GP Costa degli Etruschi

Słoweniec z Nippo Vini Fantini był najszybszy we włoskim wyścigu klasycznym.

Wyścig miał długość 190.6km i prowadził z San Vincenzo do Donoratico. Na trasie czekały dwa dość ciężkie podjazdy w końcowej fazie.

etruschi

Po 26km na czele pojawiła się ucieczka trzech kolarzy – Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF), Igor Boev (Gazprom-Rusvelo) oraz Genki Yamamoto (Nippo-Vini Fantini). Ich przewaga wzrosła nawet do 11 minut po 75km ścigania. Pogoń Southeast Venezuela oraz Lampre-Merida przyniosła jednak efekt.

Mniej więcej 50km przed finiszem z czołówki odpadł Japończyk, a na ostatnim podjeździe na czele znalazła się grupka 12 kolarzy m.in. z Stephenem Rabitsch (Team Felbermayr Simplon Wels), Diego Ulissim (Lampre-Merida), Andrea Fedi (Southeast Venezuela), Daniele Ratto i Francesco Gavazzim (Androni-Sidermec) oraz Grega Bole (Nippo-Vini Fantini).

Na finiszu z małej grupki najlepiej zachował się Słoweniec, który po zeszłym sezonie odszedł z CCC Sprandi Polkowice. Bole wyprzedził Gavazziego i Ulissiego. Jedyny Polak w stawce, Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 40. lokatę ze stratą 54 sekund.

Wyniki:

1 BOLE Grega (SLO) NIPPO – VINI FANTINI 4:40:36
2 GAVAZZI Francesco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:00
3 ULISSI Diego (ITA) LAMPRE – MERIDA 0:00:00
4 FEDI Andrea (ITA) SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:00
5 CICCONE Giulio (ITA) BARDIANI CSF 0:00:00
6 BOEV Igor (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
7 BUSATO Matteo (ITA) SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:00
8 ZARDINI Edoardo (ITA) BARDIANI CSF 0:00:00
9 SCHUMACHER Stefan (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING 0:00:00
10 RABITSCH Stephan (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:00:00
11 TONELLI Alessandro (ITA) BARDIANI CSF 0:00:00
12 VIGANO Davide (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:11
13 CONSONNI Simone (ITA) NAZIONALE ITALIA 0:00:18
14 SANZ Enrique (ESP) SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:18
15 DE NEGRI Pier Paolo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:18
16 EIBEGGER Markus (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:00:18
17 FICARA Pierpaolo (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP 0:00:18
18 CHIRICO Luca (ITA) BARDIANI CSF 0:00:18
19 TURRIN Alex (ITA) UNIEURO WILIER 0:00:18
20 STASH Mamyr (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:18
21 NYCH Artem (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:18
22 SAVITSKIY Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:18
23 GAZZARA Michele (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA 0:00:18
24 ZILIOLI Gianfranco (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:18
25 BONGIORNO Francesco Manuel (ITA) BARDIANI CSF 0:00:18
26 RATTO Daniele (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:18
27 TALIANI Alessio (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:18
28 GROSU Eduard (ROU) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:45
29 ZHUPA Eugert (ALB) SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:45
30 FILOSI Iuri (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:00:45
31 BELLETTI Manuel (ITA) SOUTHEAST – VENEZUELA 0:00:45
32 ROTA Lorenzo (ITA) BARDIANI CSF 0:00:54
33 DI FRANCESCO Gian Marco (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA 0:00:54
34 MUCELLI Davide (ITA) MERIDIANA KAMEN TEAM 0:00:54
35 FRAPPORTI Marco (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:54
36 BOIVIN Guillaume (CAN) CYCLING ACADEMY TEAM 0:00:54
37 SELVAGGI Mirko (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC 0:00:54
38 CARBONI Giovanni (ITA) UNIEURO WILIER 0:00:01
39 PAPOK Siarhei (BLR) MINSK CYCLING CLUB 0:00:54
40 NIEMIEC Przemyslaw (POL) LAMPRE – MERIDA 0:00:54
41 POZZATO Filippo (ITA) SOUTHEAST – VENEZUELA 0:01:36
42 STACCHIOTTI Riccardo (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:01:42
43 PIRAZZI Stefano (ITA) BARDIANI CSF 0:02:16
44 KLIMIANKOU Kanstantsin (BLR) MINSK CYCLING CLUB 0:03:56
45 BALYKIN Ivan (RUS) GM EUROPA OVINI 0:03:56
46 VIEL Mattia (ITA) UNIEURO WILIER 0:03:56
47 WEISS Martin (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:03:56
48 SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:03:56
49 VIOLA Michele (ITA) MERIDIANA KAMEN TEAM 0:03:56
50 ROTONDI Matteo (ITA) GM EUROPA OVINI 0:03:56
51 SCHORN Daniel (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:03:56
52 BUTLER Chris (USA) CYCLING ACADEMY TEAM 0:03:56
53 HALILAJ Redi (ALB) AMORE & VITA – SELLE SMP 0:03:56
54 SOLOMENNIKOV Andrei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:03:56
55 RAMANAU Raman (BLR) MINSK CYCLING CLUB 0:04:36
56 MANDRYSCH John (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING 0:04:50
57 BALDI Francesco (ITA) D’AMICO BOTTECCHIA 0:04:50
58 SALVIETTI Niccolò (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA 0:04:50
59 NIKA Iltjan (ALB) D’AMICO BOTTECCHIA 0:04:50
60 GABAY Guy (ISR) CYCLING ACADEMY TEAM 0:04:50
61 GAFFURINI Nicola (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA 0:04:50
62 MALAGUTI Alessandro (ITA) UNIEURO WILIER 0:04:50
63 MALOVEC Lubos (SVK) CYCLING ACADEMY TEAM 0:04:50
64 MALUCELLI Matteo (ITA) UNIEURO WILIER 0:04:50
65 NIKOLAEV Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:50
66 SALVADOR Enrico (ITA) UNIEURO WILIER 0:04:50
67 BIEDERMANN Daniel (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:04:50
68 GANNA Filippo (ITA) NAZIONALE ITALIA 0:04:50
69 SCHIPFLINGER Florian (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:04:50
70 MINALI Riccardo (ITA) NAZIONALE ITALIA 0:04:50
71 BALLERINI Davide (ITA) NAZIONALE ITALIA 0:04:50
72 FRAPPORTI Mattia (ITA) UNIEURO WILIER 0:04:50
73 FREIBERGER Markus (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:04:50
74 AUER Daniel (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:04:50
75 STERBINI Simone (ITA) BARDIANI CSF 0:04:50
76 PAULUS Dennis (AUT) TIROL CYCLING TEAM 0:04:50
77 ZAKARIN Aydar (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:50
78 LUNARDON Paolo (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP 0:04:50
79 SCHINNAGEL Johannes (GER) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:08:12
80 PIASKOWY Emanuel (POL) CYCLING ACADEMY TEAM 0:08:32
81 STRITZINGER Joshua (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING 0:08:32
82 DI SANTE Antonio (ITA) GM EUROPA OVINI 0:09:57
83 LEONE Davide (ITA) D’AMICO BOTTECCHIA 0:09:57
84 VIOLA Antonio (ITA) NIPPO – VINI FANTINI 0:09:57
85 ZELLER Lukas (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:09:57
86 FRANKOVIC Mateo (CRO) MERIDIANA KAMEN TEAM 0:09:57
87 CASTEGNARO Francesco (ITA) NAZIONALE ITALIA 0:09:57
88 DI GENOVA Pietro (ITA) D’AMICO BOTTECCHIA 0:09:57
89 GENOVESE Nicola (ITA) D’AMICO BOTTECCHIA 0:09:57
90 PIASHKUN Andrei (BLR) MINSK CYCLING CLUB 0:09:57
91 WALZEL Andreas (AUT) TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 0:09:57
92 HISHINUMA Yukinori (JPN) AMORE & VITA – SELLE SMP 0:09:57

