Strona główna Świat Amanda Spratt wygrała Cadel Evans Great Ocean Road Race

Amanda Spratt wygrała Cadel Evans Great Ocean Road Race

0
Cadel Evans Great Ocean Road Race

Mistrzyni Australii przekroczyła linię mety z dużą przewagą nad koleżanką z drużyny i obrończynią tytułu Rachel Neylan.

W wyścigu organizowanym przez byłego mistrza świata panie miały do pokonania 113km. Przez pierwszą godzinę wiele zawodniczek próbowało ataków, ale sytuację kontrolowały drużyny Wiggle i Orica-AIS. Najdłużej na czele utrzymywały się Jessica Allen (High5 Dream Team) oraz Taryn Heather (Bike Bug), ale ich przewaga ani razu nie wzrosła powyżej 90 sekund.

Orica mocno jednak pracowała na czele zasadniczej grupy i para została złapana 30km przed metą. Wtedy też odjazdu próbowała broniąca tytuł Rachel Neylan (Orica-AIS), ale jej atak został “skasowany” przez około dwudziestoosobową grupkę. Na początku ostatniego okrążenia zaatakowała Amanda Spratt (Orica-AIS). Jej przewaga nad słabnącą pogonią wynosiła tylko 12 sekund na 9km przed finiszem, ale dla mistrzyni Australii było to wystarczająco dużo.

Na “kreskę” Spratt wjechała aż 49 sekund przed Neylan, która w sprincie pokonała Danielle King (Wiggle-High5).

Miejsce Imię i nazwisko (kraj) drużyna Wynik
1 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS 2:58:45
2 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS 0:00:49
3 Danielle King (GBr) Wiggle-High5
4 Chloe Hosking (Aus) Wiggle-High5 0:01:03
5 Lauren Kitchen (Aus) Hogs Breath Cafe Tineli
6 Tiffany Cromwell (Aus) Boss Racing Team
7 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
8 Ruth Corset (Aus) Rush Women’s Team
9 Miranda Griffiths (Aus) Holden Women’s Cycling Team
10 Peta Mullens (Aus) Wiggle-High5 0:01:07
11 Lucy Kennedy (Aus) High5-Dream Team 0:01:24
12 Kirsten Howard (Aus) Subaru NSWIS NKC 0:03:16
13 Louisa Lobigs (Aus) Holden Women’s Cycling Team 0:03:17
14 Ruby Livingstone (NZl) Roxsolt
15 Justine Barrow (Aus) Boss Racing Team
16 Julie Leth (Den) Hogs Breath Cafe Tineli
17 Lucy Garner (GBr) Wiggle-High5
18 Amy Roberts (GBr) Wiggle-High5
19 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
20 Genevieve Whitson (GBr) CBR Women’s Racing Team
21 Joanne Hogan (Aus) Rush Women’s Team
22 Shannon Malseed (Aus) Holden Women’s Cycling Team 0:05:09
23 Tayla Evans (Aus) Bikebug-NextGen
24 Emily Cunningham (Aus) Boss Racing Team
25 Jessica Allen (Aus) High5-Dream Team
26 Georgia Catterick (NZl) Roxsolt
27 Sophie Mackay (Aus) Specialized Women’s Racing 0:05:42
28 Lucy Barker (Aus) Mercedes Benz Adelaide Blackchrome 0:07:27
29 Hannah Gumbley (NZl) Roxsolt
30 Bridie O’donnell (Aus) Rush Women’s Team 0:08:22
31 Rachel Ward (Aus) Bikebug-NextGen 0:08:53
32 Taryn Heather (Aus) Bikebug-NextGen
33 Chloe Mcintosh (Aus) CBR Women’s Racing Team 0:08:59
34 Aimee Ingram (Aus) Mercedes Benz Adelaide Blackchrome 0:09:15
35 Christina Teniswood (Aus) Mercedes Benz Adelaide Blackchrome 0:09:33
36 Lynne Clarke (Aus) Boss Racing Team 0:10:12
37 Angela Smith (Aus) Subaru NSWIS NKC 0:10:13
38 Hollee Simons (Aus) Subaru NSWIS NKC
39 Emily Roper (Aus) Hogs Breath Cafe Tineli
40 Kendelle Hodges (Aus) High5-Dream Team
41 Deborah Hennessey (Aus) Hogs Breath Cafe Tineli 0:12:48
42 Harriet Smith (Aus) BCWS 0:13:28
43 Penny Brown (Aus) Specialized Women’s Racing 0:15:35
44 Ania Ligas (Aus) BCWS 0:17:04
45 Verita Stewart (Aus) Specialized Women’s Racing 0:20:21
46 Margeaux Thompson (Aus) BCWS
47 Fiona Yard (Aus) Specialized Women’s Racing
48 Belinda Chamberlain (Aus) CBR Women’s Racing Team
49 Esther Borg (Aus) BCWS
50 Emily Cust (Aus) BCWS
51 Minda Murray (Aus) Rush Women’s Team
52 Abby Sneddon (Aus) Roxsolt
53 Kristy Glover (Aus) Bikebug-NextGen
54 Jessica Lane (Aus) Mercedes Benz Adelaide Blackchrome 0:22:35
55 Ella Scanlan-Bloor (Aus) Roxsolt 0:24:25
DNF Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
DNF Chloe Mcconville (Aus) Orica-AIS
DNF Samantha De Riter (Aus) High5-Dream Team
DNF Brodie Chapman (Aus) Holden Women’s Cycling Team
DNF Kate Perry (Aus) Specialized Women’s Racing
DNF Kirsty Broun (Aus) Rush Women’s Team
DNF Carley Mckay (Aus) Boss Racing Team
DNF Gemma Ansell (Aus) Boss Racing Team
DNF Alicia Macdonald (Aus) Subaru NSWIS NKC
DNF Josephine Meldgaard (NZl) Roxsolt
DNF Alice Wallett (Aus) CBR Women’s Racing Team
DNF Michelle Apostolou (Aus) CBR Women’s Racing Team
DNF Serene Lee (Sin) BCWS
DNF Brittany Lindores (Aus) Bikebug-NextGen
DNF Alana Haansbergen (Aus) Mercedes Benz Adelaide Blackchrome
DNF Georgina Beech (Aus) Mercedes Benz Adelaide Blackchrome
DNF Sara Mills (Aus) Hogs Breath Cafe Tineli