Fot. Tinkoff

“El Pistolero” wraca na trasę “Wyścigu ku słońcu” po sześciu latach przerwy. Ekipa Tinkoff podała pełny skład na tę imprezę.

Paryż-Nicea rozpocznie się 6 marca od prologu w Conflans-Sainte-Honorine. Na starcie pojawi się Alberto Contaor (Tinkoff), który wygrał ten wyścigu dwukrotnie – w 2007 i 2010 roku. Drugie zwycięstwo było też ostatnim występem Hiszpana we francuskiej etapówce.

Ostatni raz ścigałem się tu w 2010. Wracam na wyścig, który ujawnił mnie jako kolarza w 2007 roku, i który, w niektórych aspektach, był odskocznią do Tour de France. To specjalne wydarzenie, w którym zawsze sobie dobrze radziłem. Przy okazji to jest bardzo ważna część przygotowań, bo dodaje rytmu i tworzy dobrą bazę na resztę roku. Z drugiej strony to jest bardzo skomplikowany wyścig, bo startują znakomici kolarze, a warunki pogodowe są bardzo różne.

Według Alberto tegoroczna trasa jest jedną z trudniejszych. Jest dużo pagórków, chociaż na początek organizatorzy przygotowali płaski prolog bez większych trudności technicznych. “Księgowemu” brakuje czasówki pod Col d’Eze, bo nigdy nie miał możliwości się w niej ścigać.

Alberto we Francji będzie wspierał m.in. polski duet Rafał Majka oraz Paweł Poljański

Skład Tinkoff na Paryż-Nicea:

Robert Kiserlovski, Sergio Paulinho, Rafał Majka, Paweł Poljański, Matteo Tosatto, Yuri Trofimov, Michael Valgren.