Choć czasem ciężko w to uwierzyć, już za miesiąc, ponownie ruszy cykl World Tour. Tradycyjnie, rywalizacja o punkty najważniejszego rankingu UCI rozpocznie się w Adelaidzie. Swój skład na australijski wyścig Tour Down Under podała już ekipa BMC.

Liderami amerykańskiego zespołu będą broniący tytułu Rohan Dennis oraz drugi kolarz poprzedniej edycji, Richie Porte. Tym samym stało się pewne, które koszulki będą najbardziej wypatrywane w peletonie przez innych faworytów.

Lecimy do Australii bronić tytułu. Dlatego też podchodzimy do tego startu bardzo poważnie. Naszym celem będzie nie tylko powrót do domu z koszulką lidera, ale także sprawdzenie jak dobrze w sezon wejdzie Richie, który przed rokiem skończył Tour Down Under na drugim miejscu. Australijski wyścig otwiera także World Tour, więc dobry start w Adelajdzie pozwoli nam spokojniej patrzeć w przyszłość. – powiedział menadżer drużyny Jim Ochowicz.

Skład BMC uzupełnią kolarze, którzy bez większych problemów mogą zastąpić swoich liderów, w przypadku ich gorszej dyspozycji. Przede wszystkim oczy kibiców będą mogły być skierowane na Alessandro De Marchiego, a także Petera Velitsa.

Skład BMC na Tour Down Under: Marcus Burghardt, Alessandro De Marchi, Rohan Dennis, Floris Gerts, Richie Porte, Danillo Wyss i Peter Velits.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments