 ESP19871127 TORRES MUINO Pablo * BURGOS BH (ESP) 4:33:23 m.t.
73º 113 POR19910510 FREITAS Daniel W52 – FC PORTO (POR) 4:33:23 m.t.
74º 135 POR19831218 LIVRAMENTO David Da Silva SPORTING/TAVIRA (POR) 4:33:23 m.t.
75º 137 POR19791214 SABIDO Hugo SPORTING/TAVIRA (POR) 4:33:23 m.t.
76º 143 COL19911009 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:33:23 m.t.
77º 136 POR19900222 PEREIRA Valter Filipe SPORTING/TAVIRA (POR) 4:33:23 m.t.
78º 52 ESP19911208 TXOPERENA MATXIKOTE Benat * EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) 4:33:23 m.t.
79º 37 AUS19871231 VON HOFF Steele ONE PRO CYCLING (GBR) 4:33:23 m.t.
80º 22 AUS19911212 JONES Brenton DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:33:23 m.t.
81º 44 GER19960813 REUTTER Sven STÖLTING SERVICE GROUP (GER) 4:33:23 m.t.
82º 47 GER19951216 TENBROCK Jonas STÖLTING SERVICE GROUP (GER) 4:33:23 m.t.
83º 116 ESP19900103 PEREZ MARTIN Juan Ignacio ** W52 – FC PORTO (POR) 4:33:23 m.t.
84º 144 COL19910726 CHAPARRO Yelson BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:33:23 m.t.
85º 27 AUS19920416 SPOKES Samuel DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:33:23 m.t.
86º 97 RUS19950517 STRAKHOV Dmitrii LOKOSPHINX (RUS) 4:35:27 a 8:25
87º 6 ESP19911023 PEDRERO LOPEZ Antonio * MOVISTAR TEAM (ESP) 4:36:55 a 9:53
88º 3 ESP19920708 ARCAS PENA Jorge * MOVISTAR TEAM (ESP) 4:36:55 m.t.
89º 141 COL19960620 ORTEGA Robinson BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:36:55 m.t.
90º 65 ESP19910704 SALAS Ibai * BURGOS BH (ESP) 4:39:55 a 12:53
91º 87 DOM19920304 GARCIA Joel INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:39:55 m.t.
92º 66 ESP19920319 SOLE VALL Arnau * BURGOS BH (ESP) 4:39:55 m.t.
93º 82 ESP19820629 SOBRINO MARTINEZ Joaquin * INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:39:55 m.t.
94º 147 COL19960221 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:40:30 a 13:28
95º 61 ESP19921106 CUBERO GALVEZ Jorge * BURGOS BH (ESP) 4:41:36 a 14:34
96º 145 COL19940222 RODRIGUEZ Wilson BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) 4:41:36 m.t.
97º 35 GBR19791006 HOUSE Kristian ONE PRO CYCLING (GBR) 4:41:36 m.t.
98º 23 AUS19941214 LOWNDES Jason DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:41:36 m.t.
99º 36 GBR19910403 HUNT Joshua ONE PRO CYCLING (GBR) 4:41:36 m.t.
100º 24 USA19910824 GAVIN J. Mannion DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) 4:41:36 m.t.
101º 46 DEN19900107 QUAADE Rasmus Christian STÖLTING SERVICE GROUP (GER) 4:41:36 m.t.
102º 86 DOM19920526 CUETO Juan José INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) 4:42:45 a 15:43

Nie ukończyli
42 GER19960909 KÄMNA Lennard STÖLTING SERVICE GROUP (GER)

Klasyfikacja generalna:
1º 4 COL19891013 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOVISTAR TEAM (ESP) 4:26:52 00
2º 12 ESP19900225 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello * E CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) a 4
3º 14 ESP19910429 BARBERO CUESTA Carlos ** EC CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) a 52
4º 92 RUS19880319 SOKOLOV Dmitrii LOKOSPHINX (RUS) a 56
5º 2 COL19880811 ANACONA GOMEZ Winner MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
6º 127 ESP19930110 TRUEBA DIEGO Alvaro * E EFAPEL (POR) a 59
7º 122 POR19901114 SILVA Rafael EFAPEL (POR) a 1:04
8º 1 ESP19800425 VALVERDE BELMONTE Alejandro * E MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
9º 81 DOM19850710 MILAN JIMENEZ Diego INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) m.t.
10º 134 ESP19901130 EZQUERRA MUELA Jesus * E SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
11º 124 POR19860401 MESTRE Daniel EFAPEL (POR) m.t.
12º 121 POR19891120 SILVA BRANDÃO Jóni EFAPEL (POR) m.t.
13º 7 ESP19850608 ROJAS José Joaquim * E MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
14º 117 POR19920715 REIS Rafael W52 – FC PORTO (POR) m.t.
