Małgorzata Jasińska w mistrzowski sposób rozpoczęła nowy sezon! Zawodniczka grupy Ale Cipollini wygrała argentyński wyścig Gran Prix San Luis Femenino (1.2 UCI).

Mistrzyni Polski jako pierwsza przekroczyła linię mety w El Volcan. W tym samym miejscu znajdował się również start imprezy, a uczestniczki rywalizacji w sumie musiały pokonać 73,5 kilometra.

Nasza doświadczona zawodniczka na trasie zgubiła wszystkie rywalki i samotnie zameldowała się na linii mety! Druga była Amerykanka Coryn Rivera (UnitedHealthcare), a trzecia Włoszka Anna Trevisi (Ale Cipollini).

A tak wrażenia z Argentyny Małgorzata Jasińska opisuje na swojej stronie:

Nie wiedziałam co mnie tu czeka w tej Argentynie, prawie po 30 – godzinnej podróży, zmianie czasu, 38 stopniowym upale w pierwszym dniu pobytu i oderwaniu chmur na dzisiejszym wyścigu, mogłam spodziewać się wszystkiego. I co spotkało mnie? To co najlepsze, a raczej nie spotkało tylko wypedałowołam sama.

Odjazd już na 8 km, pokonywanie pozostałego dystansu we dwie, zgodna współpraca, naciskający nas peleton na ostatnim okrążeniu i wielka chęć zwycięstwa sprawiły że wszystko staje się możliwe jeżeli się tego bardzo chce, a noga nie jest jeszcze w 100% gotowa.

Wielkie dziękuję dla Bliskich mi OSÓB, ekipy i dla tych, którzy zawsze są przy mnie. Fajnie jest poczytać na Facebooku lub dostać wiadomości, że to co robię sprawia radość innym bo chyba o to w tym wszystkim chodzi. Baaardzo dziękuję i pozdrawiam, a teraz nogi w górę bo jutro rozpoczynam Tour di San Luis ; )

Fot: Twitter/Mario Sabato