Już 16 grudnia, Szkoła Podstawowa w Rydułtowach, będzie miała przyjemność przyjąć w swoich progach znakomitego gościa, jakim będzie Przemysław Niemiec. Kolarz Lampre – Merida odwiedzi Cykloklasy Merida, pierwsze klasy o profilu kolarskim, otwarte na tym poziomie edukacji.

Nie da się ukryć, że otwarcie Cykloklas Merida okazało się olbrzymim sukcesem. Młodymi zawodniczkami opiekuje się znakomity trener Dariusz Skupień, który wielokrotnie zdołał doprowadzić je do zwycięstw. Do tej pory, kolarki wystartowały w 44 wyścigach na szosie i w terenie, wielokrotnie zajmując całe podium.

Najmilej wspominamy start w Nowym Sączu podczas Mini Tour de Pologne, gdzie 8 naszych zawodniczek zameldowało się w pierwszej „10” klasyfikacji dziewcząt w wieku 11-12 lat. Najbardziej cieszy mnie fakt, że duża grupa naszych dziewczyn potrafi zameldować się na mecie zawodów w ścisłej czołówce krajowej – powiedział zadowolony trener.

Znakomite wyniki odbiły się na olbrzymim zainteresowaniu nowym naborem. Od września Cykloklasę reprezentują 33 dziewczyny, których marzeniem jest zostać gwiazdą światowego formatu.

Już 16 grudnia, zawodniczki będą miały przyjemność spotkać się z jednym z ich patronów, Przemysławem Niemcem. Doskonały góral nie tylko przekaże im wiele cennych, kolarskich rad, ale także z nimi potrenuje.