Po 13 latach spędzonych w zawodowym peletonie, Brett Lancaster ogłosił zakończenie kariery. Kolarz jeżdżący przez ostatnie cztery sezony w ekipie Orica Green EDGE zostanie dyrektorem sportowym drużyny Sky.

36-letni Lancaster swoją widzę i spore doświadczenie wykorzysta w nowej funkcji – dyrektora sportowego grupy Sky. Lancaster stanie się trzecim dyrektorem Sky z Australii. Funkcje te już pełnią Scott Sunderland oraz Shane Sutton.

Nie mogę się doczekać jak rozpocznę pracę – powiedział Lancaster. Pierwszy wyścig w sezonie, który pojadę w nowej roli to Tour of Valencia. Muszę się szybko nauczyć, ale bardzo mi odpowiada ta funkcja, jestem gotowy na nowe wyzwanie. 

Do największego sukcesu Australijczyka w zawodowym peletonie można bez wątpienia zaliczyć wygrany prolog Giro d’Italia w 2005 roku i założenie różowej koszulki lidera wyścigu. Lancaster z ekipą Orica dwukrotnie zwyciężył też drużynową jazdę na czas podczas włoskiego touru w 2014 i 2015 roku. Ten sam sukces odniósł ale podczas Tour de France w 2013 roku.

fot. OricaGreenedge