Team Tinkoff / Graham Watson/BettiniPhoto©2016

Polski kolarz w przeszłości osiągał znakomite wyniki w belgijskim wyścigu i został wynagrodzony pozycją lidera drużyny.

Trzydniowy, ale czteroetapowy wyścig rozegra się w od 29 do 31 marca. Ostatniego dnia odbędzie się też jazda indywidualna na czas, w której „Bodi” będzie jednym z głównych faworytów.

Maciej Bodnar w 2014 roku wygrał ten etap, a dwa lata wcześniej był trzeci w klasyfikacji generalnej. Teraz ponownie stanie na starcie w De Panne i powalczy o pobicie swojego rekordu. Skład Tinkoff to mieszanka doświadczenia z młodością. Obok Polaka na starcie staną Pavel Brutt, Nikolay Trusov oraz Michael Kolar, Juraj Sagan i Erik Baska.

Mamy tylko sześciu kolarzy w De Panne, więc wsparcie będzie ogarniczone, ale naszym głównym celem będzie wspieranie Macieja Bodnara w walce o klasyfikację generalną. Z mniejszą liczbą kolarzy niż w innych ekipach będziemy musieli się trochę napracować, żeby się upewnić, że przy ewentualnym rozerwaniu peletonu Maciej jest na czele. – powiedział dyrektor sportowy Tinkoff Tristan Hoffman

Trasa tegorocznego wyścigu jest bardzo ciężka, o czym pisaliśmy już w lutym. Do pokonania będą liczne podjazdy i bruki.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułZwiązek Kolarzy Zawodowych chce większego bezpieczeństwa na wyścigach
Następny artykułPomarańczowe światło ostrzegawcze
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments