Drużyna Tinkoff zaprezentowała swój skład na wyścig Tour de San Luis. W zestawieniu znalazło się trzech Polaków!

Oprócz Rafała Majki, Macieja Bodnara i Pawła Poljańskiego, rosyjska drużyna do Argentyny wysyła także Petera Sagana, Jespera Hansena i Nikolaya Trusova. Wyścig potrwa od 18 do 24 stycznia i po raz pierwszy w historii o losach lidera imprezy, zdecyduje inaugurująca drużynowa jazda na czas o długości 21 kilometrów. W programie nie zabraknie etapów dla sprinterów i górskich odcinków.

“To będzie mój pierwszy udział w Tour de San Luis. Słyszałem, że to świetny i dobrze zorganizowany wyścig i myślę, że to dobra okazja do rozpoczęcia sezonu 2016. Ta impreza to jeden z moich startów przygotowawczych, ale jedziemy tam w silnym składzie. Jestem podekscytowany tym, że mogę rozpocząć sezon w Argentynie”, powiedział Rafał Majka.

“Nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu”, dodał właściciel tęczowej koszulki mistrza świata – Peter Sagan.Cieszę się także, że pierwszym startem będzie Tour de San Luis. Ten wyścig oferuje najlepsze warunki do tego, by zyskać nieco wyścigowego tempa. Jeśli moje nogi będą w dobrej formie, to spróbuję zdobyć pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie”.

 

Fot: Tinkoff