Fot. Piotr Kozłowski / naszosie.pl

W środowe przedpołudnie, w Centrum Olimpijskim w Warszawie, odbyła się oficjalna prezentacja zawodowej grupy Verva Activejet Team.

Galeria zdjęć > tutaj

Prezentację poprowadził Maciej Kurzajewski – dziennikarz Telewizji Polskiej. Po krótkim wprowadzeniu, przy dźwiękach głośnej muzyki, kolarze pojedynczo wjeżdżali na scenę. Po przedstawieniu każdego z szesnastu zawodników, był czas na rozmowę.

Mam być mentorem dla młodych kolarzy, będę się dzielił swoim doświadczeniem – rozpoczął lider zespołu Łukasz Bodnar. Muszę zadbać o to aby młodzież, która tu siedzi, za kilka lat mogła godnie zastąpić takich kolarzy jak Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka – dodał.

Naszym głównym celem na ten rok nie tylko moim, ale całej ekipy będzie Tour de Pologne – powiedział Kamil Gradek. Cieszę się, że dołączył do nas Orlen, bo dzięki temu mogliśmy zrobić krok do przodu. 

Paweł Franczak jak zawsze tryskał humorem. Na pytanie Macieja Kurzajewskiego, iż porównywany jest do Michała Kwiatkowskiego i Petera Sagana odpowiedział:

Myślę, że mogą się ode mnie jeszcze sporo nauczyć. A tak poważnie to bardzo cenię tych zawodników – powiedział “Franek”.

Po przedstawieniu kolarzy rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym wzięli udział m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński, prezes PKOl-u Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul, a także prezes Activejet Piotr Bieliński oraz Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ekipy.

W mojej młodości, szczególnie w maju, każdy z nas chciał być Szurkowskim, Szozdą czy Mytnikiem – powiedział Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen. Kolarstwo to piękna dyscyplina sportu, niezwykle ciężka. Czempioni gospodarczy powinni wspierać sport. Dzięki temu będziemy mieli czempionów sportowych.

Chciałbym abyśmy byli dumni z tej grupy, abyśmy wszyscy Polacy byli dumni z kolarzy, żeby byli oni powszechnie rozpoznawali, ale też żeby zostali u nas i nie musieli jeździć w grupach zagranicznych. 

Orlen będzie tam gdzie będą wysokie emocje sportowe i tam gdzie będą sympatie kibiców – zakończył.

Z kolei dyrektor sportowy Verva Activejet Team Piotr Kosmala powiedział:

Grupy kolarskie prowadzę od wielu lat. Cieszę się, że dzięki sponsorom, możemy stworzyć ekipę na najwyższym światowym poziomie. Naszym kolarzom nie brakuje niczego, teraz spokojne i powoli mamy czas aby budować ekipę. Moją ambicją jest start w Tour de France.

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul bardzo wierzy w drużynę w czerwono-białych strojach:

Polacy mają obowiązek posiadania dobrych kolarzy, skoro pięć milionów z nas jeździ na rowerach, to kolarstwo powinno być sportem narodowym. Zacieram ręce i czekam na rywalizację kolarzy. Cieszę się, że Verva Activejet to mieszanka młodości i doświadczenia. Wierzę w tę drużynę, dajmy jej trochę czasu, a jestem przekonany że wyniki będą i to także na najwyższym poziomie.

Podczas prezentacji dyrektor Hamburg Cyclassics uroczyście przekazał symboliczną “dzika kartę” na niemiecki wyścig World Tour. Podobnie Adam Siluta, dyrektor marketingu Lang Team wręczył zaproszenie na tegoroczne Tour de Pologne.

Ekipie życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za realizację założonych celów.

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments