Norweg był najszybszy na 11-kilometrowym odcinku walki z czasem. Kolarz Team Dimension Data został też nowym liderem.
Zawodnicy walczący w Katarze mieli do pokonania dokładnie 11.4km. W pierwszej części wiał bardzo mocny, czołowy wiatr utrudniający jazdę.
Jako pierwszy na mecie pojawił się Karl Menzies (United Healthcare). Jego rezultat – 15:24.03 nie zagrażał jednak faworytom. Dobre rezultaty uzyskali Lieuwe Westra (Astana) 14:09.27 oraz Jordan Kerby (Drapac) – 14:10.52. Przez dłuższą chwilę ci dwaj kolarze przewodzili stawce. Znakomity rezultat uzyskał jednak Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) – 13:51.20 i Westra musiał opuścić fotel lidera.
Holender nie cieszył się jednak z prowadzenia zbyt długo. Fantastyczny czas – 13:26 – uzyskał główny faworyt wyścigu Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data). Cztery sekundy do van Emdena stracił za to inny kolarz uznawany za mocniejszego – Manuel Quinziato (BMC). Na koniec odbył się pojedynek najlepszych sprinterów – Alexander Kristoff (Katusha) uzyskał 14:24, a Mark Cavendish (Team Dimension Data) – 14:10. Dla obu był to raczej koniec marzeń o końcowej wygranej w wyścigu.
Niestety dość słabo spisali się reprezentanci CCC Sprandi Polkowice. Najlepszy z nich – Jarosław Marycz – stracił 1’32” i zajął 58. lokatę. W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany jest Adrian Kurek – 31. miejsce, 3’19” straty.
Wyniki etapu:
1. BOASSON HAGEN Edvald DIMENSION DATA 13′ 26”
2. VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO + 00′ 25”
3. QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 00′ 29”
4. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00′ 32”
5. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 00′ 40”
6. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 00′ 43”
7. CAVENDISH Mark DIMENSION DATA + 00′ 44”
8. KERBY Jordan DRAPAC CYCLING + 00′ 44”
9. ANDERSEN Søren Kragh TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 45”
10. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 00′ 47”
11. POLITT Nils TEAM KATUSHA + 00′ 51”
12. BOOM Lars ASTANA PRO TEAM + 00′ 51”
13. HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE + 00′ 57”
14. SERGENT Jesse AG2R LA MONDIALE + 00′ 58”
15. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 00′ 58”
16. BYSTRÖM Sven Erik TEAM KATUSHA + 00′ 59”
17. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 01′ 00”
18. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 00”
19. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 01′ 03”
20. GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE + 01′ 04”
21. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 04”
22. BENNETT Sam BORA-ARGON 18 + 01′ 04”
23. PÖSTLBERGER Lukas BORA-ARGON 18 + 01′ 04”
24. ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM + 01′ 05”
25. PEDERSEN Mads STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 05”
26. DE VRIES Berden ROOMPOT ORANJE PELOTON + 01′ 06”
27. SMUKULIS Gatis ASTANA PRO TEAM + 01′ 09”
28. KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA + 01′ 10”
29. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 01′ 11”
30. THWAITES Scott BORA-ARGON 18 + 01′ 11”
31. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 01′ 12”
32. BREEN Vegard FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 12”
33. HOFLAND Moreno TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 13”
34. KIRSCH Alex STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 17”
35. DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 + 01′ 18”
36. KONING Peter DRAPAC CYCLING + 01′ 19”
37. EATON Daniel UNITEDHEALTHCARE + 01′ 19”
38. THOMSON Jay Robert DIMENSION DATA + 01′ 20”
39. GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE + 01′ 20”
40. BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 01′ 21”
41. GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 21”
42. VAN GOETHEM Brian ROOMPOT ORANJE PELOTON + 01′ 21”
43. MODOLO Sacha LAMPRE – MERIDA + 01′ 22”
44. JONES Brenton DRAPAC CYCLING + 01′ 22”
45. DECLERCQ Tim TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 25”
46. VAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 01′ 26”
47. MARCATO Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 27”
48. VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 27”
49. WAEYTENS ZICO TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 27”
50. ZAKHAROV Artyom ASTANA PRO TEAM + 01′ 28”
51. PIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA + 01′ 28”
52. GUARNIERI Jacopo TEAM KATUSHA + 01′ 29”
53. ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 29”
54. SELIG Rüdiger BORA-ARGON 18 + 01′ 29”
55. KOZONTCHUK Dmitry TEAM KATUSHA + 01′ 31”
56. VALLEE Boris FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 31”
57. LOWNDES Jason DRAPAC CYCLING + 01′ 32”
58. MARYCZ Jaroslaw CCC SPRANDI POLKOWICE + 01′ 32”
59. JARRIER Benoit FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 33”
60. KUREK Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 01′ 33”
61. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 34”
62. CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE + 01′ 35”
63. HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAÏ + 01′ 35”
64. CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 35”
65. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 37”
66. PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 37”
67. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 01′ 37”
68. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 39”
69. SANTAROMITA Ivan SKYDIVE DUBAÏ + 01′ 39”
70. TURGOT Sébastien AG2R LA MONDIALE + 01′ 40”
71. ZURLO Federico LAMPRE – MERIDA + 01′ 40”
72. JONES Christopher UNITEDHEALTHCARE + 01′ 41”
73. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 42”
74. SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 + 01′ 42”
75. DEBESAY Mekseb DIMENSION DATA + 01′ 43”
76. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 43”
77. JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 43”
78. THURAU Bjorn WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 43”
79. BUSCHE Matthew UNITEDHEALTHCARE + 01′ 45”
80. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 46”
81. KERKHOF Tim ROOMPOT ORANJE PELOTON + 01′ 46”
82. ALZATE Carlos UNITEDHEALTHCARE + 01′ 47”
83. JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAÏ + 01′ 48”
84. GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 01′ 48”
85. COSTA Mario LAMPRE – MERIDA + 01′ 48”
86. WHITE Bradley UNITEDHEALTHCARE + 01′ 48”
87. RENSHAW Mark DIMENSION DATA + 01′ 49”
88. DE TIER Floris TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 49”
89. KOEP Thomas STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 49”
90. STENUIT Robin WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 50”
91. VAN ROOY Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 01′ 50”
92. SVENDGAARD Michael Carbel STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 51”
93. KREDER Wesley ROOMPOT ORANJE PELOTON + 01′ 52”
94. ARASHIRO Yukiya LAMPRE – MERIDA + 01′ 52”
95. KIENDYS Tomasz CCC SPRANDI POLKOWICE + 01′ 52”
96. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 01′ 53”
97. MC LAY DANIEL FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 53”
98. ASSELMAN Jesper ROOMPOT ORANJE PELOTON + 01′ 53”
99. PALINI Andrea Francesco SKYDIVE DUBAÏ + 01′ 54”
100. WEGMANN Fabian STÖLTING SERVICE GROUP + 01′ 54”
101. REBELLIN Davide CCC SPRANDI POLKOWICE + 01′ 55”
102. SPOKES Samuel DRAPAC CYCLING + 01′ 57”
103. TRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 57”
104. BROWN Graeme DRAPAC CYCLING + 01′ 57”
105. MENZIES Karl UNITEDHEALTHCARE + 01′ 58”
106. TLEUBAYEV Ruslan ASTANA PRO TEAM + 01′ 58”
107. REGUIGUI Youcef DIMENSION DATA + 01′ 59”
108. TUNHASNAOUI Maher SKYDIVE DUBAÏ + 02′ 00”
109. ALBKAMBERAJ Xhuliano SKYDIVE DUBAÏ + 02′ 01”
110. NAPOLITANO Danilo WANTY – GROUPE GOBERT + 02′ 02”
111. PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 + 02′ 02”
112. VAN MEIRHAEGHE Jef TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 02′ 03”
113. FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT-ALPECIN + 02′ 05”
114. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 02′ 05”
115. BRAMMEIER Matthew DIMENSION DATA + 02′ 07”
116. STEPNIAK Grzegorz CCC SPRANDI POLKOWICE + 02′ 07”
117. LOOIJ André ROOMPOT ORANJE PELOTON + 02′ 07”
118. MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT + 02′ 08”
119. CAPIOT Amaury TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 02′ 08”
120. KUMP Marko LAMPRE – MERIDA + 02′ 12”
121. JI Cheng TEAM GIANT-ALPECIN + 02′ 15”
122. REIHS Michael STÖLTING SERVICE GROUP + 02′ 16”
123. MAGER Christian STÖLTING SERVICE GROUP + 02′ 20”
124. KEOUGH Luke UNITEDHEALTHCARE + 02′ 24”
125. FARRAR Tyler DIMENSION DATA + 02′ 26”
126. PONZI Simone CCC SPRANDI POLKOWICE + 02′ 30”
127. DE HAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT + 02′ 32”
128. SULZBERGER Bernard DRAPAC CYCLING + 02′ 32”
129. HUTAROVICH Yauheni FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 02′ 33”
130. ARCHBOLD Shane BORA-ARGON 18 + 02′ 35”
131. SLIK Ivar ROOMPOT ORANJE PELOTON + 02′ 42”
132. HONKISZ Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 03′ 01”
Klasyfikacja generalna:
1. BOASSON HAGEN Edvald DIMENSION DATA 06h 53′ 35”
2. CAVENDISH Mark DIMENSION DATA + 00′ 26”
3. QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 00′ 32”
4. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00′ 34”
5. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 00′ 45”
6. ANDERSEN Søren Kragh TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 48”
7. BYSTRÖM Sven Erik TEAM KATUSHA + 01′ 02”
8. BENNETT Sam BORA-ARGON 18 + 01′ 07”
9. KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA + 01′ 10”
10. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 01′ 15”
11. MODOLO Sacha LAMPRE – MERIDA + 01′ 18”
12. DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 + 01′ 21”
13. GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 01′ 24”
14. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 01′ 32”
15. SELIG Rüdiger BORA-ARGON 18 + 01′ 37”
16. GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM + 01′ 47”
17. VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO + 02′ 11”
18. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 02′ 26”
19. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 02′ 33”
20. POLITT Nils TEAM KATUSHA + 02′ 37”
21. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO + 02′ 50”
22. THWAITES Scott BORA-ARGON 18 + 02′ 57”
23. HOFLAND Moreno TEAM LOTTO NL – JUMBO + 02′ 59”
24. EATON Daniel UNITEDHEALTHCARE + 03′ 05”
25. THOMSON Jay Robert DIMENSION DATA + 03′ 06”
26. VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 03′ 10”
27. VAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 03′ 12”
28. GUARNIERI Jacopo TEAM KATUSHA + 03′ 15”
29. ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT + 03′ 15”
30. KOZONTCHUK Dmitry TEAM KATUSHA + 03′ 17”
31. KUREK Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 03′ 19”
32. HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAÏ + 03′ 21”
33. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 03′ 23”
34. PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 03′ 23”
35. TURGOT Sébastien AG2R LA MONDIALE + 03′ 26”
36. JONES Christopher UNITEDHEALTHCARE + 03′ 27”
37. STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 03′ 28”
38. DEBESAY Mekseb DIMENSION DATA + 03′ 29”
39. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 03′ 32”
40. RENSHAW Mark DIMENSION DATA + 03′ 35”
41. PALINI Andrea Francesco SKYDIVE DUBAÏ + 03′ 40”
42. TRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 03′ 43”
43. TLEUBAYEV Ruslan ASTANA PRO TEAM + 03′ 44”
44. KAMBERAJ Xhuliano SKYDIVE DUBAÏ + 03′ 47”
45. BRAMMEIER Matthew DIMENSION DATA + 03′ 53”
46. MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT + 03′ 54”
47. KUMP Marko LAMPRE – MERIDA + 03′ 58”
48. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 04′ 01”
49. REIHS Michael STÖLTING SERVICE GROUP + 04′ 02”
50. MARCATO Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 04′ 49”
51. ALZATE Carlos UNITEDHEALTHCARE + 06′ 10”
52. FARRAR Tyler DIMENSION DATA + 06′ 11”
53. PÖSTLBERGER Lukas BORA-ARGON 18 + 08′ 01”
54. BOOM Lars ASTANA PRO TEAM + 08′ 46”
55. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO + 08′ 55”
56. SMUKULIS Gatis ASTANA PRO TEAM + 09′ 02”
57. GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE + 09′ 15”
58. DECLERCQ Tim TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 09′ 20”
59. MARYCZ Jaroslaw CCC SPRANDI POLKOWICE + 09′ 27”
60. JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT + 09′ 34”
61. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL – JUMBO + 09′ 38”
62. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 09′ 45”
63. KIENDYS Tomasz CCC SPRANDI POLKOWICE + 09′ 47”
64. WEGMANN Fabian STÖLTING SERVICE GROUP + 09′ 49”
65. VAN MEIRHAEGHE Jef TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 09′ 58”
66. WAEYTENS ZICO TEAM GIANT-ALPECIN + 10′ 48”
67. HONKISZ Adrian CCC SPRANDI POLKOWICE + 10′ 56”
68. VALLEE Boris FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 11′ 02”
69. VAN ROOY Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 12′ 21”
70. HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE + 12′ 53”
71. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 12′ 56”
72. GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE + 13′ 00”
73. ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM + 13′ 01”
74. PEDERSEN Mads STÖLTING SERVICE GROUP + 13′ 01”
75. DE VRIES Berden ROOMPOT ORANJE PELOTON + 13′ 02”
76. BREEN Vegard FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 13′ 08”
77. KIRSCH Alex STÖLTING SERVICE GROUP + 13′ 13”
78. VAN GOETHEM Brian ROOMPOT ORANJE PELOTON + 13′ 17”
79. JONES Brenton DRAPAC CYCLING + 13′ 18”
80. ZAKHAROV Artyom ASTANA PRO TEAM + 13′ 24”
81. PIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA + 13′ 24”
82. LOWNDES Jason DRAPAC CYCLING + 13′ 28”
83. JARRIER Benoit FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 13′ 29”
84. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 13′ 30”
85. CANOLA Marco UNITEDHEALTHCARE + 13′ 31”
86. CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL – JUMBO + 13′ 31”
87. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 13′ 33”
88. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO + 13′ 35”
89. SANTAROMITA Ivan SKYDIVE DUBAÏ + 13′ 35”
90. KERKHOF Tim ROOMPOT ORANJE PELOTON + 13′ 42”
91. JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAÏ + 13′ 44”
92. DE TIER Floris TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 13′ 45”
93. KOEP Thomas STÖLTING SERVICE GROUP + 13′ 45”
94. SVENDGAARD Michael Carbel STÖLTING SERVICE GROUP + 13′ 47”
95. KREDER Wesley ROOMPOT ORANJE PELOTON + 13′ 48”
96. ARASHIRO Yukiya LAMPRE – MERIDA + 13′ 48”
97. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 13′ 49”
98. ASSELMAN Jesper ROOMPOT ORANJE PELOTON + 13′ 49”
99. REBELLIN Davide CCC SPRANDI POLKOWICE + 13′ 51”
100. BROWN Graeme DRAPAC CYCLING + 13′ 53”
101. REGUIGUI Youcef DIMENSION DATA + 13′ 55”
102. HASNAOUI Maher SKYDIVE DUBAÏ + 13′ 56”
103. NAPOLITANO Danilo WANTY – GROUPE GOBERT + 13′ 58”
104. FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT-ALPECIN + 14′ 01”
105. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 14′ 01”
106. STEPNIAK Grzegorz CCC SPRANDI POLKOWICE + 14′ 03”
107. LOOIJ André ROOMPOT ORANJE PELOTON + 14′ 03”
108. JI Cheng TEAM GIANT-ALPECIN + 14′ 11”
109. PONZI Simone CCC SPRANDI POLKOWICE + 14′ 26”
110. ARCHBOLD Shane BORA-ARGON 18 + 14′ 31”
111. SLIK Ivar ROOMPOT ORANJE PELOTON + 14′ 38”
112. BUSCHE Matthew UNITEDHEALTHCARE + 14′ 55”
113. THURAU Bjorn WANTY – GROUPE GOBERT + 14′ 58”
114. COSTA Mario LAMPRE – MERIDA + 15′ 10”
115. CAPIOT Amaury TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 15′ 32”
116. SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 + 15′ 58”
117. SULZBERGER Bernard DRAPAC CYCLING + 16′ 04”
118. PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 + 16′ 18”
119. DE HAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT + 19′ 16”
120. SERGENT Jesse AG2R LA MONDIALE + 20′ 16”
121. KONING Peter DRAPAC CYCLING + 20′ 49”
122. ZURLO Federico LAMPRE – MERIDA + 20′ 58”
123. MC LAY DANIEL FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 21′ 11”
124. WHITE Bradley UNITEDHEALTHCARE + 21′ 18”
125. STENUIT Robin WANTY – GROUPE GOBERT + 21′ 20”
126. MENZIES Karl UNITEDHEALTHCARE + 21′ 28”
127. KERBY Jordan DRAPAC CYCLING + 21′ 36”
128. HUTAROVICH Yauheni FORTUNEO – VITAL CONCEPT + 21′ 51”
129. KEOUGH Luke UNITEDHEALTHCARE + 21′ 54”
130. MAGER Christian STÖLTING SERVICE GROUP + 22′ 31”
131. SPOKES Samuel DRAPAC CYCLING + 22′ 51”
132. BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 28′ 13”