fot. tourdesuisse.ch

Organizatorzy szwajcarskiego wyścigu przyznali cztery dzikie karty. Dwie z nich trafiły do polskich ekip!

Na trasie Tour de Suisse zamelduje się 18 ekip World Tour i cztery drużyny ProContinental. W każdej z nich wystartuje 8 kolarzy, co w sumie daje 176-osobowy peleton. Co ciekawe, z dzikimi kartami wystartuje jedna drużyna szwajcarska – Team Roth, jedna holenderska – Rompoot Oranje i aż 2 polskie – CCC Sprandi Polkowice oraz Verva ActiveJet Team!

Dla Pomarańczowych będzie to trzeci występ w Szwajcarii z rzędu. Podopieczni Piotra Wadeckiego w sumie już kilka razy prezentowali się szwajcarskiej publiczności, często zabierając się w ucieczki. Zespół Piotra Kosmali będzie natomiast debiutował w jednym z najważniejszych wyścigów etapowych na świecie. Z pewnością będzie to duża szansa dla jego zawodników, na pokazanie się szerszej grupie fanów.

Tegoroczny Tour de Suisse odbędzie się w dniach 11-19 czerwca, a kilka dni wcześniej odbędzie się prezentacja drużyn i konferencja prasowa.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

Czy telewizja Polsat już całkowicie wypięła się na swoich niedawnych faworytów i nie będzie już wcale transmitować wyścigów z udziałem pomarańczowych? Przecież te mordobicia wytatuowanych jak pensjonariusze ZK Sztum przystojniaków z zakazanymi licami w dodatku przez pay per view to chyba nie jest propagowanie sportu dla zdrowia? Komuś z zarządu Polsatu coś się chyba popimpało …