fot. Tinkoff-Saxo

Druga część sezonu upłynie pod znakiem poszukiwań nowego sponsora dla grupy Rafała Majki i Petera Sagana. To pod jakim szyldem będzie się ścigać Polak i mistrz świata w przyszłym roku okaże się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Obecny właściciel, a więc Oleg Tinkov, wycofuje się ze sponsorowania drużyny po tym sezonie. Rosjanin odkupił grupę od Bjarne Riisa, a następnie wyrzucił z niej współtwórcę duńskiej ekipy. Za poszukiwania nowego sponsora jest odpowiedzialny Stefano Feltrin.

“Pracujemy nad zapewnieniem sponsoringu na rok 2017 i dalsze lata. Jeśli nam się wszystko uda – ogłosimy to. Tinkoff Bank wycofuje się z wspierania naszej grupy wiec nie mamy innego wyjścia. Realistycznym “deadline’em” jest koniec sezonu, ale pierwszym ważnym punktem będzie końcówka Giro d’Italia. Wtedy zobaczymy gdzie obecnie się znajdujemy i porozmawiamy z każdym w grupie na temat tego co zamierza robić dalej. Później chcemy już mieć wszystko poukładane.” -tłumaczył Feltrin portalowi Cyclingnews.

Krążyły pogłoski, że odkupieniem grupy od Tinkova będzie zainteresowany Riis, ale Duńczyk jest łączony z nowym projektem kolarskim z Bahrajnu, gdzie również miałby trafić Vincenzo Nibali. Feltrin odmówił odrzucania jakiegokolwiek scenariusza, ale zaznaczył, że Riis nie kontaktował się z nikim z grupy od czasu sprzedaży jej Rosjaninowi.

“W tym świecie wszystko jest możliwe. Oleg Tinkov powiedział, że kończy sponsorowanie naszej grupy, a jeśli trafi się ktoś, kto będzie miał wystarczająco pieniędzy… Nie zamykamy drzwi przed nikim. Wszystko jest jeszcze możliwe. Naszym celem jest znalezienie sponsora tytularnego i jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby go zdobyć na następny rok. -opowiadał dyrektor generalny Tinkoff.

Feltrin podkreślił, że ważne jest, aby zainteresować sponsora przed ostatecznym wprowadzeniem reform sugerowanych przez UCI, jednak najważniejsze jest pozyskanie takiego budżetu, który pozwoli utrzymać obecny skład i sztab.

“Wiele zależy od tego jakie cele będzie miał potencjalny sponsor. Najpierw musimy mieć jednak projekt naszych działań i zapewnić na to pieniądze. Nie da się zrobić tego inaczej. Mogę powiedzieć, że chcę drużyny, która będzie walczyć z Team Sky, bo wiem jaki mają budżet, ale żeby rywalizować z nimi musimy mieć takie same fundusze. Jeśli chcesz być po prostu grupą World Tour to też są potrzebne konkretne pieniądze.” – zakończył Feltrin.