Fot. Twitter

Prudential RideLondon-Surrey 46 ma zachęcać młodych ludzi oraz tych, którzy zaczynają przygodę z kolarstwem do częstszego brania udziału w amatorskich wyścigach. Impreza odbędzie się w niedzielę 31 lipca przy zamkniętym ruchu ulicznym.

Sir Bradley Wiggins, który jest u progu zawodowej kariery angażuje się w ostatnim czasie w szereg aktywności, którym przyświecają cele charytatywne bądź propagowanie kolarstwa. Niedawno zaprezentował kolekcję rowerów dla dzieci, a 18 marca wystąpił w specjalnym odcinku brytyjskiego programu komediowego, z którego dochód został przeznaczony dla najuboższych w Wielkiej Brytanii, a także na całym świecie.

Prudential RideLondon-Surrey 46 wystartuje spod Olimpijskiego Parku Królowej Elżbiety, a meta będzie usytuowana naprzeciwko Pałacu Buckingham.

To jest fantastyczna impreza dla początkujących i młodych. Dystans 46 mil jest wyzwaniem, ale jednocześnie pozwala posmakować ścigania po zamkniętych ulicach. Myślę, że przejechanie się po The Mall będzie dla każdego świetnym przeżyciem. Mam nadzieję, że moja kariera udowodniła, że wszystko jest możliwe, że można dotknąć gwiazd. Chciałbym, aby spuścizna tego, co wydarzyło się w 2012 roku w Londynie trwała, oraz żeby kolarstwo było jeszcze bardziej popularne – powiedział Wiggins.

Wyścig ten będzie towarzyszył zmaganiom zawodowców. Obowiązuje limit piętnastu tysięcy uczestników, można się na niego zapisać za pośrednictwem strony internetowej – koszt udziału to 39 funtów.