Brett Lancaster (Cervelo Test Team) zwyciężył  2. etap wyścigu Amgen Tour of California. Australijczyk pokonując na finiszu Petera Sagana (Liquigas-Doimo) oraz Larsa Boom (Rabobank) zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Kolarze rywalizowali dziś na 177 kilometrowej trasie z Davis do Santa Rosa. Już na pierwszych kilometrach czteroosobową czołówkę zasilili Karl Menzies (Unitedhealthcare-Maxxis), Jay Robert Thomson (Fly V Australia), Michael Friedman (Jelly Belly-Kenda), Andrew Randell (SpiderTech-Planet Energy) oraz Thomas Rabou (Team Type 1).

Współpraca w ucieczce dobrze się układała i czwórka między sobą walczyła na każdej z dzisiejszych premii. Trudne warunki atmosferyczne, na czele z silnym deszczem, spowodowały że czołówka praktycznie sama się wykruszyła, a o zwycięstwo walczył peleton.

Na ostatnich kilometrach zgubił się lider wyścigu Mark Cavenidsh (HTC-Columbia). Zamieszanie wykorzystał były kolarz torowy – Brett Lancaster, który po finiszu z dużej grupy pokonał rewelację tego sezonu Petera Sagana oraz kolarza, który podobnie jak Australijczyk ma za sobą karierę torowca – Larsa Booma.

Lancaster został nowym liderem. Drugie miejsce w generalce ze stratą 4 sekund zajmuje Peter Sagan. Trzeci jest niespodziewanie Karl Menzies (Unitedhealthcare Presented by Maxxis).

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

Finisz:


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments