Cały kolarski świat czeka co zrobi Bjarne Riis i jego biznesowy wspólnik Lars Seier Christensen (współtwórca Saxo Banku). Jakiś czas temu panowie poinformowali, że niedługo ogłoszą wspólny projekt jednak dziś pewne jest tylko jedno – nie odkupią grupy od Olega Tinkova.

Przypomnijmy, że Riis stracił udziały w grupie w 2013 roku, a Saxo Bank zdecydował się wycofać z kolarstwa w 2015 roku. Kiedy z kolei Oleg Tinkov informował o tym, że wraz z końcem tego sezonu kończy finansować kolarstwo, wydawało się dość naturalnym posunięciem, że Riis i Christensem przejmą licencję od rosyjskiego milionera. Tak się jednak nie stanie.

Biznesowy partner Bjarne Riisa napisał dość enigmatycznie na swoim blogu, że nowy projekt “będzie związany z kolarstwem” i podkreślił, że nie przejmą drużyny po Olegu Tinkovie. Jako jeden z celów nowej drużyny Christensen wyznaczył stworzenie silniejszych podstaw ekonomicznych w kolarstwie, a samo finansowanie grupy ma być zupełnie inne niż te, które znamy teraz w kolarstwie. Kluczowa wydaje się również informacja o tym, że w projekt będą zaangażowani inni partnerzy, ale, jak można się domyślić – na razie musimy obejść się bez nazwisk, przynajmniej oficjalnie.

Nieoficjalnie zaś mówi się o tym, ze Duńczycy są łączeni z projektem księcia Bahrajnu, który chce stworzyć supergrupę kolarską. Większej ilości konkretnych informacji możemy spodziewać się w czwartek, bo tego dnia odbędzie się konferencja prasowa Bjarne Riisa.

Źródło: cyclingweekly.co.uk