Fot. Sean Robinson/Velofocus

Emma Johansson (Wiggle High5) wygrała drugi etap kobiecego wyścigu w Kraju Basków – Euskal Emakumeen i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Szósta była Paulina Brzeźna (Mat-Atom Team Sobótka), a dwunasta Małgorzta Jasińska (Ale` Cipollini). 

Drugi etap z Etxarri do Urkiola i liczył 109 km, a jego trasa była stosunkowo płaska, choć w końcówce znajdowały się dwa wzniesienia, które okazały się decydujące dla losów etapu.

Najwyżej sklasyfikowaną Polką w “generalce” jest Małgorzata Jasińska – 10. lokata.

Wyniki drugiego etapu: 

1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5 2:51:57
2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:01
3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5 0:00:04
4 Ashleigh Moolman (RSA) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:00:05
5 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:07
6 Paulina Brezezna (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:00:10
7 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:13
8 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies 0:00:15
9 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
10 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
11 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini
12 Malgorzta Jasinska (Pol) Ale’ Cipollini 0:00:17
13 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:19
14 Amber Neben (USA) Bepink
15 Lex Albrecht (Can) Bepink
16 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale’ Cipollini
17 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
18 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi
19 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
20 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
21 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi
22 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
23 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
24 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team
25 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia – Durango 0:00:28
26 Claire Rose (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa
27 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla Pro Cycling Team
28 Jenelle Crooks (Aus) Australia
29 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
30 Dalia Muccioli (Ita) Ale’ Cipollini
31 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:00:33
32 Amanda Spratt (Aus) Australia 0:00:34
33 REIS Daniela Reis (Por) DN-17 Poitou Charentes
34 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
35 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
36 Danielle King (GBr) Wiggle High5
37 Lorena Llamas Garcia (Spa) Spain
38 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
39 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:00:39
40 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek team
41 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
42 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini
43 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa
44 Ana Maria Covrig (Rom) INPA – Bianchi
45 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
46 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
47 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:44
48 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia – Durango
49 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5 0:00:47
50 Tiffany Cromwell (Aus) Australia
51 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia – Durango 0:00:49
52 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
53 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
54 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team
55 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
56 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam
57 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:00:55
58 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla Pro Cycling Team
59 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
60 Marta Lach (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:00:57
61 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
62 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat-Atom Team Sobotka
63 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:01:00
64 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
65 Sara Headley-Clafferty (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:01:02
66 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
67 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla Pro Cycling Team
68 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
69 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia – Durango 0:01:05
70 Anna Trevisi (Ita) Ale’ Cipollini
71 Cristina Martinez Bonafe (Spa) Lointek team
72 Shannon Malseed (Aus) Australia
73 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:08
74 Frederica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:01:11
75 Simona Bortolotti (Ita) Bepink
76 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Spain
77 Astrid Chazal (Fra) DN-17 Poitou Charentes 0:01:23
78 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Spain 0:01:27
79 Claudia Cretti (Ita) INPA – Bianchi 0:01:45
80 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team 0:01:54
81 Emilia Fahlin (Swe) Ale’ Cipollini 0:01:59
82 Claudia Cretti (Ita) INPA – Bianchi
83 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:02:12
84 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink 0:02:14
85 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:02:26
86 Monika Brezezna (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:02:55
87 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team 0:03:01
88 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:03:15
89 Ellen Skerritt (Aus) Ale’ Cipollini
90 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
91 Lucja Pietrzak (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:03:20
92 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:03:25
93 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:03:27
94 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:03:35
95 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:59
96 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
97 Louisa Lobigs (Aus) Australia
98 Jessica Allen (Aus) Australia 0:04:01
99 Sophie Almeida (Fra) DN-17 Poitou Charentes
100 Iurani Blanco Calbet (Spa) Spain 0:04:05
101 Ilaria Bonomi (Ita) Bepink 0:04:11
102 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
103 Ziortza Isasi Cristobal (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:04:13
104 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:04:43
105 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling 0:05:25
106 Catiuscia Grillo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:33
107 Lorena Ordinana Perez (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:06:08
108 Steffi Jamoneau (Fra) DN-17 Poitou Charentes 0:06:28
109 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:06:33
110 Laura Mendez Garcia (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:06:36
111 Mireia Orengo Llacer (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:06:58
112 Ana Usaiaga Balerdi (Spa) Spain 0:07:38
113 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Spain
114 Desiree Duarte Castro (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:10:03
115 Paula Sanmartin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak
116 Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:10:10
117 Olatz Agorria Etxebarria (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:10:14
118 Julia Rodruguez Martin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:13:31
119 Ilda Carina Pinheiro Dal Silvia (Por) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:17:41
120 Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:17:43
121 Esther Munzo (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:17:57

Klasyfikacja generalna:

1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5 4:54:25
2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:20
3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5 0:00:24
4 Ashleigh Moolman (RSA) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:00:26
5 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:00:29
6 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:40
7 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:42
8 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini 0:00:46
9 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
10 Malgorzta Jasinska (Pol) Ale’ Cipollini 0:00:55
11 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:57
12 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale’ Cipollini 0:00:58
13 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
14 Danielle King (GBr) Wiggle High5
15 Amanda Spratt (Aus) Australia 0:01:04
16 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam 0:01:13
17 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:01:15
18 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5 0:01:17
19 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam
20 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:01:50
21 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:01:54
22 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
23 Jenelle Crooks (Aus) Australia 0:01:57
24 Paulina Brezezna (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:01:59
25 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek team 0:02:22
26 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:02:26
27 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5 0:02:30
28 Ana Maria Covrig (Rom) INPA – Bianchi
29 Claire Rose (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa
30 Lorena Llamas Garcia (Spa) Spain 0:02:41
31 Amber Neben (USA) Bepink 0:02:47
32 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:03:05
33 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek 0:03:07
34 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:25
35 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia – Durango 0:03:33
36 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:03:44
37 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team 0:03:50
38 Tiffany Cromwell (Aus) Australia 0:03:54
39 REIS Daniela Reis (Por) DN-17 Poitou Charentes 0:03:57
40 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:04:00
41 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
42 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:02
43 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:05
44 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team 0:04:10
45 Lex Albrecht (Can) Bepink 0:04:16
46 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini 0:04:21
47 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:22
48 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia – Durango 0:04:24
49 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
50 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:25
51 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö
52 Emilia Fahlin (Swe) Ale’ Cipollini 0:04:26
53 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:04:29
54 Anna Trevisi (Ita) Ale’ Cipollini 0:04:36
55 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
56 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team 0:04:41
57 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia – Durango 0:04:43
58 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies 0:04:50
59 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:51
60 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek 0:04:52
61 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team 0:04:53
62 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek 0:04:55
63 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink 0:04:57
64 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa
65 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Spain 0:05:02
66 Dalia Muccioli (Ita) Ale’ Cipollini 0:05:23
67 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:05:44
68 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team 0:05:51
69 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:54
70 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:05:59
71 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:06:04
72 Jessie Daams (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:06:06
73 Monika Brezezna (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:06:54
74 Sara Headley-Clafferty (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:07:25
75 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:07:29
76 Marta Lach (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:07:31
77 Shannon Malseed (Aus) Australia 0:07:36
78 Simona Bortolotti (Ita) Bepink 0:08:01
79 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling 0:08:59
80 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:09:50
81 Louisa Lobigs (Aus) Australia 0:10:26
82 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia – Durango 0:11:38
83 Frederica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:11:39
84 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:11:40
85 Astrid Chazal (Fra) DN-17 Poitou Charentes 0:11:54
86 Claudia Cretti (Ita) INPA – Bianchi 0:12:00
87 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Spain 0:12:08
88 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink 0:12:40
89 Cristina Martinez Bonafe (Spa) Lointek team 0:12:54
90 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:13:13
91 Ellen Skerritt (Aus) Ale’ Cipollini 0:13:27
92 Claudia Cretti (Ita) INPA – Bianchi 0:13:36
93 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team 0:13:43
94 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:13:48
95 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition Pro Cycling p/b Club La Santa 0:13:51
96 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:14:35
97 Jessica Allen (Aus) Australia 0:14:37
98 Lucja Pietrzak (Pol) Mat-Atom Team Sobotka 0:14:58
99 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:15:15
100 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek 0:15:24
101 Iurani Blanco Calbet (Spa) Spain 0:15:39
102 Sophie Almeida (Fra) DN-17 Poitou Charentes 0:15:43
103 Ziortza Isasi Cristobal (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:15:49
104 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:15:59
105 Ilaria Bonomi (Ita) Bepink 0:16:40
106 Catiuscia Grillo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:17:42
107 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) Spain 0:17:46
108 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla Pro Cycling Team 0:17:53
109 Laura Mendez Garcia (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:18:28
110 Ana Usaiaga Balerdi (Spa) Spain 0:19:04
111 Lorena Ordinana Perez (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:19:38
112 Paula Sanmartin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:21:54
113 Desiree Duarte Castro (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:22:03
114 Olatz Agorria Etxebarria (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:22:06
115 Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:22:46
116 Steffi Jamoneau (Fra) DN-17 Poitou Charentes 0:24:06
117 Mireia Orengo Llacer (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:24:33
118 Ilda Carina Pinheiro Dal Silvia (Por) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:30:11
119 Esther Munzo (Spa) BZK Emakumeen Bira – Smurfit Kappa 0:30:29
120 Julia Rodruguez Martin (Spa) Bio Racer Elkar-Kirolak 0:31:36
121 Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:36:12