15º 105 POR19910525 FIGUEIREDO Frederico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
16º 132 ESP19810504 DE LA FUENTE RASILLA David * E SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
17º 31 POL19890809 DOMAGALSKI Karol ONE PRO CYCLING (GBR) m.t.
18º 107 POR19861210 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
19º 72 COL19920622 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando MANZANA POSTOBON TEAM (COL) m.t.
20º 51 ESP19890731 BRAVO OIARBIDE Garikoitz * E EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) m.t.
21º 13 POR19890213 GONÇALVES José CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) m.t. 00 21 0
22º 15 ESP19891015 MAS BONET Luis * E CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) m.t. 00 22 0
23º 17 ESP19930113 ROSON GARCIA Jaime ** EC CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) m.t. 00 23 0
24º 16 POR19871218 VILELA Ricardo CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) m.t. 00 24 0
25º 84 ESP19910114 GRIJALBA Fernando ** EC INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) m.t. 00 25 0
26º 94 RUS19930821 VDOVIN Alexander LOKOSPHINX (RUS) m.t. 00 26 0
27º 32 DEN19881115 EBSEN John Kronborg ONE PRO CYCLING (GBR) m.t. 00 27 0
28º 41 GER19820916 GERDEMANN Linus STÖLTING SERVICE GROUP (GER) m.t. 00 28 0
29º 77 COL19950130 OSORIO Juan Felipe MANZANA POSTOBON TEAM (COL) m.t. 00 29 0
30º 115 POR19831206 VINHAS Rui W52 – FC PORTO (POR) m.t. 00 30 0
31º 112 POR19851130 CALDEIRA Samuel José Rodrigues W52 – FC PORTO (POR) m.t. 00 31 0
32º 104 POR19910710 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t. 00 32 0
33º 142 COL19930605 OCHOA Diego BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) m.t. 00 33 0
34º 56 ESP19901105 GONZALEZ Aitor * E EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) m.t. 00 34 0
35º 5 GBR19881003 DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) m.t. 00 35 0
36º 91 RUS19880206 SHILOV Sergei LOKOSPHINX (RUS) m.t. 00 36 0
37º 106 ESP19930324 ETXEBARRIA CARRASCO Victor * E RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t. 00 37 0
38º 75 COL19950422 REYES Aldemar MANZANA POSTOBON TEAM (COL) m.t. 00 38 0
39º 62 ESP19900909 DEL PINO CORROCHANO Jesus * E BURGOS BH (ESP) m.t. 00 39 0
40º 93 RUS19900108 NEUSTROEV Vasilii LOKOSPHINX (RUS) m.t. 00 40 0
41º 123 POR19911010 ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) m.t. 00 41 0
42º 11 ESP19800107 ARROYO DURAN David * E CAJA RURAL – SEGUROS RGA (ESP) m.t. 00 42 0
43º 26 AUS19910823 PHELAN Adam DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) m.t. 00 43 0
44º 133 ESP19920606 GONZALEZ SALAS Mario * E SPORTING/TAVIRA (POR) m.t. 00 44 0
45º 126 POR19931216 BARBIO Antonio EFAPEL (POR) m.t. 00 45 0
46º 73 COL19910728 PARRA Hernán MANZANA POSTOBON TEAM (COL) m.t. 00 46 0
47º 57 ESP19920913 GONZALEZ Adrian ** EC EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) m.t. 00 47 0
48º 25 AUS19870121 NORRIS Lachlan DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) m.t. 00 48 0
49º 54 ESP19890821 BIZKARRA Mikel * E EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) m.t. 00 49 0
50º 111 POR19830911 MESTRE Ricardo W52 – FC PORTO (POR) m.t. 00 50 0
51º 125 POR19860422 CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) m.t. 00 51 0
52º 43 GER19900915 KOEP Thomas STÖLTING SERVICE GROUP (GER) a 1:28 00 52 0
53º 95 RUS19930315 ZHURAVLEV Vadin LOKOSPHINX (RUS) m.t. 00 53 0
54º 71 COL19921128 SUAZA ARANGO Bernardo MANZANA POSTOBON TEAM (COL) a 1:32 00 54 0
55º 63 ESP19901016 MERINO Igor * E BURGOS BH (ESP) a 1:38 00 55 0
56º 101 ESP19920320 GUERRERO BONILLA Pablo * E RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 1:54 00 56 0
57º 83 MEX19830715 SARABIA DIAZ Ignacio INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) m.t. 00 57 0
58º 85 ESP19910615 MARQUEZ RAIGON Rafael * E INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) a 2:04 00 58 0
59º 146 COL19931111 GARCIA Nestor BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) a 2:56 00 59 0
60º 96 RUS19931105 SAMOLENKOV Artem LOKOSPHINX (RUS) m.t. 00 60 0
61º 74 ESP19920214 GOIKOETXEA Peio * E MANZANA POSTOBON TEAM (COL) m.t. 00 61 0
62º 131 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo SPORTING/TAVIRA (POR) a 4:06 00 62 0
63º 21 NEL19920508 BRAD Evans DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) a 4:15 00 63 0
64º 55 ESP19930111 ESTEVEZ Imanol * E EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) a 4:32 00 64 0
65º 76 COL19940811 SUESCA Marco MANZANA POSTOBON TEAM (COL) m.t. 00 65 0
66º 53 ESP19950919 ARAMBURU Alex* E EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) m.t. 00 66 0
67º 33 GBR19960103 BAYLIS Thomas ONE PRO CYCLING (GBR) a 5:36 00 67 0
68º 114 ESP19860325 ALARCON GARCIA Raul * E W52 – FC PORTO (POR) a 6:31 00 68 0
69º 102 POR19760717 SOUSA Rui Miguel RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t. 00 69 0
70º 67 ESP19940121 LOPEZ Daniel * E BURGOS BH (ESP) m.t. 00 70 0
71º 103 POR19920921 FERREIRA Ricardo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t. 00 71 0
72º 64 ESP19871127 TORRES MUINO Pablo * E BURGOS BH (ESP) m.t. 00 72 0
73º 113 POR19910510 FREITAS Daniel W52 – FC PORTO (POR) m.t. 00 73 0
74º 135 POR19831218 LIVRAMENTO David Da Silva SPORTING/TAVIRA (POR) m.t. 00 74 0
75º 137 POR19791214 SABIDO Hugo SPORTING/TAVIRA (POR) m.t. 00 75 0
76º 143 COL19911009 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) m.t. 00 76 0
77º 136 POR19900222 PEREIRA Valter Filipe SPORTING/TAVIRA (POR) m.t. 00 77 0
78º 52 ESP19911208 TXOPERENA MATXIKOTE Benat * E EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS (ESP) m.t. 00 78 0
79º 37 AUS19871231 VON HOFF Steele ONE PRO CYCLING (GBR) m.t. 00 79 0
80º 22 AUS19911212 JONES Brenton DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) m.t. 00 80 0
81º 44 GER19960813 REUTTER Sven STÖLTING SERVICE GROUP (GER) m.t. 00 81 0
82º 47 GER19951216 TENBROCK Jonas STÖLTING SERVICE GROUP (GER) m.t. 00 82 0
83º 116 ESP19900103 PEREZ MARTIN Juan Ignacio ** EC W52 – FC PORTO (POR) m.t. 00 83 0
84º 144 COL19910726 CHAPARRO Yelson BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) m.t. 00 84 0
85º 27 AUS19920416 SPOKES Samuel DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) m.t. 00 85 0
86º 97 RUS19950517 STRAKHOV Dmitrii LOKOSPHINX (RUS) a 8:35 00 86 0
87º 6 ESP19911023 PEDRERO LOPEZ Antonio * E MOVISTAR TEAM (ESP) a 10:03 00 87 0
88º 3 ESP19920708 ARCAS PENA Jorge * E MOVISTAR TEAM (ESP) m.t. 00 88 0
89º 141 COL19960620 ORTEGA Robinson BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) m.t. 00 89 0
90º 65 ESP19910704 SALAS Ibai * E BURGOS BH (ESP) a 13:03 00 90 0
91º 87 DOM19920304 GARCIA Joel INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) m.t. 00 91 0
92º 66 ESP19920319 SOLE VALL Arnau * E BURGOS BH (ESP) m.t. 00 92 0
93º 82 ESP19820629 SOBRINO MARTINEZ Joaquin * E INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) m.t. 00 93 0
94º 147 COL19960221 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) a 13:38 00 94 0
95º 61 ESP19921106 CUBERO GALVEZ Jorge * E BURGOS BH (ESP) a 14:44 00 95 0
96º 145 COL19940222 RODRIGUEZ Wilson BOYACÁ RAZA DE CAMPEONES (COL) m.t. 00 96 0
97º 35 GBR19791006 HOUSE Kristian ONE PRO CYCLING (GBR) m.t. 00 97 0
98º 23 AUS19941214 LOWNDES Jason DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) m.t. 00 98 0
99º 36 GBR19910403 HUNT Joshua ONE PRO CYCLING (GBR) m.t. 00 99 0
100º 24 USA19910824 GAVIN J. Mannion DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING (AUS) m.t. 00 100 0
101º 46 DEN19900107 QUAADE Rasmus Christian STÖLTING SERVICE GROUP (GER) m.t. 00 101 0
102º 86 DOM19920526 CUETO Juan José E INTEJA-MMR DOMINICAN CYCLING TEAM (DOM) a 15:53 00 102 0