Brytyjska grupa podała nazwiska zawodników, którzy wystartują w Ruta del Sol oraz Volta ao Algarve. W Portugalii na starcie zobaczymy Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego.

Brytyjska grupa wysyła mocny skład na Półwysep Iberyjski i zapewne powalczy o kolejne zwycięstwa po tym jak Chris Froome wygrał w Herald Sun Tour, a Wout Poels w Vuelta a la Comunitat Valenciana.

Holender będzie liderem „Niebiańskich” w Hiszpanii, a Geraint Thomas wraz z Kwiatkowskim poprowadzą Sky w Portugalii. Oto co do powiedzenia mieli sami zainteresowani.

Dyrektor sportowy Gabriel Rasch:

„Świetnie zaczęliśmy ten sezon, a to dodało pewności siebie całej grupie. Wybraliśmy mocny skład na oba wyścigi, ale nie dostaniemy tam nic za darmo, czeka nas ciężka walka z mocnymi rywalami. Te starty pomogą nam określić w jakim miejscu się znajdujemy pod kątem przygotowań do wiosennych klasyków.”

Wout Poels:

„Cieszę się, że będę mógł w końcu zadebiutować w Ruta del Sol. Froome wygrał tam przed rokiem, a powtórka jego sukcesu to spore wyzwanie dla mnie. Jestem jednak zadowolony ze swojej formy, drużyna jest pewna siebie i będziemy robić wszystko by utrzymać naszą dobrą dyspozycję.”

Geraint Thomas:

„Zawsze cieszę się z możliwości startu w Algarve. To będzie mój pierwszy wyścig w Europie, po początku sezonu w Australii. Starty na Antypodach poszły nieźle i nie mogę się doczekać sprawdzianu mojej formy na bardzo ciężkiej trasie.”

Michał Kwiatkowski:

„Pierwsze starty z nową ekipą na Majorce były fantastyczne. To dopiero początek sezonu, a morale w naszej grupie już są niesamowicie wysokie. Algarve to wyścig, który zawsze mi pasował i będę robić wszystko by podtrzymać dobre wyniki drużyny od początku roku.”

Pełne składy Team Sky na nadchodzące wyścigi:

Ruta del Sol: Benat Intxausti, Vasil Kiryienka, Christian Knees, Gianni Moscon, Mikel Nieve, Wout Poels, Ben Swift.

Volta ao Algarve: Michal Golas, Sebastian Henao, Michal Kwiatkowski, David Lopez, Lars Petter Nordhaug, Salvatore Puccio, Ian Stannard, Geraint Thomas.
Źródło: teamsky.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments