Volta Ciclista a Catalunya / voltacatalunya.cat

Francuz był najszybszy na drugim etapie katalońskiego wyścigu i pozostał liderem. W ucieczkę dnia załapał się Kamil Gradek (VERVA Activejet)!

We wtorek kolarze mieli do przejechania 178.7km po raczej płaskim terenie.

etap2

W ucieczkę dnia załapało się czterech kolarzy: Kamil Gradek (VERVA Activejet), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Maxime Bouet (Etixx-Quickstep) oraz Boris Dron (Wanty-Groupe Gobert). Ich przewaga maksymalnie wzrosła do 3 minut.

Harcownicy ustępowali peletonowi w trzech momentach – Dron 32km przed metą, Gradek i Bouet 26km przed finiszem, a De Gendt kolejne 12km dalej.

Do samego końca byliśmy świadkami pojedynku sprinterskich pociągów. Najszybszy był lider wyścigu Nacer Bouhanni (Cofidis)! Na dziewiątym miejscu przyjechał Paweł Franczak (VERVA ActiveJet)!

Wyniki etapu:

1º 192 BOUHANNI, Nacer COFIDIS SOLUT. CREDIT 04:39:10 10 ”
2º 44 MEERSMAN, Gianni ETIXX – QUICK STEP 0 6 ”
3º 2 GILBERT, Philippe BMC RACING TEAM 0 4 ”
4º 23 TCATEVICH, Aleksei TEAM KATUSHA 0
5º 183 BARBERO, Carlos CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
6º 126 REIJNEN, Kiel TREK SEGAFREDO 0
7º 231 GASPAROTTO, Enrico WANTY-GROUPE GOBERT 0
8º 164 VAN GENECHTEN, Jonas IAM CYCLING 0
9º 222 FRANCZAK, Pawel VERVA ACTIVEJET PRO C. 0
10º 141 REZA, Kévin FDJ 0
11º 22 ZAKARIN, Ilnur ELI TEAM KATUSHA 0
12º 83 VAN DER SANDE, Tosh ELI LOTTO SOUDAL 0
13º 72 IMPEY, Daryl ELI ORICA GreenEDGE 0
14º 188 PRADES, Eduard ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
15º 31 FROOME, Christopher ELI TEAM SKY 0
16º 32 THOMAS, Geraint ELI TEAM SKY 0
17º 111 CIMOLAI, Davide ELI LAMPRE – MERIDA 0
18º 34 SWIFT, Ben ELI TEAM SKY 0
19º 35 POELS, Wouter ELI TEAM SKY 0
20º 11 QUINTANA, Nairo ELI MOVISTAR TEAM 0
21º 41 MARTIN, Daniel ELI ETIXX – QUICK STEP 0
22º 102 BARDET, Romain ELI AG2R LA MONDIALE 0
23º 61 CONTADOR, Alberto ELI TINKOFF 0
24º 131 GESINK, Robert ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
25º 198 SOUPE, Geoffrey ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT 0
26º 8 BOOKWALTER, Brent ELI BMC RACING TEAM 0
27º 214 LAMMERTINK, Maurits ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
28º 151 URAN, Rigoberto ELI CANNONDALE PRO C.T. 0
29º 56 MALACARNE, Davide ELI ASTANA PRO TEAM 0
30º 174 KUDUS, Merhawi JOV DIMENSION DATA 0
31º 74 GERRANS, Simon ELI ORICA GreenEDGE 0
32º 146 MANZIN, Lorenzo JOV FDJ 0
33º 7 SANCHEZ, Samuel ELI BMC RACING TEAM 0
34º 228 SIMON, Jordi ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. 0
35º 115 GRMAY, Tsgabu G. JOV LAMPRE – MERIDA 0
36º 204 GROBSCHARTNER, Felix JOV CCC SPRANDI POLKOWICE 0
37º 14 ERVITI, Imanol ELI MOVISTAR TEAM 0
38º 154 CARDOSO, Andre ELI CANNONDALE PRO C.T. 0
39º 93 ARNDT, Nikias JOV TEAM GIANT-ALPECIN 0
40º 4 VAN GARDEREN, Tejay ELI BMC RACING TEAM 0
41º 16 MORENO, Javier ELI MOVISTAR TEAM 0
42º 17 QUINTANA, Dayer JOV MOVISTAR TEAM 0
43º 182 ARROYO, David ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
44º 221 CIESLIK, Pawel ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. 0
45º 48 DE LA CRUZ, David ELI ETIXX – QUICK STEP 0
46º 51 ARU, Fabio ELI ASTANA PRO TEAM 0
47º 162 ELMIGER, Martin ELI IAM CYCLING 0
48º 1 PORTE, Richie ELI BMC RACING TEAM 0
49º 201 REBELLIN, Davide ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
50º 81 DE CLERCQ, Bart ELI LOTTO SOUDAL 0
51º 237 MINNAARD, Marinus C. ELI WANTY-GROUPE GOBERT 0
52º 77 HAIG, Jack JOV ORICA GreenEDGE 0
53º 94 FRÖHLINGER, Johannes ELI TEAM GIANT-ALPECIN 0
54º 68 ROVNY, Ivan ELI TINKOFF 0
55º 47 VAKOC, Petr JOV ETIXX – QUICK STEP 0
56º 195 MOLARD, Rudy ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT 0
57º 216 VAN DER LIJKE, Nick JOV ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
58º 97 PREIDLER, Georg ELI TEAM GIANT-ALPECIN 0
59º 12 FERNANDEZ, Ruben JOV MOVISTAR TEAM 0
c 60º 28 LOSADA, Alberto ELI TEAM KATUSHA 0
61º 71 CHAVES, Jhoan Esteban ELI ORICA GreenEDGE 0
62º 88 VERVAEKE, Louis JOV LOTTO SOUDAL 0
63º 163 PANTANO, Jarlinson ELI IAM CYCLING 0
64º 116 MEINTJES, Louis JOV LAMPRE – MERIDA 0
65º 157 HOWES, Alex ELI CANNONDALE PRO C.T. 0
66º 95 LUDVIGSSON, Tobias JOV TEAM GIANT-ALPECIN 0
67º 106 GASTAUER, Ben ELI AG2R LA MONDIALE 0
68º 43 BOUET, Maxime ELI ETIXX – QUICK STEP 0
69º 167 WYSS, Marcel ELI IAM CYCLING 0
70º 153 FORMOLO, Davide JOV CANNONDALE PRO C.T. 0
71º 103 CHEREL, Mikael ELI AG2R LA MONDIALE 0
72º 202 DE LA PARTE, Víctor ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
73º 67 POLJANSKI, Pawel ELI TINKOFF 0
74º 158 WOODS, Michael ELI CANNONDALE PRO C.T. 0
75º 177 SIUTSOU, Kanstantsin ELI DIMENSION DATA 0
76º 133 KRUIJSWIJK, Steven ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
77º 92 BARGUIL, Warren JOV TEAM GIANT-ALPECIN 0
78º 165 CLEMENT, Stef ELI IAM CYCLING 0
79º 6 ATAPUMA, Darwin ELI BMC RACING TEAM 0
80º 225 KOCH, Jonas JOV VERVA ACTIVEJET PRO C. 0
81º 161 FRANK, Mathias ELI IAM CYCLING 0
82º 168 ZAUGG, Oliver ELI IAM CYCLING 0
83º 107 DOMONT, Axel ELI AG2R LA MONDIALE 0
84º 82 VALLS, Rafael ELI LOTTO SOUDAL 0
85º 25 KOCHETKOV, Pavel ELI TEAM KATUSHA 0
86º 127 STETINA, Peter ELI TREK SEGAFREDO 0
87º 42 VERONA, Carlos JOV ETIXX – QUICK STEP 0
88º 46 ALAPHILIPPE, Julian JOV ETIXX – QUICK STEP 0
89º 171 ANTON, Igor ELI DIMENSION DATA 0
90º 21 RODRIGUEZ, Joaquin ELI TEAM KATUSHA 0
91º 211 DUYN, Huub ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
92º 218 WEENING, Pieter ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
93º 52 LOPEZ, Miguel A. JOV ASTANA PRO TEAM 0
94º 224 HNIK, Karel JOV VERVA ACTIVEJET PRO C. 0
95º 101 POZZOVIVO, Domenico ELI AG2R LA MONDIALE 0
96º 24 TAARAMAE, Rein ELI TEAM KATUSHA 0
97º 112 POLANC, Jan JOV LAMPRE – MERIDA 0
98º 187 PARDILLA, Sergio ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
99º 234 DEGAND, Thomas ELI WANTY-GROUPE GOBERT 0
100º 33 NIEVE, Mikel ELI TEAM SKY 0
101º 45 DE PLUS, Laurens JOV ETIXX – QUICK STEP 0
102º 53 KANGERT, Tanel ELI ASTANA PRO TEAM 0
103º 122 ZUBELDIA, Haimar ELI TREK SEGAFREDO 0
104º 143 COURTEILLE, Arnaud ELI FDJ 0
105º 87 MARCZYNSKI, Tomasz ELI LOTTO SOUDAL 0
106º 5 HERMANS, Ben ELI BMC RACING TEAM 0
107º 186 MOLINA, Antonio JOV CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
108º 217 VAN EMPEL, Etienne JOV ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
109º 78 TXURRUKA, Amets ELI ORICA GreenEDGE 0
110º 166 WARBASSE, Lawrence ELI IAM CYCLING 0
111º 184 CARTHY, Hugh JOV CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
112º 54 TIRALONGO, Paolo ELI ASTANA PRO TEAM 0
113º 27 VOROBYEV, Anton ELI TEAM KATUSHA 0
114º 37 KIRYIENKA, Vasil ELI TEAM SKY 0
115º 104 BONNAFOND, Guillaume ELI AG2R LA MONDIALE 0
116º 215 TOLHOEK, Antwan JOV ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
117º 124 ALAFACI, Eugenio ELI TREK SEGAFREDO 0
118º 105 DUPONT, Hubert ELI AG2R LA MONDIALE 0
119º 235 VEUCHELEN, Frederik ELI WANTY-GROUPE GOBERT 0
120º 137 ROGLIC, Primo� ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
121º 138 VERMEULEN, Alexey JOV TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
122º 155 BROWN, Nathan JOV CANNONDALE PRO C.T. 0
123º 227 STACHOWIAK, Adam ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. 0
124º 196 NAVARRO, Daniel ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT 0
125º 114 DURASEK, Kristijan ELI LAMPRE – MERIDA 0
126º 156 DOMBROWSKI, Joseph L.JOV CANNONDALE PRO C.T. 0
127º 144 LECUISINIER, Pierre-h. JOV FDJ 0
128º 108 MINARD, Sébastien ELI AG2R LA MONDIALE 0
129º 238 THURAU, Bjorn ELI WANTY-GROUPE GOBERT 0
130º 76 MEIER, Christian ELI ORICA GreenEDGE 0
131º 13 ANACONA, Winner ELI MOVISTAR TEAM 0
132º 98 TEN DAM, Laurens ELI TEAM GIANT-ALPECIN 0
133º 63 HANSEN, Jesper ELI TINKOFF 0
134º 145 MAISON, Jérémy JOV FDJ 0
135º 213 HOOGERLAND, Johnny ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
136º 212 HONIG, Reinier ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON 0
137º 185 MAS, Luis ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
138º 206 OWSIAN, Lukasz ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
139º 233 BILLE, Gaetan ELI WANTY-GROUPE GOBERT 0
140º 181 ARAMENDIA, Javier Fco. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA 0
141º 55 CATALDO, Dario ELI ASTANA PRO TEAM 0
142º 26 MAMYKIN, Matvey JOV TEAM KATUSHA 0
143º 125 BERNARD, Julien JOV TREK SEGAFREDO 0
144º 15 HERRADA, José ELI MOVISTAR TEAM 0
145º 18 SOLER, Marc JOV MOVISTAR TEAM 0
146º 65 TOSATTO, Matteo ELI TINKOFF 0
147º 73 PLAZA, Ruben ELI ORICA GreenEDGE 0
148º 57 ZEITS, Andrey ELI ASTANA PRO TEAM 0
149º 134 LINDEMAN, Bertjan ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
150º 203 HIRT, Jan JOV CCC SPRANDI POLKOWICE 0
151º 142 CHAVANEL, Sébastien ELI FDJ 0
152º 96 SKJOSTAD, Sindre JOV TEAM GIANT-ALPECIN 0
153º 62 TROFIMOV, Yury ELI TINKOFF 0
154º 36 ROCHE, Nicolas ELI TEAM SKY 0
155º 85 DE GENDT, Thomas ELI LOTTO SOUDAL 0
156º 205 MROZEK, Mercin ELI CCC SPRANDI POLKOWICE 0
157º 128 ZOIDL, Riccardo ELI TREK SEGAFREDO 0
158º 191 BOZIC, Borut ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT 0
159º 136 KEIZER, Martijn ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
160º 135 BOUWMAN, Koen JOV TEAM LOTTO NL – JUMBO 0
