David Zabriskie (Garmin-Transitions) wygrał 3. etap wyścigu Amgen Tour of California, pokonując na finiszu z czołówki Michaela Rogersa (Team HTC-Columbia) oraz Leviego Leipheimera (Rasioshack). Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, amerykański specjalista od jazdy indywidualnej na czas, został nowym liderem wyścigu.
Kolarze mieli do pokonania 180 kilometrów z San Francisco do Santa Cruz. Na trasie znajdowało się kilka podjazdów, a na pierwszym z nich zaatakowała piątka kolarzy: Davide Frattini (Team Type 1), Andy Jacques-Maynes (Bissell), Will Routley (Jelly Belly), Eric Boily (SpiderTech) oraz Ryan Anderson (Kelly Benefit Strategies).

Odjazd został skasowany przez ekipy RadioShack HTC-Columbia oraz Liquigas, kilkanaście kilometrów przed metą. Na ostatnim podjeździe dnia pod Bonny Doon Road, zaatakował Levi Leipheimer. Jednak Amerykanin nie mógł zdziałać samemu wiele, ponieważ doskoczyli do niego David Zabriskie oraz Michael Rogers. Trójka faworytów zdołała odjechać od peletonu.

Czołówka zdołała utrzymać swoje tempo i między sobą walczyła o zwycięstwo. Najlepszym sprinterem wśród górali okazał się Zabriskie, pokonując Rogersa oraz Leiphaimera.

Grupkę pościgową z 17 sekundową stratą przyprowadził rewelacyjny Peter Sagan (Liquigas), który wczoraj walczył o zwycięstwo na finiszu z dużego peletonu na płaskim etapie. Dziś rewelacyjny Słowak przyjechał na czwartej pozycji z góralami…

Nowym liderem został David Zabriskie. Następne trzy pozycje wyglądają identycznie jak wyniki dzisiejszego etapu.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

Zobacz ostatnie kilometry: