Tirreno-Adriatico

Pierwszym liderem został Daniel Oss. CCC Sprandi Polkowice zajęło 16 miejsce, a najlepszym z Polaków jest Maciej Bodnar.

“Drużynówka” otwierająca zmagania w walce o trójząb miała długość 22.7km i była bardzo łatwa technicznie. To pozwoliło rozwijać średnie prędkości sięgające prawie 57km/h.

ttt

Jako pierwsi na starcie pojawili się kolarze Movistaru. Hiszpanie otworzyli zmagania czasem 24:24. Pięć minut później wystartowali kolarze Tinkoff i od razu pobili wynik swoich poprzedników – 24:06. Niestety słabiej pojechali zawodnicy CCC Sprandi Polkowice. Kończący w pięciu “Pomarańczowi” uzyskali 24:59 i po swoim występie zajmowali piąte miejsce.

Wynik Tinkoff o 2 sekundy poprawili kolarze FDJ i zajęli fotele liderów. Z kolei bardzo słabo spisali się zawodnicy Cannondale Pro Cycling – Rigoberto Uran rozpoczyna rywalizację od kraksy i straty ponad dwóch minut – 25:58. Rezultat lepszy od FDJ uzyskali kolarze Etixx-Quickstep. Ta sytuacja zasmuciła Johana Le Bon, który był wirtualnym liderem. Nowym przodownikiem został Gianluca Brambilla.

Niezły wynik, 24:16 uzyskali kolarze Team Sky z Michałem Gołasiem i Michałem Kwiatkowskim w składzie. Podobnie jak w Richmond czas Etixxu poprawiła amerykańska grupa BMC. Tym razem różnica wyniosła zaledwie 2 sekundy, a jako pierwszy linię mety przeciął Daniel Oss. Lotto-Soudal z Tomaszem Marczyńskim straciło do BMC 46 sekund, a Lampre-Merida z Przemysławem Niemcem 1:26.

Rywalizację zakończyli zawodnicy Astany. Kazachowie uzyskali 24:10 i zajęli szóste miejsce.

Wyniki:

  1. BMC 23:55
  2. Etixx-Quickstep 23:57
  3. FDJ 24:04
  4. Tinkoff 24:06
  5. IAM Cycling 24:07
  6. Astana 24:10
  7. Trek-Segafredo 24:12
  8. Team Sky 24:16
  9. Orica-Greenedge 24:20
  10. Movistar 24:24
  11. LottoNL-Jumbo 24:33
  12. Lotto-Soudal 24:41
  13. AG2R La Mondiale 24:45
  14. Katusha 24:54
  15. Dimension Data 24:58
  16. CCC Sprandi Polkowice 24:59
  17. Bora-Argon 18 25:06
  18. Giant-Alpecin 25:18
  19. Lampre-Merida 25:21
  20. Androni-Giocatolli 25:29
  21. Bardiani-CSF 25:36
  22. Caja Rural 25:36
  23. Cannondale 25:58

Klasyfikacja generalna:

