IAM Cycling

Jerome Coppel (IAM Cycling) dzięki znakomitej postawie na etapie jazdy indywidualnej na czas – wygrał tegoroczną odsłonę wyścigu Etoile de Besseges.

Francuz wygrał kończącą zmagania w tym wyścigu czasówkę w Ales. Trasa liczyła 12 kilometrów, a brązowy medalista mistrzostw świata w tej specjalności pokonał o 13 sekund Thibaut Pinot (FDJ.fr) oraz o 15 sekund Jeana Christophe’a Peraud (Ag2r La Mondiale).

Pół minuty stracił piąty dziś Sylvain Chavanel (Direct Energie), który do tej próby przystąpił w koszulce lidera. Różnica czasowa była na tyle duża, że Coppel wygrał także klasyfikację generalną.

Wyniki:

Miejsce Nazwisko Kraj Ekipa Czas
1 Jerome COPPEL FRA IAM 16:48
2 Thibaut PINOT FRA FDJ +14
3 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +15
4 Tony GALLOPIN FRA LTS +25
5 Sylvain CHAVANEL FRA DEN +30
6 Dries DEVENYNS BEL IAM +33
7 Arthur VICHOT FRA FDJ +33
8 Pierre-Roger LATOUR FRA ALM +40
9 Sander ARMEE BEL LTS +40
10 Maxime MONFORT BEL LTS +43
11 Julien ANTOMARCHI FRA RML +44
12 Oliver NAESEN BEL IAM +52
13 Anthony DELAPLACE FRA FVC +53
14 Maxime VANTOMME BEL RML +56
15 Olivier PARDINI BEL WBC +57
16 Jonathan FUMEAUX SUI IAM +57
17 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ +59
18 Sean DE BIE BEL LTS +1:00
19 Frederik VEUCHELEN BEL WGG +1:03
20 Sébastien DELFOSSE BEL WBC +1:05
21 Nicolas VEREECKEN BEL SKT +1:05
22 Lawrence WARBASSE USA IAM +1:06
23 Diego RUBIO ESP CJR +1:10
24 Brice FEILLU FRA FVC +1:12
25 Jerome COUSIN FRA COF +1:12
26 Boris DRON BEL WGG +1:13
27 Gijs VAN HOECKE BEL TSV +1:13
28 Thomas ROSTOLLAN FRA ADT +1:14
29 Tom DEVRIENDT BEL WGG +1:16
30 Dimitri CLAEYS BEL WGG +1:17
31 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +1:17
32 Antoine WARNIER BEL WBC +1:19
33 Arnold JEANNESSON FRA COF +1:19
34 Maxime CAM FRA FVC +1:20
35 Bryan COQUARD FRA DEN +1:21
36 Antoine DUCHESNE CAN DEN +1:22
37 Stig BROECKX BEL LTS +1:22
38 Ignatas KONOVALOVAS LTU FDJ +1:22
39 Jacob SCOTT GBR SKT +1:24
40 Anthony TURGIS FRA COF +1:24
41 Adrien PETIT FRA DEN +1:25
42 Jasper BOVENHUIS NED SKT +1:25
43 Jimmy TURGIS FRA RML +1:26
44 Arnaud DEMARE FRA FDJ +1:27
45 Nico DENZ GER ALM +1:28
46 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +1:29
47 Jelle WALLAYS BEL LTS +1:32
48 Ruben POLS BEL TSV +1:33
49 Quentin JAUREGUI FRA ALM +1:33
50 Thierry HUPOND FRA DMP +1:34
51 Angelo TULIK FRA DEN +1:34
52 Evaldas SISKEVICIUS LTU DMP +1:34
53 Kévin REZA FRA FDJ +1:36
54 Damien SHAW IRL SKT +1:36
55 Dimitri PEYSKENS BEL VER +1:37