161º 178 VAN ZYL, Johann JOV DIMENSION DATA 0
162º 176 NIYONSHUTI, Adrien ELI DIMENSION DATA 0
163º 194 EDET, Nicolas ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT 0
164º 117 MOHORIC, Matej JOV LAMPRE – MERIDA a 30
165º 75 HOWSON, Damien JOV ORICA GreenEDGE a 36
166º 38 BOSWELL, Ian JOV TEAM SKY a 36
167º 207 SZMYD, Sylvester ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 36
168º 193 HARDY, Romain ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 39
169º 66 PETROV, Evgeny ELI TINKOFF a 43
170º 113  KOSHEVOY, Ilia JOV LAMPRE – MERIDA a 43
171º 84 ARMEE, Sander ELI LOTTO SOUDAL a 43
172º 64 HERNANDEZ, Jesus ELI TINKOFF a 43
173º 147 PINEAU, Cédric ELI FDJ a 43
174º 232 BAUGNIES, Jérôme ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 43
175º 208 TACIAK, Mateusz ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 43
176º 152 KING, Benjamin ELI CANNONDALE PRO C.T. a 43
177º 226 POLNICKY, Jiri ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 43
178º 91 DUMOULIN, Tom ELI TEAM GIANT-ALPECIN a 43
179º 148 VAUGRENARD, Benoît ELI FDJ a 43
180º 175 MEYER, Cameron ELI DIMENSION DATA a 43
181º 118 BONO, Matteo ELI LAMPRE – MERIDA a 43
182º 172 EISEL, Bernhard ELI DIMENSION DATA a 52
183º 236 DRON, Boris ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 01:28
184º 121 HESJEDAL, Ryder ELI TREK SEGAFREDO a 01:53
185º 197 ROSSETTO, Stéphane ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 04:12
186º 123 ARREDONDO, Julian D. ELI TREK SEGAFREDO a 04:14
187º 223 GRADEK, Kamil ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 04:26
188º 173 FRAILE, Omar ELI DIMENSION DATA a 05:21
Nie wystartował:
1 3 DENNIS, Rohan AUS BMC RACING TEAM

Klasyfikacja generalna:

1º 192 BOUHANNI, Nacer COFIDIS SOLUT. CREDIT 09:07:41
2º 34 SWIFT, Ben TEAM SKY a 14
3º 85 DE GENDT, Thomas LOTTO SOUDAL a 14
4º 72 IMPEY, Daryl ORICA GreenEDGE a 16
5º 2 GILBERT, Philippe BMC RACING TEAM a 16
6º 43 BOUET, Maxime ETIXX – QUICK STEP a 16
7º 88 VERVAEKE, Louis LOTTO SOUDAL a 17
8º 16 MORENO, Javier MOVISTAR TEAM a 18
9º 12 FERNANDEZ, Ruben MOVISTAR TEAM a 19
10º 23 TCATEVICH, Aleksei TEAM KATUSHA a 20
11º 183 BARBERO, Carlos JOV CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 20
12º 231 GASPAROTTO, Enrico ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 20
13º 126 REIJNEN, Kiel ELI TREK SEGAFREDO a 20
14º 141 REZA, Kévin ELI FDJ a 20
15º 188 PRADES, Eduard ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 20
16º 41 MARTIN, Daniel ELI ETIXX – QUICK STEP a 20
17º 228 SIMON, Jordi ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 20
18º 102 BARDET, Romain ELI AG2R LA MONDIALE a 20
19º 32 THOMAS, Geraint ELI TEAM SKY a 20
20º 31 FROOME, Christopher ELI TEAM SKY a 20
21º 35 POELS, Wouter ELI TEAM SKY a 20
22º 214 LAMMERTINK, Maurits ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 20
23º 22 ZAKARIN, Ilnur ELI TEAM KATUSHA a 20
24º 131 GESINK, Robert ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO a 20
25º 61 CONTADOR, Alberto ELI TINKOFF a 20
26º 204 GROBSCHARTNER, Felix JOV CCC SPRANDI POLKOWICE a 20
27º 201 REBELLIN, Davide ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 20
28º 97 PREIDLER, Georg ELI TEAM GIANT-ALPECIN a 20
29º 68 ROVNY, Ivan ELI TINKOFF a 20
30º 216 VAN DER LIJKE, Nick JOV ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 20
31º 74 GERRANS, Simon ELI ORICA GreenEDGE a 20
32º 47 VAKOC, Petr JOV ETIXX – QUICK STEP a 20
33º 163 PANTANO, Jarlinson ELI IAM CYCLING a 20
34º 8 BOOKWALTER, Brent ELI BMC RACING TEAM a 20
35º 95 LUDVIGSSON, Tobias JOV TEAM GIANT-ALPECIN a 20
36º 151 URAN, Rigoberto ELI CANNONDALE PRO C.T. a 20
37º 48 DE LA CRUZ, David ELI ETIXX – QUICK STEP a 20
38º 11 QUINTANA, Nairo ELI MOVISTAR TEAM a 20
39º 174 KUDUS, Merhawi JOV DIMENSION DATA a 20
40º 157 HOWES, Alex ELI CANNONDALE PRO C.T. a 20
41º 4 VAN GARDEREN, Tejay ELI BMC RACING TEAM a 20
42º 154 CARDOSO, Andre ELI CANNONDALE PRO C.T. a 20
43º 92 BARGUIL, Warren JOV TEAM GIANT-ALPECIN a 20
44º 177 SIUTSOU, Kanstantsin ELI DIMENSION DATA a 20
45º 1 PORTE, Richie ELI BMC RACING TEAM a 20
46º 237 MINNAARD, Marinus C. ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 20
47º 198 SOUPE, Geoffrey ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 20
48º 161 FRANK, Mathias ELI IAM CYCLING a 20
49º 17 QUINTANA, Dayer JOV MOVISTAR TEAM a 20
50º 81 DE CLERCQ, Bart ELI LOTTO SOUDAL a 20
51º 103 CHEREL, Mikael ELI AG2R LA MONDIALE a 20
52º 165 CLEMENT, Stef ELI IAM CYCLING a 20
53º 153 FORMOLO, Davide JOV CANNONDALE PRO C.T. a 20
54º 51  ARU, Fabio ELI ASTANA PRO TEAM a 20
55º 7  SANCHEZ, Samuel ELI BMC RACING TEAM a 20
56º 167 WYSS, Marcel ELI IAM CYCLING a 20
57º 166 WARBASSE, Lawrence ELI IAM CYCLING a 20
58º 116 MEINTJES, Louis JOV LAMPRE – MERIDA a 20
59º 5 HERMANS, Ben ELI BMC RACING TEAM a 20
60º 67 POLJANSKI, Pawel ELI TINKOFF a 20
61º 46 ALAPHILIPPE, Julian JOV ETIXX – QUICK STEP a 20
62º 45 DE PLUS, Laurens JOV ETIXX – QUICK STEP a 20
63º 115 GRMAY, Tsgabu G. JOV LAMPRE – MERIDA a 20
64º 82 VALLS, Rafael ELI LOTTO SOUDAL a 20
65º 202 DE LA PARTE, Víctor ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 20
66º 195  MOLARD, Rudy ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 20
67º 122 ZUBELDIA, Haimar ELI TREK SEGAFREDO a 20
68º 56 MALACARNE, Davide ELI ASTANA PRO TEAM a 20
69º 158 WOODS, Michael ELI CANNONDALE PRO C.T. a 20
70º 14 ERVITI, Imanol ELI MOVISTAR TEAM a 20
71º 54 TIRALONGO, Paolo ELI ASTANA PRO TEAM a 20
72º 71 CHAVES, Jhoan Esteban ELI ORICA GreenEDGE a 20
73º 25 KOCHETKOV, Pavel ELI TEAM KATUSHA a 20
74º 21 RODRIGUEZ, Joaquin ELI TEAM KATUSHA a 20
75º 184 CARTHY, Hugh JOV CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 20
76º 77 HAIG, Jack JOV ORICA GreenEDGE a 20
77º 6 ATAPUMA, Darwin ELI BMC RACING TEAM a 20
78º 171 ANTON, Igor ELI DIMENSION DATA a 20
79º 33 NIEVE, Mikel ELI TEAM SKY a 20
80º 182  ARROYO, David ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 20
81º 106 GASTAUER, Ben ELI AG2R LA MONDIALE a 20
82º 133 KRUIJSWIJK, Steven ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO a 20
83º 127 STETINA, Peter ELI TREK SEGAFREDO a 20
84º 101  POZZOVIVO, Domenico ELI AG2R LA MONDIALE a 20
85º 233 BILLE, Gaetan ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 20
86º 28 LOSADA, Alberto ELI TEAM KATUSHA a 20
87º 234 DEGAND, Thomas ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 20
88º 168 ZAUGG, Oliver ELI IAM CYCLING a 20
89º 55 CATALDO, Dario ELI ASTANA PRO TEAM a 20
90º 53 KANGERT, Tanel ELI ASTANA PRO TEAM a 20
91º 37 KIRYIENKA, Vasil ELI TEAM SKY a 20
92º 136 KEIZER, Martijn ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO a 20
93º 186 MOLINA, Antonio JOV CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 20
94º 98 TEN DAM, Laurens ELI TEAM GIANT-ALPECIN a 20
95º 42 VERONA, Carlos JOV ETIXX – QUICK STEP a 20
96º 87 MARCZYNSKI, Tomasz ELI LOTTO SOUDAL a 20
97º 137 ROGLIC, Primo� ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO a 20
98º 114 DURASEK, Kristijan ELI LAMPRE – MERIDA a 20
99º 187 PARDILLA, Sergio ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 20
100º 218 WEENING, Pieter ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 20
101º 24 TAARAMAE, Rein ELI TEAM KATUSHA a 20
102º 107  DOMONT, Axel ELI AG2R LA MONDIALE a 20
103º 104 BONNAFOND, Guillaume ELI AG2R LA MONDIALE a 20
104º 224 HNIK, Karel JOV VERVA ACTIVEJET PRO C. a 20
105º 155 BROWN, Nathan JOV CANNONDALE PRO C.T. a 20
106º 196 NAVARRO, Daniel ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 20
107º 206 OWSIAN, Lukasz ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 20
108º 143  COURTEILLE, Arnaud ELI FDJ a 20
109º 105 DUPONT, Hubert ELI AG2R LA MONDIALE a 20
110º 238 THURAU, Bjorn ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 20
111º 156 DOMBROWSKI, Joseph L.JOV CANNONDALE PRO C.T. a 20
112º 73 PLAZA, Ruben ELI ORICA GreenEDGE a 20
113º 76 MEIER, Christian ELI ORICA GreenEDGE a 20
114º 144 LECUISINIER, Pierre-h. JOV FDJ a 20
115º 36 ROCHE, Nicolas ELI TEAM SKY a 20
116º 13 ANACONA, Winner ELI MOVISTAR TEAM a 20
117º 213 HOOGERLAND, Johnny ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 20
118º 63 HANSEN, Jesper ELI TINKOFF a 20
119º 15 HERRADA, José ELI MOVISTAR TEAM a 20
120º 62 TROFIMOV, Yury ELI TINKOFF a 20
121º 134 LINDEMAN, Bertjan ELI TEAM LOTTO NL – JUMBO a 20
122º 57 ZEITS, Andrey ELI ASTANA PRO TEAM a 20
123º 18 SOLER, Marc JOV MOVISTAR TEAM a 20
124º 194 EDET, Nicolas ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 20
125º 38 BOSWELL, Ian JOV TEAM SKY a 56
126º 193 HARDY, Romain ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 59
127º 175 MEYER, Cameron ELI DIMENSION DATA a 01:02
128º 118 BONO, Matteo ELI LAMPRE – MERIDA a 01:03
129º 123 ARREDONDO, Julian D. ELI TREK SEGAFREDO a 04:34
130º 44  MEERSMAN, Gianni ELI ETIXX – QUICK STEP a 06:57
131º 185 MAS, Luis ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 07:00
132º 164 VAN GENECHTEN, Jonas ELI IAM CYCLING a 07:03
133º 83 VAN DER SANDE, Tosh ELI LOTTO SOUDAL a 07:03
134º 111 CIMOLAI, Davide ELI LAMPRE – MERIDA a 07:03
135º 222 FRANCZAK, Pawel JOV VERVA ACTIVEJET PRO C. a 07:03
136º 162 ELMIGER, Martin ELI IAM CYCLING a 07:03
137º 94 FRÖHLINGER, Johannes ELI TEAM GIANT-ALPECIN a 07:03
138º 221 CIESLIK, Pawel ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 07:03
139º 211 DUYN, Huub ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 07:03
140º 52 LOPEZ, Miguel A. JOV ASTANA PRO TEAM a 07:03
141º 78 TXURRUKA, Amets ELI ORICA GreenEDGE a 07:03
142º 112 POLANC, Jan JOV LAMPRE – MERIDA a 07:03
143º 138 VERMEULEN, Alexey JOV TEAM LOTTO NL – JUMBO a 07:03
144º 27 VOROBYEV, Anton ELI TEAM KATUSHA a 07:03
145º 215 TOLHOEK, Antwan JOV ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 07:03
146º 124 ALAFACI, Eugenio ELI TREK SEGAFREDO a 07:03
147º 235 VEUCHELEN, Frederik ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 07:03
148º 26 MAMYKIN, Matvey JOV TEAM KATUSHA a 07:03
149º 212 HONIG, Reinier ELI ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 07:03
150º 227 STACHOWIAK, Adam ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 07:03
151º 205 MROZEK, Mercin ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 07:03
152º 191 BOZIC, Borut ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 07:03
153º 178 VAN ZYL, Johann JOV DIMENSION DATA a 07:03
154º 65 TOSATTO, Matteo ELI TINKOFF a 07:03
155º 135 BOUWMAN, Koen JOV TEAM LOTTO NL – JUMBO a 07:03
156º 108  MINARD, Sébastien ELI AG2R LA MONDIALE a 07:03
157º 125 BERNARD, Julien JOV TREK SEGAFREDO a 07:03
158º 145 MAISON, Jérémy JOV FDJ a 07:03
159º 96 SKJOSTAD, Sindre JOV TEAM GIANT-ALPECIN a 07:03
160º 128 ZOIDL, Riccardo ELI TREK SEGAFREDO a 07:03
161º 203 HIRT, Jan JOV CCC SPRANDI POLKOWICE a 07:03
162º 75  HOWSON, Damien JOV ORICA GreenEDGE a 07:08
163º 117 MOHORIC, Matej JOV LAMPRE – MERIDA a 07:33
164º 207 SZMYD, Sylvester ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 07:39
165º 152 KING, Benjamin ELI CANNONDALE PRO C.T. a 07:46
166º 113 KOSHEVOY, Ilia JOV LAMPRE – MERIDA a 07:46
167º 64 HERNANDEZ, Jesus ELI TINKOFF a 07:46
168º 84 ARMEE, Sander ELI LOTTO SOUDAL a 07:46
169º 232 BAUGNIES, Jérôme ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 07:46
170º 66 PETROV, Evgeny ELI TINKOFF a 07:46
171º 147 PINEAU, Cédric ELI FDJ a 07:46
172º 226 POLNICKY, Jiri ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 07:46
173º 208 TACIAK, Mateusz ELI CCC SPRANDI POLKOWICE a 07:46
174º 91 DUMOULIN, Tom ELI TEAM GIANT-ALPECIN a 07:46
175º 236 DRON, Boris ELI WANTY-GROUPE GOBERT a 08:29
176º 121 HESJEDAL, Ryder ELI TREK SEGAFREDO a 08:56
177º 197 ROSSETTO, Stéphane ELI COFIDIS SOLUT. CREDIT a 11:15
178º 223 GRADEK, Kamil ELI VERVA ACTIVEJET PRO C. a 11:27
179º 225 KOCH, Jonas JOV VERVA ACTIVEJET PRO C. a 14:13
180º 217 VAN EMPEL, Etienne JOV ROOMPOT-ORANJE PELOTON a 14:13
181º 176 NIYONSHUTI, Adrien ELI DIMENSION DATA a 14:13
182º 172  EISEL, Bernhard ELI DIMENSION DATA a 15:05
183º 146 MANZIN, Lorenzo JOV FDJ a 15:57
184º 93 ARNDT, Nikias JOV TEAM GIANT-ALPECIN a 15:57
185º 181 ARAMENDIA, Javier Fco. ELI CAJA RURAL-SEGUROS RGA a 15:57
186º 148 VAUGRENARD, Benoît ELI FDJ a 16:40
187º 142 CHAVANEL, Sébastien ELI FDJ a 22:30
188º 173 FRAILE, Omar ELI DIMENSION DATA a 27:51