1    Daniel OSS    ITA    BMC    23:55
2    Tejay VAN GARDEREN    USA    BMC    0
3    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    0
4    Taylor PHINNEY    USA    BMC    0
5    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    0
6    Damiano CARUSO    ITA    BMC    0
7    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    2
8    Yves LAMPAERT    BEL    EQS    2
9    Bob JUNGELS    LUX    EQS    2
10    Zdenek STYBAR    CZE    EQS    2
11    Tony MARTIN    GER    EQS    2
12    Fernando GAVIRIA RENDON    COL    EQS    2
13    Matteo TRENTIN    ITA    EQS    2
14    Johan LE BON    FRA    FDJ    9
15    Thibaut PINOT    FRA    FDJ    9
16    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    9
17    Sébastien REICHENBACH    SUI    FDJ    9
18    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    9
19    Manuele BOARO    ITA    TNK    11
20    Maciej BODNAR    POL    TNK    11
21    Oscar GATTO    ITA    TNK    11
22    Roman KREUZIGER    CZE    TNK    11
23    Peter SAGAN    SVK    TNK    11
24    Roger KLUGE    GER    IAM    12
25    Reto HOLLENSTEIN    SUI    IAM    12
26    Stef CLEMENT    NED    IAM    12
27    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    12
28    Leigh HOWARD    AUS    IAM    12
29    Mathias FRANK    SUI    IAM    12
30    Jarlinson PANTANO GOMEZ    COL    IAM    12
31    Andriy GRIVKO    UKR    AST    15
32    Jakob FUGLSANG    DEN    AST    15
33    Vincenzo NIBALI    ITA    AST    15
34    Valerio AGNOLI    ITA    AST    15
35    Michele SCARPONI    ITA    AST    15
36    Bakhtiyar KOZHATAYEV    KAZ    AST    15
37    Eros CAPECCHI    ITA    AST    15
38    Fabian CANCELLARA    SUI    TFS    17
39    Bauke MOLLEMA    NED    TFS    17
40    Jasper STUYVEN    BEL    TFS    17
41    Stijn DEVOLDER    BEL    TFS    17
42    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFS    17
43    Julien VERMOTE    BEL    EQS    19
44    Michal KWIATKOWSKI    POL    SKY    21
45    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    21
46    Peter KENNAUGH    GBR    SKY    21
47    Wouter POELS    NED    SKY    21
48    Lars Petter NORDHAUG    NOR    SKY    21
49    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    21
50    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFS    23
51    Daniele BENNATI    ITA    TNK    23
52    Caleb EWAN    AUS    OGE    25
53    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    25
54    Christopher JUUL JENSEN    DEN    OGE    25
55    Adam YATES    GBR    OGE    25
56    Svein TUFT    CAN    OGE    25
57    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    29
58    Alex DOWSETT    GBR    MOV    29
59    Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA    POR    MOV    29
60    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    MOV    29
61    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    29
62    Andrey AMADOR BIKKAZAKOVA    CRC    MOV    29
63    Jasha SÜTTERLIN    GER    MOV    29
64    Steve MORABITO    SUI    FDJ    37
65    Anthony ROUX    FRA    FDJ    37
66    Thomas LEEZER    NED    TLJ    38
67    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    38
68    Mike TEUNISSEN    NED    TLJ    38
69    Primoz ROGLIC    SLO    TLJ    38
70    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    38
71    Tom VAN ASBROECK    BEL    TLJ    38
72    Jurgen ROELANDTS    BEL    LTS    46
73    Maxime MONFORT    BEL    LTS    46
74    Bart DE CLERCQ    BEL    LTS    46
75    Tomasz MARCZYNSKI    POL    LTS    46
76    Pim LIGTHART    NED    LTS    46
77    Rafael VALLS FERRI    ESP    LTS    46
78    Jesse SERGENT    NZL    ALM    50
79    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    50
80    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    50
81    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    50
82    Christophe RIBLON    FRA    ALM    50
83    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    50
84    Michal GOLAS    POL    SKY    55
85    Angel VICIOSO ARCOS    ESP    KAT    59
86    Sergei CHERNETSKI    RUS    KAT    59
87    Tiago MACHADO    POR    KAT    59
88    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    KAT    59
89    Maxim BELKOV    RUS    KAT    59
90    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    59
91    Joaquin RODRIGUEZ OLIVER    ESP    KAT    59
92    Marco HALLER    AUT    KAT    +1:01
93    Stephen CUMMINGS    GBR    DDD    +1:03
94    Mark RENSHAW    AUS    DDD    +1:03
95    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    DDD    +1:03
96    Kristian SBARAGLI    ITA    DDD    +1:03
97    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    DDD    +1:03
98    Natnael BERHANE    ERI    DDD    +1:03
99    Reinardt JANSE VAN RENSBURG    RSA    DDD    +1:03
100    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    +1:03
101    Jaroslaw MARYCZ    POL    CCC    +1:04
102    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +1:04
103    Davide REBELLIN    ITA    CCC    +1:04
104    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +1:04
105    Víctor DE LA PARTE    ESP    CCC    +1:04
106    Rudiger SELIG    GER    BOA    +1:11
107    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +1:11
108    Dominik NERZ    GER    BOA    +1:11
109    Emanuel BUCHMANN    GER    BOA    +1:11
110    Paul VOSS    GER    BOA    +1:11
111    Jan BARTA    CZE    BOA    +1:11
112    Patrick KONRAD    AUT    BOA    +1:11
113    Søren Kragh ANDERSEN    DEN    TGA    +1:24
114    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +1:24
115    Ramon SINKELDAM    NED    TGA    +1:24
116    Nikias ARNDT    GER    TGA    +1:24
117    Carter JONES    USA    TGA    +1:24
118    Diego ULISSI    ITA    LAM    +1:26
119    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +1:26
120    Valerio CONTI    ITA    LAM    +1:26
121    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +1:26
122    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +1:26
123    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +1:28
124    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +1:32
125    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COL    AND    +1:34
126    Marco BANDIERA    ITA    AND    +1:34
127    Mirko SELVAGGI    ITA    AND    +1:34
128    Davide VIGANO    ITA    AND    +1:34
129    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    +1:34
130    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    +1:34
131    Sam BENNETT    IRL    BOA    +1:37
132    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +1:41
133    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +1:41
134    Simone ANDREETTA    ITA    BAR    +1:41
135    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    +1:41
136    Enrico BARBIN    ITA    BAR    +1:41
137    Alessandro TONELLI    ITA    BAR    +1:41
138    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    ESP    CJR    +1:41
139    Luis MAS BONET    ESP    CJR    +1:41
140    Ricardo VILELA    POR    CJR    +1:41
141    Jaime ROSON GARCIA    ESP    CJR    +1:41
142    Sergio PARDILLA BELLON    ESP    CJR    +1:41
143    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR    +1:41
144    Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES    POR    CJR    +1:41
145    Hugo HOULE    CAN    ALM    +1:42
146    José GONÇALVES    POR    CJR    +1:46
147    Leszek PLUCINSKI    POL    CCC    +2:01
148    Jack BAUER    NZL    CPT    +2:03
149    Kristijan KOREN    SLO    CPT    +2:03
150    Davide FORMOLO    ITA    CPT    +2:03
151    Simon CLARKE    AUS    CPT    +2:03
152    Rigoberto URAN URAN    COL    CPT    +2:03
153    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +2:08
154    Davide VILLELLA    ITA    CPT    +2:14
155    Mark CAVENDISH    GBR    DDD    +2:15
156    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +2:18
157    Giorgio CECCHINEL    ITA    AND    +2:20
158    William BONNET    FRA    FDJ    +2:20
159    Simone PONZI    ITA    CCC    +2:28
160    Evgeny PETROV    RUS    TNK    +2:43
161    Albert TIMMER    NED    TGA    +2:51
162    Yaroslav POPOVYCH    UKR    TFS    +2:58
163    Marco COLEDAN    ITA    TFS    +2:58
164    Alessandro DE MARCHI    ITA    BMC    +3:05
165    Manuele MORI    ITA    LAM    +3:06
166    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +3:06
167    Federico ZURLO    ITA    LAM    +3:06
168    Tiesj BENOOT    BEL    LTS    +3:10
169    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    +3:15
170    Gatis SMUKULIS    LAT    AST    +3:21
171    Rory SUTHERLAND    AUS    MOV    +3:25
172    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +4:11
173    Sébastien TURGOT    FRA    ALM    +4:11
174    Luka MEZGEC    SLO    OGE    +4:11
175    Francesco GAVAZZI    ITA    AND    +4:12
176    Timo ROOSEN    NED    TLJ    +4:14
177    Nicola BOEM    ITA    BAR    +4:19
178    Lorenzo ROTA    ITA    BAR    +4:19
179    Adam BLYTHE    GBR    TNK    +4:25
180    Ramunas NAVARDAUSKAS    LTU    CPT    +5:02
181    Sebastian LANGEVELD    NED    CPT    +5:02
182    Enrico BATTAGLIN    ITA    TLJ    +5:30
183    Adrian HONKISZ    POL    CCC    +5:45
184    Bert DE BACKER    BEL    TGA    +5:54