56 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +1:37
57 Romain HARDY FRA COF +1:37
58 Gaëtan PONS BEL WBC +1:38
59 Christophe PREMONT BEL VWT +1:39
60 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +1:39
61 Brecht DHAENE BEL VWT +1:40
62 Miguel Angel BENITO DIEZ ESP CJR +1:40
63 Quentin PACHER FRA DMP +1:40
64 Hubert DUPONT FRA ALM +1:40
65 Florian SENECHAL FRA COF +1:40
66 François BIDARD FRA ALM +1:41
67 Timothy DUPONT BEL VWT +1:42
68 Alo JAKIN EST AUB +1:44
69 Julien MORICE FRA DEN +1:44
70 Fabricio FERRARI BARCELO URU CJR +1:44
71 Mikel ARISTI GARDOKI ESP DMP +1:45
72 Franck BONNAMOUR FRA FVC +1:47
73 Frédéric BRUN FRA FVC +1:47
74 Yannick MAYER GER VER +1:47
75 Sander CORDEEL BEL VWT +1:48
76 Daan MYNGHEER BEL RML +1:50
77 Thomas VOECKLER FRA DEN +1:51
78 Daniel HOELGAARD NOR FDJ +1:53
79 Julien STASSEN BEL WBC +1:53
80 Jonathan LASTRA MARTINEZ ESP CJR +1:55
81 David MENUT FRA AUB +1:57
82 Sergio PARDILLA BELLON ESP CJR +1:58
83 Stef VAN ZUMMEREN BEL VWT +1:59
84 Sander HELVEN BEL TSV +2:01
85 Perrig QUEMENEUR FRA DEN +2:04
86 Anthony MALDONADO FRA AUB +2:04
87 Louis VERHELST BEL RML +2:04
88 Romain FEILLU FRA AUB +2:05
89 Florent PEREIRA FRA RML +2:05
90 Bert VAN LERBERGHE BEL TSV +2:05
91 Guillaume LEVARLET FRA AUB +2:06
92 Kai REUS NED VWT +2:06
93 Matthias LEGLEY BEL VER +2:06
94 Connor MCCONVEY IRL SKT +2:10
95 Flavien DASSONVILLE FRA AUB +2:11
96 Jordan LEVASSEUR FRA ADT +2:11
97 Julien DUVAL FRA ADT +2:13
98 Leonardo Fabio DUQUE COL DMP +2:15
99 Dieter BOUVRY BEL RML +2:16
100 Antoine DEMOITIE BEL WGG +2:21
101 Gregory HABEAUX BEL WBC +2:22
102 Guillaume BONNAFOND FRA ALM +2:22
103 Stéphane POULHIES FRA ADT +2:23
104 Benjamin GIRAUD FRA DMP +2:27
105 Martin LAAS EST DMP +2:31
106 Armindo FONSECA FRA FVC +2:33
107 Maxime FARAZIJN BEL TSV +2:34
108 Grischa JANORSCHKE GER ROT +2:35
109 Aimé DEGENDT BEL TSV +2:35
110 Roland THALMANN SUI ROT +2:35
111 Oliver KET-SPARK AUS SKT +2:36
112 Emiel WASTYN BEL SKT +2:44
113 Julien GUAY FRA AUB +2:49
114 Biel KADRI FRA ALM +2:50
115 César BIHEL FRA AUB +2:54
116 Yannis YSSAAD FRA ADT +2:55
117 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE ESP CJR +3:05
118 Matteo PELUCCHI ITA IAM +3:17
119 Dylan PAGE SUI ROT +3:18
120 Jelle VANENDERT BEL LTS +3:20
121 Julien DESCHESNE BEL VER +3:52
DNS Mickael DELAGE FRA FDJ
DNS Anthony PEREZ FRA COF
DNS Marco D’URBANO ITA ROT
DNS Rino ZAMPILLI ITA ROT
DNS Baptiste PLACKAERT BEL WBC
DNS Calvin WATSON AUS SKT
DNS Antoine LELEU BEL VER

