Planami Marka Cavendisha (Dimension Data) na nowy sezon są: zdobycie żółtej koszulki Tour de France, medal Igrzysk Olimpijskich, oraz tęczowa koszulka Mistrzostw Świata.

Według Elii Vivianiego plany te są zbyt wymagające i trudne do osiągnięcia, ponieważ pomiędzy Tourem, a Igrzyskami jest krótka przerwa. “Wielka Pętla” kończy się 24 lipca, a omnium czyli konkurencja, w której plany startu mają i Cavs i Viviani odbędzie się 14 sierpnia.

W 2012 roku francuska gazeta L’Equipe, uznała Cavendisha najlepszym sprintem Tour de France. Do tej pory w Tourze wygrał 26 etapów, w Giro odniósł 15 zwycięstw. Innymi jego sukcesami są zwycięstwo w 2009 roku w Mediolan- San Remo oraz mistrzostwo świata z 2011 roku.

Ze swoim nowym zespołem Dimension Data, 30-latek chce wygrać pierwszy etap Touru w północno-zachodniej Francji i po raz pierwszy w swojej karierze założyć maillot jaune. Nie udało mu się to w 2013 roku oraz dwa lata temu, gdzie na pierwszym etapie musiał wycofać się z wyścigu.

Cavendish rozpocznie sezon w wyścigu Cadel Evans Great Ocean Road 31 stycznia, a następnia uda się do Dubaju gdzie 3 lutego rozpocznie się Dubai Tour.

Myślę, że Mark w nowym sezonie, jeżdżąc w nowym zespole będzie jeszcze silniejszy i będzie mógł odnieść wiele zwycięstw” – zakończył Viviani.

Adam Radoń