DNF CATTANEO Mattia (ITA) LAMPRE – MERIDA
DNF CONTI Samuele (ITA) SOUTHEAST – VENEZUELA
DNF TROSINO Mirko (ITA) SOUTHEAST – VENEZUELA
DNF DURASEK Kristijan (CRO) LAMPRE – MERIDA
DNF KOSHEVOY Ilia (BLR) LAMPRE – MERIDA
DNF MORI Manuele (ITA) LAMPRE – MERIDA
DNF LAMON Francesco (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF AFFINI Edoardo (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF TROIA Oliviero (ITA) NAZIONALE ITALIA
DNF NARDIN Alberto (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC
DNF PACIONI Luca (ITA) ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC
DNF YAMAMOTO Genki (JPN) NIPPO – VINI FANTINI
DNF KUSTADINCHEV Roman (RUS) GAZPROM – RUSVELO
DNF TECCHIO Marco (ITA) UNIEURO WILIER
DNF BRKIC Benjamin (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF FANKHAUSER Clemens (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF WACHTER Alexander (AUT) TIROL CYCLING TEAM
DNF ZAMPARELLA Marco (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP
DNF CELANO Danilo (ITA) AMORE & VITA – SELLE SMP
DNF BAZHKOU Stanislau (BLR) MINSK CYCLING CLUB
DNF IVASHKIN Anton (BLR) MINSK CYCLING CLUB
DNF AHIYEVICH Aleh (BLR) MINSK CYCLING CLUB
DNF PIASHKUN Aliaksei (BLR) MINSK CYCLING CLUB
DNF KISERLOVSKI Emanuel (CRO) MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF CERKEZ Josip (BIH) MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF REPSE Uros (SLO) MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF JABUKA David (CRO) MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF RIGO Paolo (CRO) MERIDIANA KAMEN TEAM
DNF BORELLA Federico (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF DI RENZO Andrea (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF GALENO Fabrizio (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF MAUTI Rossano (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF ROSSI Gianmarco (ITA) GM EUROPA OVINI
DNF PAVLIC Marko (SLO) CYCLING ACADEMY TEAM
DNF TUREK Daniel (CZE) CYCLING ACADEMY TEAM
DNF LEMUS DAVILA Luis Enrique (MEX) CYCLING ACADEMY TEAM
DNF NARDELLI Stefano (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA
DNF SCARTEZZINI Michele (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA
DNF GIULIANI Giacomo (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA
DNF OCCHIALINI Matteo (ITA) NORDA – MG.K vis – VEGA
DNF SCHULZE Julian (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING
DNF FUSSNEGGER Moritz (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING
DNF KAUTZ Kai (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING
DNF LOEF Georg (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING
DNF FIEK Arnold (GER) CHRISTINA JEWELRY PRO CYCLING