 

Klasyfikacja generalna:

Miejsce Nazwisko Kraj Ekipa Czas
1 Jerome COPPEL FRA IAM 14:49:26
2 Tony GALLOPIN FRA LTS +13
3 Thibaut PINOT FRA FDJ +14
4 Sylvain CHAVANEL FRA DEN +16
5 Arthur VICHOT FRA FDJ +28
6 Dries DEVENYNS BEL IAM +33
7 Pierre-Roger LATOUR FRA ALM +40
8 Maxime MONFORT BEL LTS +49
9 Anthony DELAPLACE FRA FVC +53
10 Julien ANTOMARCHI FRA RML +1:00
11 Sébastien DELFOSSE BEL WBC +1:05
12 Jerome COUSIN FRA COF +1:10
13 Boris DRON BEL WGG +1:26
14 Antoine WARNIER BEL WBC +1:35
15 Maxime CAM FRA FVC +1:36
16 Romain HARDY FRA COF +1:37
17 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +1:42
18 Angelo TULIK FRA DEN +1:50
19 Hubert DUPONT FRA ALM +1:56
20 Fabricio FERRARI BARCELO URU CJR +2:00
21 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ +2:06
22 Flavien DASSONVILLE FRA AUB +2:27
23 Angel MADRAZO RUIZ ESP CJR +3:33
24 Oliver NAESEN BEL IAM +3:40
25 Maxime VANTOMME BEL RML +3:44
26 Olivier PARDINI BEL WBC +3:45
27 Thomas ROSTOLLAN FRA ADT +4:00
28 Gijs VAN HOECKE BEL TSV +4:01
29 Evaldas SISKEVICIUS LTU DMP +4:02
30 Nicolas VEREECKEN BEL SKT +4:09
31 Jacob SCOTT GBR SKT +4:09
32 Jasper BOVENHUIS NED SKT +4:11
33 Sander ARMEE BEL LTS +4:16
34 Timothy DUPONT BEL VWT +4:22
35 Diego RUBIO ESP CJR +4:23
36 Frederik VEUCHELEN BEL WGG +4:23
37 Jonathan FUMEAUX SUI IAM +4:25
38 Frédéric BRUN FRA FVC +4:27
39 Sean DE BIE BEL LTS +4:27
40 Jimmy TURGIS FRA RML +4:30
41 Brice FEILLU FRA FVC +4:32
42 Tom DEVRIENDT BEL WGG +4:36
43 Arnold JEANNESSON FRA COF +4:39
44 Dieter BOUVRY BEL RML +4:50
45 Romain FEILLU FRA AUB +4:51
46 Dimitri CLAEYS BEL WGG +4:52
47 Louis VERHELST BEL RML +4:52
48 Daan MYNGHEER BEL RML +4:54
49 Ignatas KONOVALOVAS LTU FDJ +4:58
50 Sander CORDEEL BEL VWT +5:01
51 Thierry HUPOND FRA DMP +5:02
52 Franck BONNAMOUR FRA FVC +5:03
53 Stig BROECKX BEL LTS +5:04
54 Sander HELVEN BEL TSV +5:05
55 Anthony TURGIS FRA COF +5:06
56 Christophe PREMONT BEL VWT +5:07
57 Bryan COQUARD FRA DEN +5:08
58 Miguel Angel BENITO DIEZ ESP CJR +5:08
59 Arnaud DEMARE FRA FDJ +5:09
60 Guillaume LEVARLET FRA AUB +5:10
61 Mikel ARISTI GARDOKI ESP DMP +5:13
62 Jelle WALLAYS BEL LTS +5:14
63 Kévin REZA FRA FDJ +5:18
64 Bert VAN LERBERGHE BEL TSV +5:18
65 Kai REUS NED VWT +5:20
66 Florian SENECHAL FRA COF +5:22
67 Jonathan LASTRA MARTINEZ ESP CJR +5:23
68 Florent PEREIRA FRA RML +5:25
69 Connor MCCONVEY IRL SKT +5:30
70 Anthony MALDONADO FRA AUB +5:32
71 Adrien PETIT FRA DEN +5:34
72 Sergio PARDILLA BELLON ESP CJR +5:34
73 Leonardo Fabio DUQUE COL DMP +5:35
74 Jérôme BAUGNIES BEL WGG +5:36
75 Lawrence WARBASSE USA IAM +5:47
76 Maxime FARAZIJN BEL TSV +5:47
77 Gregory HABEAUX BEL WBC +5:50
78 Armindo FONSECA FRA FVC +5:53
79 César BIHEL FRA AUB +5:58
80 Julien STASSEN BEL WBC +5:59
81 Alo JAKIN EST AUB +6:01
82 Tosh VAN DER SANDE BEL LTS +6:05
83 Dimitri PEYSKENS BEL VER +6:09
84 Julien GUAY FRA AUB +6:17
85 Nico DENZ GER ALM +6:18
86 Damien SHAW IRL SKT +6:18
87 Antoine DEMOITIE BEL WGG +6:23
88 David MENUT FRA AUB +6:41
89 Quentin JAUREGUI FRA ALM +6:48
90 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +7:02
91 Guillaume BONNAFOND FRA ALM +7:04
92 François BIDARD FRA ALM +7:36
93 Julien DUVAL FRA ADT +7:39
94 Stef VAN ZUMMEREN BEL VWT +7:47
95 Quentin PACHER FRA DMP +7:58
96 Jelle VANENDERT BEL LTS +8:16
97 Benjamin GIRAUD FRA DMP +10:19
98 Stéphane POULHIES FRA ADT +10:41
99 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE ESP CJR +11:09
100 Julien MORICE FRA DEN +11:24
101 Brecht DHAENE BEL VWT +11:56
102 Ruben POLS BEL TSV +12:44
103 Daniel HOELGAARD NOR FDJ +13:03
104 Antoine DUCHESNE CAN DEN +14:05
105 Roland THALMANN SUI ROT +14:17
106 Biel KADRI FRA ALM +15:24
107 Thomas VOECKLER FRA DEN +16:03
108 Jordan LEVASSEUR FRA ADT +16:11
109 Gaëtan PONS BEL WBC +17:00
110 Yannick MAYER GER VER +27:51
111 Dylan PAGE SUI ROT +29:22
112 Matteo PELUCCHI ITA IAM +29:23
113 Perrig QUEMENEUR FRA DEN +29:25
114 Aimé DEGENDT BEL TSV +29:42
115 Yannis YSSAAD FRA ADT +29:46
116 Julien DESCHESNE BEL VER +31:23
117 Grischa JANORSCHKE GER ROT +34:51
118 Emiel WASTYN BEL SKT +36:08
119 Oliver KET-SPARK AUS SKT +36:51
120 Matthias LEGLEY BEL VER +44:54
121 Martin LAAS EST DMP +52:17