RCS Sport

Według informacji La Gazzetta dello Sport “Rekin” ma uczestniczyć w Wielkiej Pętli, by przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Dla znakomitego, włoskiego kolarza będzie to trzeci z rzędu występ we Francji. W poprzednich dwóch edycjach zajął pierwsze oraz czwarte miejsce i wygrał pięć etapów. W maju na Nibalego czeka jeszcze walka o wygraną podczas Giro d’Italia. W lipcowym Tour de France liderem będzie Fabio Aru, ale starszy z Włochów będzie miał za zadanie powalczyć o zwycięstwa etapowe i “sprawić niespodziankę”. Nie będzie to więc jazda czysto treningowa.

Przy okazji włoski dziennik wspomniał też, że “Rekin” definitywnie pożegna się z Astaną po sezonie 2016. Faworytem w walce o kontrakt ze zwycięzcą wszystkich Wielkich Tourów jest Trek-Segafredo. Drużyna Luci Guercilena podpisała niedawno bardzo ważny kontrakt z potężną włoską firmą. Prawdopodobnie razem z Nibalim do amerykańskiej ekipy mogą dołączyć członkowie jego otoczenia – trener Paolo Slongo, kucharz Michele Pallini oraz lekarz Emilio Magni. Oprócz nich Włoch może oczekiwać zatrudnienia swoich głównych pomocników – Valerio Agnoliego, Tanela Kangerta i Ivana Santaromity.